Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
Arama sonucu : 35 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Sinema TV Haberleri...

Duhul
    Jul 2010
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    9,784
    Blog Yazıları
    11

Esas

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

71. Venedik Film Festivali'nin ana yarışma bölümünde yarışan 'Sivas' adlı filmin çocuk başrol oyuncusu Doğan İzci, Premio Bastio D'Oro 2014 - En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'ne layık görüldü.

http://www.radikal.com.tr/hayat/vene...k_odul-1211221

Yarın en iyi film ödülleri açıklanacak.

Fatih Akın'ın "Kesik"i ile Kaan Müjdeci'nin "Sivas"ından ödül bekliyoruz.

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

İtalya'da bu yıl 71'incisi düzenlenen Venedik Film Festivali'nde Türk yönetmen Kaan Müjdeci'nin "Sivas" filmi, jüri özel ödülünü aldı.

4. Esas

Çok merak ediyorum bu Sivas filmini bir Sivaslı olarak Bilgim yok belki alakasızdır

Esas

dün akşam 2014 yapımı lucy diye bi film izledim...............

dindar kesimin yaoğun eleştirilerine maruz kalan ve ateizm propagandası yapmakla suçlanan film bana göre beyin fonksiyonlarını %100 e çıkarmayı başarmış birinin tasavvufda yer alan insan-ı kamil (bilge insan) noktasında fiziksel doğal ihtiyaçlarıdan arınarak fizik üstü daha ileri bir akıl seviyesine geçerek farkındalıklarını artırarak taaki yaşayacağı evreni kendi şekillendirebilen ve yönetebilen bir gelişmişliğe doğru yapacağı yolculuğu anlatmakta...............

yani insan hormonlarıyla ve bedeni ihtiyaçlarının yarattığı nefsi açlıkla değil de aklıynı en üst seviyede kullanarak yaşadığında her türlü bedeni hayvani eylemleri aşarak bir üst boyuta geçiyor ......o boyutta üretkenlik ve yaratıcılık başlıyor...........

yani insan tanrıya ulaşıyor ve onun yetenekleriyle bütünleşiyor.......tanrılaşıyor..............

ve aslında tanrı denilen kavram fiziki insanın aklıyla hareket eden en üst seviyedeki kamile erişmiş hali..........

dolayısıyla atezim propagandası yapmak şöyle dursun son yıllarda bir film formunda ..insanı..insanın ulaşabileceği mükemmelliği ..tanrıyı ve evreni anlatan mükemmel bir yapıt bana göre........

filmin adı "lucy" başrollerde morgan freeman da var.........

saygıyla.......

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Sn BUZ;

Tanrıyı da insan (Hadi kızdırmayalım bazılarını da "insan aklı" diyelim) yaratmadı mı?

1100 sene kadar önce "Enel hak" diyen Hallacı Mansur'u katleden zihniyet, aynı laf bu gün edilse farklı mı davranır sizce?

Esas

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Sn BUZ;

Tanrıyı da insan (Hadi kızdırmayalım bazılarını da "insan aklı" diyelim) yaratmadı mı?

1100 sene kadar önce "Enel hak" diyen Hallacı Mansur'u katleden zihniyet, aynı laf bu gün edilse farklı mı davranır sizce?
    sn.yaşar..............

hallacı mansurun enel hak.............felsefesini kaleme alan kevser yeşiltaşın kitabını okudum.............

vahdeti vücud felsefesini aklen.. olup biten herşeye fiziki evrene ve varoluşa yakın bulmaktayım.........

dolayısıyla salt kozmik bilincin varlığına inanıyorum...........

buna yaratıcı güç.....kutsal ruh......allah yada tengri demek mümkün ...........hiç bir sakıncası yok..............

hep kuran da geçen ayetteki gibi "ben sizden gayrı değilim..........."5 kişi bir arada konuştuğunda 6.sı benim"......."şah damarınızdan yakınım size " cümlelerini düşünür ve insan doğa tüm canlı hayat evren ve nihayetinde tanrıyı biribirlerinden ayrılmaz bir bütün olarak algılarım.............

aynen yunusun "bir ben var benden içeri".........yada....."ete kemiğe büründüm yunus diye göründüm" ....deyişleri gibi..........

saygıyla..........

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon

Gönderi Kuralları