Sayfa 2/2 İlkİlk 12
Arama sonucu : 14 madde; 9 - 14 arası.

Konu: Yamaha xmax ile istanbul - datça - marmaris -izmir - efes gezisi.

Esas

xmax 250 ile 100 km hıza kadar motor gayet iyi sizi taşıyor.
    120 km ve üstünde sendelemeye başlıyorki 250 lik bir motorda 120 km ve üstü gitmek pek akıllıca değildir.

ben hızımı giderken genelde 80 km/sa tuttum. susurluk ve akhisar merkezlerde ışık kalkışlarında uzadığınızda arkadaki grubun sizi yakalaması zaten 5 km yi bulabiliyor. adrenalini taze tutmak için bu ışıklar eğlenceli.

ve yol haritasında gözümü izmire diktim.

Esas

decatlonda satılan bu yelekleri bisikletçi ve motorculara tavsiye ediyorum.
    reflektörleri çok kaliteli özellikle gece yol yapanlar ve şehir içindede gayet başarılı.

yanıma aldıklarım içinde en çok yararını hissetiğim şey heralde reflektörlü giysiler oldu.
    çünkü yol istanbuldaki kadar olmasada dallama dolu.

Duhul
    Mar 2006
    İkamet
    İsRANTbul / 34,5
    Gönderi
    16,810

Esas

Güzel...Renkli..Eğlenceli ve bir o kadar da adrenalin dolu bir gezi olmuş...,

Kutlarım...

Takibe devam... )))

Esas x max 250 uzun yol performansı-- uzun yol için scooter mu enduromu soruları

xmax 250 ile yaklaşık olarak şunana kadar uzun yolda 3500 km yol yaptim.
    beni hiç üzmedi diyebilirim.
    keskin virajların yoğun olduğu marmaris yolunu 90km/sa ile gayet dengeli bir şekilde geçtim.

rüzgarın sert olduğu vadilerde 120km/sa bile arka tekerin sendelemeleri yok denecek kadar az oldu.
    rüzgarın sertleştiği yerlerde ideal hızın 90km/sa olması akıllıca olanı.

xmax ile 100km/sa üstüne çıkan hızlarda benzin tüketimi iki kata yakın artıyor desem yeridir.

yeni gelen güçlü scooterlar özellikle istanbul gibi kalabalık alanlarda oturanlar için endurolardan daha çok talep göreceğini düşünmeye başladım.

şöyleki 250 lik bir makine ile hiç sorunsuz ve ciddi bir yorgunluk hissetmeden yol alabiliyorsanız.500 lük tmax veya 850 aprilla srv gibi yeni gelen makinelerle enduronun ağır makinelerinin şehir içi sitresini çekmenize gerek kalmıyacak gibi.

çünkü ne olursa olsun scooterlar endoro makinelere göre çok daha kıvrak.
    sadece uzun yol trafikle işim yok diyorsanız tabikine enduro doğru tercihtir.

Esas

Alıntı Originally Posted by PARK Yazıyı Oku
    Güzel...Renkli..Eğlenceli ve bir o kadar da adrenalin dolu bir gezi olmuş...,

Kutlarım...

Takibe devam... )))
    forumdaki motor tutkunlarını bekliyoruz.

Esas

Selam, iki sene olmuş ama güzel gezi. Tesadüfen buldum, pek ilgi gösteren olmamış demek ki fazla motorcu yok forumda...

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •