Sayfa 1/2 12 SonSon
Arama sonucu : 14 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Yamaha xmax ile istanbul - datça - marmaris -izmir - efes gezisi.

Esas Yamaha xmax ile istanbul - datça - marmaris -izmir - efes gezisi.

Her motorcunun bir uzun yol yapma hevesi vardır.
    Genelde bu yolculuklar eşle dostla olur gerçi ama benim gibi adrenalin severler yalnız bir kovboy edası ile yola çıkmak isteyebilir.

Marmaris içmelerde arazi satışı işi gelmişti şirketime dedim bu sefer ben gideyim.
    Önden evrakları tapuya yolladım.Sadece hafta içi bir imzaya gitmem gerekecekti.

Düşündüm ve yola çıkmaya karar verdim.

Yalnız yola çıkacağımdan dolayı yanıma almam gerekenleri ufak bir internet gezintisi sonucunda edindim.
    Yolculuk kafama eserse ve istanbuldan önemli bir haber gelmezse en az 10 gün kalırım diyordum ama toplamda altı gün içinde geri döndüm.

Bundan önce gittiğim yerlerde motor kiralayıp o bölgeleri turlamışlığım olmuş olsada kendi motorunla özgürce gezebilmek, gazlayabilmek apyarı bir adrenalin oldu benim için.

xmax ile sınırları zorlayan gezimize başlayalım.

Esas ilk iş yol güzergahı haritasını belirlemek

ben yolculuğa çıkarken ilk amacım kafamı dinlemek ve yorulduğum yerde durak yapmak üzerine idi.
    300 km istanbuldan yolu kısaltacak olan yenikapı -- bandırma feribotundan online geceden sabah 07.00 bilet aldım.

bir kişi ve motorum 100 tl ödedim.
    bu adresten online almanız gerekiyor. giderim kapıdan beni alırlar demeyin biletim olmasa idi gemide dolu olduğundan almıyabilirler. Buna çok dikkat etmek gerekiyor. Bir kişi nitekim alınmadı .

http://www.ido.com.tr/

yol bu şekilde datça merkeze 600 km ye düşmüş oluyordu.

Esas

uzun yola çıkacak her motorcu bir yığın yorum okur.
    yok şu yok bu .

ben kendi adıma motor iki yaşında ve henüz 2000 km de olduğundan pek sorun çıkarmayacağını düşündüğümden yanıma hiç bir anahtar takım vs. almadım. ama netten sanayi siteleri adreslerini edindim şehirlerdeki.

birde hızlı lastik şişirici aldım yanıma.
    bir kapalı birde açık kask aldım yanıma.

ayrıca bu rüzgar kesicilere baktım elin japonu bilmiyormuyduda yapmadı dedim ve onuda taktırmadım.
    çünkü yüksek hızlarda motorun yürürü motorcu deyimi ile eurodinamiği etkileniyormuş.

birde gece gündüzüm belli olmaz diye yanıma silah aldım ne olur ne olmaz. gece yolculuk esnasında ayılarla karşılabilirsiniz.yalnızsanız bir silah veya kurusıkı edinmekte fayda var.
    benzinci her yerde mevcut ama gazlayacaksanız özellikle otobanda sıkıntı yaşanabilir.
    Son düzenleme : kentuf; 22-07-2014 saat: 00:59.

Esas

hızlı feribota bileti geceden aldığımdan sabah 06.45 te feribota yanaştık.
    feribota en son motorları alıyorlar.

benim dışımda bir kişi daha biletli idi.
    biletsiz gelen bir kişi alınmadı yer olmadığından.

Esas

Hızlı feribot iki saat içinde bandırmaya vardı.
    yeni feribotlar çok lüks ve vip katlar bile yapmışlar.
    cafeler gayet başarılı olmuş.

nasıl giderseniz gidin ama hızlı feribotlar bence gayet başarılı türkiye'de
    akfen bayağa yol katetmiş diye düşünmedim değil.

Esas

Bu topiği açtıktan sonra üç gün sonra şanlıurfada iki motorsikletçi öldürüldü. Ailelere ve yakınlarına sabırlar diliyorum ve gelişmeleri yakından takip ediyorum.

uzun yolda var ise silah bulundurmanın ne denli önemli olduğunu . dinlenme yapılacak bölgelerde yakınlık kurulacak kişiler hakkında bilgi sahibi olunması gerekliliğini bir kez daha gördük.

uzun yolda birisi ile tanıştığınızda kendiniz hakkında bilgi vermekten kaçınmak kimse ile muhatap olmamak belkide en iyisi.
    hele yalnız yolculuk yapıyorsanız bu dahada önemli.

uzun yolda sakin lokasyonlar kesinlikle gündüz gözü ile geçilmesi ve altınızdaki makine tehlikeli araç yaklaşmalarında uzayıp kaçmanıza olanak sağlamalı diye düşünüyorum.

Esas uzun yolda kask seçimi -- yanınızda olması gerekenler

uzun yolda ben yanıma bir kapalı bir açık kask aldım.
    kapalı kasklar özellikle yarım saat ve sonrasında sıcak havalarda bunaltıcı olabiliyor.

xmax çantası taktırdığımdan alt seleye iki kaskı rahatlıkla koyabildim.

kasklar dışında.
    bir su termosu ve kask camını silmek için yedek bez gerekenlerden.

ayrıca uzun yolda.
    sizi uzaktan fark ettirebilecek reflektörlü sarı montları tercih ediniz.

bu sarı montlar uzaktan polis havası verdiğinden uzaktan tehlikeli makaslarla gelene engel oluyor.
    arkadan gelen yavaşlıyor.

bence belkide en önemlisi.

bu montların ve kısa yeleklerin kaliteli olanlarını
    decatlon bayrampaşada ve işmontta bulabilirsiniz.

uzun kollu olanı iş monttan aldım.ve müthiş iş gördüğünü söyliyebilirim.

Esas

istanbul bandırma seferi feribotla iki saat sürdü.
    burdan sonra yol üstünde manyas vardı .
    ben burayı transit geçerek susurluk - akhisar - izmir yapmak için yola devam ettim.

uzun yolda sağlıklı bir yolculuk yaparak eve dönmek için her 40 dakikada mola yapmak şart.
    hatta ben şöyle diyorum.

hızınız 100 km/sa ve üstü ise yarım saatte bir.
    hızınız 100 km/sa altı ise 40 dakikada bir mola vermek gerekiyor.

uzun yolda kulak tıkacı takmak rüzgarın sesi ve motorun sesinden kulak zarı dengenizi koruyabilir.

her ne kadar korunsanızda bazı dengesizlikler olabileceğini bilmenizde fayda var.

susurlukta mola verdim.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •