Sayfa 3/711 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon
Arama sonucu : 5686 madde; 17 - 24 arası.

Konu: MAKTK Makina Takım

Esas

Bu kişiler sürekli " entegre işler yapmak, çevrelerine para kazandırmak ve paranın dışarıya kaçmasını engellemek " çabası içindeler..

Çevrelerine kazandırma çabası içinde olan kişilerin sahip oldukları şirket' in hisselerini başkalarında bırakmayı düşüneceklerine ihtimal dahi vermiyorum..Bu sebepten borsa tahtalarında oynayanların kendi çevreleri olduğunu düşünüyorum. Esasen bedelli sürecinde bu düşünceyi destekleyen bir çok olay yaşadık..

Hani derler ya ! " Derviş'in fikri neyse zikri de odur.."

Duhul
    Aug 2008
    İkamet
    65+34
    Gönderi
    6,273

Esas

Teknik veya temel analizle belli fiyat beklentileri iletilirken, hangi indikatör veya analizlerin kullanıldığını lütfen belirtiniz. İhtiyaca göre grafik veya verileri de ekleyiniz. Hiçbir bilgi vermeden "hedef fiyat x.xx" şeklindeki yazılar, forum kuralları gereği filtrelenecektir.

Teşekkürler
    Forum kuralları

Forumumuz yeni adresinde eski gelenek ve kurallarıyla yoluna devam edecektir. Lütfen üyelik kaydınızı yapınız: http://www.hisse.net/topluluk/forum.php

3. Esas

http://www.walter-machines.com/uploa...SION_EN_07.pdf

Bu makinenin ambalaj ölçüsü yaklaşık 4x2,5 mt ve bir tır max. 2 adet alır. Bu makinelerin ortalal teslim süresi 4 ay civarındadır. Hadi iyi bir ihtimalle 3 ay. Yani yılda size teslim edilecek rakam 5 adet . Kastırdın 6 adet olur. 50 adet makinenin gelmesi ise 8 yılı alır. Daha önceki yazışmalardan hatırladığım bu miktarda makinenin geldiğidir. Yayınlanan katalogda bu makinenin resmi bir adet var. Eğer bu makineden bende 10 adet olsa kataloğa yeni CNC genel görüntüsünü koyardım. Sanırım bahsedildiği gibi bilmem kaç adet yeni makine yok. Böyle bir makinenin yaklaşık fiyatı en az 150.000 Euro 20 adet makine 3 milyon avro yaparki buda yaklaşık 8.700.000 tl yapar hadi leasingle aldın o zaman leasing borçlarından gözükürdü. Özetle firma sanırım bizim tahmin ettiğimiz sayıda makine yatırımı yapmadı. YTD değildir. Kişisel görüşümdür.
    Bende MKTAK mağduruyum 1,35 maliyetle 2 seneden fazladır debeleniyorum

Esas

Esas

Alıntı Originally Posted by erolmert Yazıyı Oku
    Özetle firma sanırım bizim tahmin ettiğimiz sayıda makine yatırımı yapmadı.
    Yazdıklarınızda haklılık payı olduğunu düşünüyorum, öyle milyon dolarlar eden makineler değil ama acaba Makine Takım' a kaç liraya sattılar ben onu merak ediyorum..

Sizin dediğiniz gibi Gözde Girişim' den çektikleri paranın yatırıma ayırdıkları kısmı çok düşük olabilir..Tabii bu arada sadece CNC almamışlardır ayıp olmasın diye birkaç küçük makine, birkaç pense, tornavida da almışlardır herhalde.

Bakalım göreceğiz CNC' leri buzdolabında soğutucuya attılar, soğutmayı bekliyorlar..Yani anlayacağınız KAP' a makine, model ve fiyat bildirimleri yapılmıyor..

Resimde işaretlediğim CNC 2001 model..

Esas

107den verilen emrin 108den gitmesi sanırım karanlık seansa ilgili..

Birde bildiğim kadarıyla sistemde emirler artık bölünerek yansıyor.. Ben forekste böyle görüyorum..diyelim ki 10 bin lot satış girdim blok olarak, başka biriside 10 bin lot alış verdim..sistem bunu kafasına göre bölebiliyor.. 6000-4000 diye vs. yada 5322-4678 diye... Ben forekste uzun zamandır böyle izliyorum derinliği.. Ancak matrikste böyle değildi.. Sanırım onda da artık böyle görülüyor...Sözün özü; aynı saniyede olan işlem muhtemelen blok işlem ancak sistem bunu parçalıyor...

Esas

Alıntı Originally Posted by seko11 Yazıyı Oku
    Sanırım onda da artık böyle görülüyor.
    Sayın Seko,

Matrikste iki tip gösterim şekli var. Açık ve özet olmak üzere..

Aşağıya iki örneği attım..

Esas

Sn Halvar selamlar,

CNC olayının doğrusu nedir, kaç adettir mümkünse öğrenebilir miyiz?

Syg.

Kaan

Sayfa 3/711 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •