Sayfa 1/2 12 SonSon
Arama sonucu : 12 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Laptop um acilamiyor

Duhul
    Nov 2008
    İkamet
    eskisehir
    Gönderi
    3,317

Esas Laptop um acilamiyor

Dun admin sifresi koydum. Sorulari cvplarini belirledim. Sonra dun sifreyle acamadim sorulardan actim. Sifreyi degistirdim. Bugun ne sifreyle ne sorularlada acamadim. Kurcalarken naptiysam artik simdide windows baslatilamiyor.
    Su veri geliyor.

Ne yapmaliyim

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

Duhul
    Nov 2008
    İkamet
    eskisehir
    Gönderi
    3,317

Esas

Herhangi bi tusa basincada yine invalid partition table geliyor yani basa donuyor

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Papatyanın hışırdamadığı, hapşurmadığı, kokmadığı
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas

Harddisk boot etmiyor hatta gözükmüyor bile!

En son ne oldu da böyle oldu?

• Yere mi düşürdünüz?
    • Aşırı sıcakta/soğukta mı bekledi?
    • Elektrik/manyetik alan şokuna mı maruz kaldı?
    • Virüs var mıydı?
    • BIOS ile girildiğinde (başlangıçta DEL tuşu ama markaya göre değişebilir) harddisk görülüyor mu?
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Hayat bazen çok cimridir.
    İnsanın yeni bir duygu tatmaksızın günler, haftalar, aylar hatta yıllar geçirdiği olur.

Duhul
    Nov 2008
    İkamet
    eskisehir
    Gönderi
    3,317

Esas

Bios a girdim ne yaptim bilmiyorum. Dediklerinizin hic biri olmadi muhtemelen ayarlarla oynadim

Duhul
    Nov 2008
    İkamet
    eskisehir
    Gönderi
    3,317

Esas

Tmm onu hallettim simdi sifreyi nasil devre disi birakcam. Windows baslatiliyor ama sifre istiyor ve ben onu bilmiyorum. Biliyorumda yanlis diyor

Esas

Alıntı Originally Posted by celikbilek Yazıyı Oku
    Dun admin sifresi koydum. Sorulari cvplarini belirledim. Sonra dun sifreyle acamadim sorulardan actim. Sifreyi degistirdim. Bugun ne sifreyle ne sorularlada acamadim. Kurcalarken naptiysam artik simdide windows baslatilamiyor.
    Su veri geliyor.

Ne yapmaliyim

partition table bozulmuş, onarmak mümkün ama yapamayacağınız veya karışık işlemler içeriyor.
    tavsiyem şu; harddiski sökerek verilerinizi yedekleyin. Hiç vakit kaybetmeden sıfır kuruluma geçin.
    yedekleme için harici, cd'den çalışan bir işletim sistemi kullanabilirsiniz. Ama bunları hazırlama imkanı yoksa.
    En hızlı adım, diskin bir başka bilgisayara bağlanması, verilerin kurtarılması ve kuruluma başlanmasıdır.

Partition Table'lar admin şifresi vs gibi işlemlerle bozulmaz, büyük ihtimalle, windows'un sistem dosyalarını
    bozacak bir virus vb bir durum buna sebep olmuştur.

2 ay önce sizin durumunuza benzer bir bilgisayar gelmişti. Active Recover Partition ile bunu kısa sürede tamir
    ettim ama cd veya usb'den çalışacak onlarca işletim sistemi kullanıyorum, yani her türlü senaryo için araç var

Bir önerim daha olabilir, eğer boot aşamasında Repair gibi bir seçenek veriyorsa bunu da deneyebilirsiniz.
    Bazı durumlarda windows'un Startup Recovery gibi işlemleri çözüm olabiliyor ama bunları denemeniz lazım.

Bir kaç adımda çözüm üretilemiyorsa; yukarıdaki sıfır kurulum en iyi çözüm. Umarım çözersiniz. Kolay gelsin...

Esas

Alıntı Originally Posted by celikbilek Yazıyı Oku
    Tmm onu hallettim simdi sifreyi nasil devre disi birakcam. Windows baslatiliyor ama sifre istiyor ve ben onu bilmiyorum. Biliyorumda yanlis diyor

user account'larının olduğu SAM bozulmuştur, şifreleriniz işe yaramayacaktır.
    zor bir detay ve bunu geçemeyebilirsiniz.

Ophcrack adında CD'den çalışan bir password öğrenme programı var, bununla 14 karaktere kadar şifrenizi
    öğrenmeyi deneyebilirsiniz.

Duhul
    Nov 2008
    İkamet
    eskisehir
    Gönderi
    3,317

Esas

Yok direk windows password istiyor.. bunu nasil devre disi birakirim. Sanirim guvenli modda acmaliyim. Biraz daha deniyim bozana kadar

Sayfa 1/2 12 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •