Sayfa 2/395 İlkİlk 12341252102 ... SonSon
Arama sonucu : 3155 madde; 9 - 16 arası.

Konu: basket voleybol : kadınlar , gençler , erkekler , engelliler

Duhul
    Mar 2004
    İkamet
    istanbul & güneyBatı
    Gönderi
    8,036

Esas

İDARİ VE TEKNİK KADRO

Harun Erdenay Yönetim Kurulu Üyesi TBF
    Barbaros Akkaş Milli Takımlar İdari Menajeri TBF

Ergin Ataman A Milli Takım Teknik Direktörü Galatasaray Liv Hospital
    Ufuk Sarıca A Milli Takım Yard. Antrenörü Pınar Karşıyaka
    Ömer Uğurata A Milli Takım Yard. Antrenörü Darüşşafaka Doğuş
    Yakup Sekizkök A Milli Takım Yard. Antrenörü Galatasaray Liv Hospital
    Prof. Dr.Tahsin Beyza Beyzadeoğlu Doktor
    Aydın Demirözü Kondisyoner Beşiktaş JK

Murat Menderes Çağlar Fizyoterapist Anadolu Efes
    Mustafa Fatih Çetintaş Fizyoterapist
    Faik Özköksal Masör Fenerbahçe
    Mehmet Üstev Masör Olin Edirne
    Miktat Güvendi Malzemeci TBF

Duhul
    Mar 2004
    İkamet
    istanbul & güneyBatı
    Gönderi
    8,036

Esas

“Oyuncuların Hepsi Benim İçin Eşit Değerde”

Tem 25, 2014

A Milli Erkek Takım Başantrenörü Ergin Ataman, Bormio Kampı’nı ve aday kadronun durumunu değerlendirdi.

Bormio Kampı’nın üçüncü gününde, A Milli Erkek Takımımızın başantrenörü Ergin Ataman ile sohbet etme fırsatı bulduk. Her zaman olduğu gibi Milli Takımın başında da başarıyı hedefleyen tecrübeli teknik adam ile kamp çalışmalarını ve aday kadronun durumunu konuştuk.

“Kampın sonunda takım stratejisinin oturmasını planlıyoruz”
    Bu yıl kampa hazır olarak gelindiğini belirten Ergin Ataman, “Çeşme’de yaptığımız hazırlayıcı antrenmanlarla Bormio Kampı’nın daha verimli olmasını planlamıştık. Nitekim kamp öyle de başladı,” diyor.

“İki aşama halinde çalışıyoruz. Sabahları daha ziyade fizik-kondisyon üzerine çalışmalar yapıyoruz. Biraz teknik geliştirme çalışmaları yapıyoruz. Akşamları ise takım antrenmanlarıyla hem savunma stratejimizi hem de hücum stratejilerimizi yerleştirmeye başlıyoruz.”

Bormio Kampı’ndan sonra ise geriye rötuşları yapmak kalacak:

“Bu kampın sonunda takımın artık hazırlık maçları oynamaya hazır, stratejisi oturmuş bir takım olmasını planlıyoruz. Ondan sonra rötuşları yapacağız.”

“Aday kadroya çağırdığımız 20 oyuncu da benim için eşit değerde”
    Yola mümkün olduğunca sağlam bir kadro ile devam etmek isteyen Başantrenör Ergin Ataman, hafif sakatlıkları bulunan oyuncuların bir an önce antrenmanlara başlaması gerektiğini ifade ediyor:

“Biz buraya çalışmak için geldik. Lig bittikten sonra verilen bir - bir buçuk aylık aradan sonra oyuncularımız buraya geldi. Buraya gelen 20 kişilik kadrodan altı yedi kişinin antrenmanlarda kenarda oturması, tedavi olması benim hoşlandığım bir durum değil. Tabii ki, Allah korusun, çok ağır sakatlıkları olan oyuncular için yapacak bir şey yok; ama hafif sakatlıkları olan oyuncuların bir an önce, Cumartesi gününden itibaren antrenmanlara çıkması gerektiğini belirttim.”

Ataman için aday kadrodaki tüm oyuncular eşit ölçüde değerli. Fakat Ağustos ayının sonunda İspanya’ya gidecek olan oyuncular, hazırlık döneminde en iyi şekilde çalışanlar olacak:

“Aday kadroya çağırdığımız 20 oyuncu da benim için eşit değerde. En iyi çalışan, takımın stratejisini uygulamaya en hazır olan oyuncular A Milli Takım’ın Dünya Kupası kadrosunda olacak. Bir ay boyunca sakat olan ve sürekli tedavi gören oyuncuyu kadroda tutup da bir ay boyunca emek sarf eden bir oyuncuyu kadrodan kesemem. Tabii ki burada çok ağır sakatlıkları olan oyuncuları ayırıyorum. Onlara zaten gerekli tedaviler uygulanıyor ve gerekli zamanda takıma dönecekler.

“Önemli olan takım olarak iyi çalışmamız, stratejiyi iyi anlamamız. Bu şekilde başarıya ulaşacağımıza inanıyorum.”

Duhul
    Mar 2004
    İkamet
    istanbul & güneyBatı
    Gönderi
    8,036

Esas

Cedi Bir Adım Önde

25 temmuz 2014

Berkay Candan, Cedi Osman ve Samet Geyik aday kadrodaki en genç isimler. Ergin Ataman’a göre Cedi Osman’ın kulübünde önemli sorumluluklar alması, onun Milli Takım’da da önemli bir rol üstlenmesi için avantaj:

“Cedi’nin avantajı Anadolu Efes gibi büyük bir takımda, Euroleague’de önemli dakikalar ve sorumluluklar almış olması. Bu, onu diğer genç oyuncular içerisinde ön plana çıkartıyordu zaten. O yüzden biz Cedi’yi önemli rol vereceğimiz bir oyuncu olarak aday kadroya çağırmıştık. Ümitler Avrupa Şampiyonası’nda da ne kadar doğru düşündüğümüzü gördük. Cedi’nin A Milli Takım’da çok faydalı olabileceğini düşünüyorum.”

Berkay ve Samet’in de göstereceği çabanın önemli olduğunu söyleyen Ataman, Ümit Milli Takım’dan başka oyuncuların da radarında olduğunu belirtiyor:

“Berkay ile Samet de iyi bir sezon geçirdiler. Onları da bu seviyede görmek için davet ettik. Tabii ki burada gösterecekleri performans, hazırlık maçlarında alacakları sürede takıma verecekleri, onların kadroya girip giremeyeceklerinin göstergesi olacak.

“Ümit Milli Takımımızda yakından takip ettiğimiz iki üç oyuncu daha var. Onları buradaki kadro çok kalabalık olacağı için davet etmedik, ama onları da kendi kulüp takımlarında takip ediyoruz. Buradaki en önemli faktör, genç oyuncuların kendi kulüplerinde önemli dakikalarda önemli sorumluluklar almaları.”

Duhul
    Mar 2004
    İkamet
    istanbul & güneyBatı
    Gönderi
    8,036

Esas

Belirgin bir skorerimiz yok, ama bu sorun değil”

25 temmuz 2014

Aday kadroyu özellikle geniş tuttuklarını ifade eden Ergin Ataman, takımın kritik zamanlarda topu teslim edebileceği belirgin bir ismin olmamasının üstesinden hücumdaki paylaşımla gelecek:

“Kadroyu tespit ederken her mevkide en az üç dört alternatif oyuncu düşündük. Daha 9-10 tane hazırlık maçı yapacağız. Çok ciddi bir sakatlık olmazsa bu kadro yapısının Dünya Kupası’na gidebileceğini düşünüyorum. Zaten bu nedenle aday kadroyu oldukça geniş tuttuk.

“Şu anda mevki olarak herhangi bir eksiğimiz olduğunu düşünmüyorum. Ama bu kadro içinde çok belirgin bir skorer yok. Oyuncularımızın ligdeki ve Avrupa kupalarındaki istatistiklerine baktığımızda bunu görebiliyoruz. Sıkışık zamanda “Al topu, sen bu oyunu çöz,” diyebileceğimiz bir oyuncumuz yok. Ama bu çok büyük bir sorun değil. Topu daha iyi paylaşarak, topu hücumda daha çok oyuncunun eline değdirip doğru atışları bularak yüzdelerimizi artırmaya çalışacağız.”

Duhul
    Mar 2004
    İkamet
    istanbul & güneyBatı
    Gönderi
    8,036

Esas

yarım DÜNYA turu ... sonra da DÜNYA şampiyonası

12 Dev Adam, 17 bin kilometre yol katedecek

Dünya Kupası'na kadar yurt içi ve dışında hazırlık kampları yapacak "12 Dev Adam", turnuvanın başlayacağı güne kadar yaklaşık 17 bin kilometre yol katedecek.

A Milli Erkek Basketbol Takımı, 30 Ağustos-14 Eylül'de İspanya'da düzenlenecek FIBA Basketbol Dünya Kupası'nın hazırlıklarına devam etti.

51 günde 17 bin kilometre

Millilerin, Dünya Kupası öncesindeki kamp programları ve yapacağı hazırlık maçlarının takvimi belli oldu. FIBA Basketbol Dünya Kupası hazırlıklarına 10 Temmuz'da Çeşme'de başlayan A Milli Basketbol Takımı, turnuvanın başlayacağı 29 Ağustos tarihine kadar yapacağı hazırlık kampları ve oynayacağı maçlar için 51 günde yaklaşık 17 bin kilometre yol katetmiş olacak.

Milliler İtalya'nın Bormio kasabasında. 31 Temmuz'da Belçika'ya geçecek ay-yıldızlılar, burada evsahibi takımla hazırlık maçı yapacak. 3 Ağustos'ta İstanbul'a dönecek "12 Dev Adam" 6 gün İstanbul'da çalıştıktan sonra 9 Ağustos'ta İspanya'ya hareket edecek. Milliler, Kanada ve İspanya ile karşılaştıktan sonra yeniden İstanbul'a dönerek, 14 Ağustos'ta İspanya ile hazırlık maçında mücadele edecek.

İspanya maçından bir gün sonra hazırlık turnuvası için Sırbistan'a gidecek A Milli Takım, burada Arjantin, Finlandiya ve evsahibi Sırbistan ile karşılaşacak. Sırbistan'dan İstanbul'a dönecek milliler, bir gün konakladıktan sonra 20 Ağustos'taki Yunanistan maçı için Atina'ya hareket edecek. Ay-yıldızlı ekip, 22 Ağustos'ta Yunanistan ile bu kez İstanbul'da mücadele edecek.

26 Ağustos'a kadar İstanbul'da çalışacak milliler, 27 Ağustos'ta İspanya'nın başkenti Madrid'de son hazırlık maçını Porto Riko ile oynayacak. Ay-yıldızlılar, Porto Riko karşılaşmasının ardından Dünya Kupası'ndaki grup maçları için Bilbao'ya geçecek.

Duhul
    Aug 2011
    İkamet
    Mudanya
    Gönderi
    7,513

Esas

Deneme...........
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız!
    Not: Forumumuzda dini, siyasi ve futbol taraftarlığı içeren yazılar kabul edilmiyor!

Duhul
    Mar 2004
    İkamet
    istanbul & güneyBatı
    Gönderi
    8,036

Esas

Alıntı Originally Posted by thebaboli Yazıyı Oku
    Deneme...........
    hay yaşa ... eline sağlık

Duhul
    Aug 2011
    İkamet
    Mudanya
    Gönderi
    7,513

Esas

Alıntı Originally Posted by denizci Yazıyı Oku
    hay yaşa ... eline sağlık
    Estağfurullah Denizci abim. Herhangi bir şey yapmadım. Mesaj gönderdim oldu
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız!
    Not: Forumumuzda dini, siyasi ve futbol taraftarlığı içeren yazılar kabul edilmiyor!

Sayfa 2/395 İlkİlk 12341252102 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •