Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
Arama sonucu : 42 madde; 17 - 24 arası.

Konu: LCD ile Plasma ekran arasındaki farklar.

gıngın-2 Guest

Esas

Şu anda piyasaya yeni 1920 / 1080 piksel cozunurlukte lcd'ler cıktı. Şimdi bunları telvizyon niyetine değilde bilgisayarda monitör niyetine kullanabilirmiyim diye dusunuyorum. 1366 / 768 piksel cozunurlukte olan lcd'ler cok kotuydu. Hıçte keyif vermedi.
    Ayrıca bilgisayarın ekran kartının onemı varmıdır veya baska bir ek donanım gereklımıdır.
    Bence artık gelecekte masabası monitörler ev kullanıcıları için ortadan kalkacak yerine duvara asılı en az 40 inc'lik monitorler/televizyonlar yerini alacak.
    Bu konuda pratıkte uygulamıs tecrubesı olan arkadaslardan bilgi paylasımına ihtiyacım var.

Duhul
    Mar 2005
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    2,770
    Blog Yazıları
    1

Esas

Alıntı Originally Posted by TCM Yazıyı Oku
    --Şimdi aradığımızı bulduk, burada ayrıntılı bilgiler verilmiş...
    Şimdilik PHILIPS 29PT9521/12 72 EKRAN REAL FLAT PIXEL PLUS TELEVİZYON u alalım, sonra bakarız artık...Üsttekinden farkı Wide olmaması ve bir derece küçük..
    bir önceki sayfada sony alalım demişsiniz, tam yazacaktım PHILIPS ten şaşmayın diye baktım ki almışsınız.bence de en iyisini yapmışsınız evde bir 1995 model phılıps 55 ekran tüplü tv var iki defa yere uçtu hiç bir şey olmadı.
    mükemmelini almışsınız sayın TCM markası bile yeter.

Esas

Merhaba...Bugünlerde LCD bir televizyon alacağım...PLAZMA mı? LCD mi? tartışmasında galiba en kaliteli olanı LCD...en azından bana öyle geldi...

Şu an aklımda iki soru işareti belirdi...TOSHİBA 32C3000 mi? yoksa SONY BRAVİA KDL 32U2000 mi? hangisini alsam karar veremiyorum...bu konuda bilgisi olan arkadaşlarımın yardımlarını bekliyorum...

Diğer soruda şu:Çözünürlüğü 1366x768 olan tv ler mi daha iyi yoksa yeni çıkan 1920x1080 ler mi daha iyi? bakıyorsunuz çözünürlüğü(1920x1080) iyi ama kontrast oranı düşük(1000:1)bu değerler TOSHİBA 37W67Z nin değerleri...

selamlar...

Duhul
    Mar 2004
    İkamet
    GeMicİ ekolünün simgelerinden
    Gönderi
    6,177

Esas

bosver yahu paranı hangısıne basacaksan bas al git napcan farkını falan
    hatta ıkısındende al bırını salona bırını odana tak mesela...

Esas

gören göz güzeldir.

Duhul
    Mar 2004
    İkamet
    GeMicİ ekolünün simgelerinden
    Gönderi
    6,177

Esas

Alıntı Originally Posted by adnanfd Yazıyı Oku
    gören göz güzeldir.
    adnan hocam tutan ellerinde guzel oldugu soylenıyor

ahh ahh nerde o eskı hıkayeler

Duhul
    Oct 2005
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,426

Esas

--Nerde kalmışııııız? En son mart başında Philips 29" PT9521 i almıştık. Ertesi gün ekranda sorun gözüme çarptı, servis sorun yok gibi ama deyip merkeze gönderdi. Ben tüketici kanununa göre tamirat kesinlikle istemiyorum, değişim olsun dedim. Tv nin tüpünü değiştirip geri göndermişler. Ben de yeni ürün istedim. Allah tan philips ile aramızdaki mailler kanıt olarak duruyordu yoksa tamir edilmiş tv yi kullanacaktık. Yeni tv geldi bir ay sonra baktım onda da benzer sorun var. Bu kez para iadesi istiyorum dedim. Ben philips in kalite kontrol merkezi değilim gelen bozuk gelen bozuk. Servisin bu ürün de bozuk demesi bir ay sürdü. Bayi önceleri philips bilir para iadesini diyordu, philips in yazısını görünce benim kdv, banka kredi kartı komisyonu zararım ne olacak dedi, sanki kdv yi kendi ödüyor, bankaya komisyonu ne kdar tutacaksa 3 ayı geçkindir de zaten parayı kullanıyor, bayi bir ay beni oyaladı bugün git yarın gel diyerek. Sonunda ilçe tüketici hakem heyetine başvurdum. Karar çıktı çıkacak. Bu kez bayi arıyor tv yi geri getir paranı al diye (bozuk tv hala bende) Ben önce para diyorum. SONUÇ: Tutanak, resmi yazı belge olmadan hiçbir iş yapmayın. Mümkünse malı alıp izlemeden para falan vermeyin. Tüketici yasasını iyi okuyun. Hiç kimseye güvenmeyin bu konuda. 175 tüketici hatları yardımcı oluyorlar. (155 polis gibi) Düşünün koskoca philips ten iki tv alıyorsun, ikisi de bozuk çıkıyor . Bayiye karttan peşin fiyatına dört taksit parayı geçiyoruz, adamlar üç buçuk aydır bana sağlam bir tv veremiyorlar paramı kullanıyorlar sınra utanmadan banka komisyonu istiyorlar, kamera şakası gibi. Dört ay paranı kullandır mal alama üstüne bir de para istesinler. Ancak bahse konu tv gerçekten crt tv lerin içinde bence en güzeli (sağlamını bulabilirseniz ), çünkü arkadaşta benzer sony seyrettim epey fark var.
    --LCD Plazma CRT tv lerde epey uzmanlaştım. Yeni tv alacak arkadaşlar tv de ne seyredecek, nereden (uydu kablo normal çatı anteni) seyredecek önce ona karar vermeliler. Digitürk halen en kaliteli yayını yapıyor. HD yayınlara geçilmediği sürece (güya digitürk temmuzda birkaç kanalda başlayacaktı ama zor gibi) crt tv ler hala en kaliteli görüntüye sahip.
    Son düzenleme : TCM; 01-07-2007 saat: 03:15.

Duhul
    Oct 2005
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,426

Esas

--Ben özel uydu yayınlarından HD yayınları izleyebiliyorum veya blue ray DVD m var bilgisayara bağlar monitör gibi kullanıyorum diyorsanız belli bir büyüklüğe kadar mesela 42 " civarı LCD almak mantıklı, daha büyük boylar için plazma alınır. Ancak ben çatı anteninden veya uydudan ATV seyredecem diyorsanız alın 350 milyona alt kalite tüplü tv, paranız cebizinde dursun gözünüzde bayram etsin. Yoksa ne kadar ucuz diye bir buçuk milyara 12 ms tepkime süreli 500-1000 kontrastı olan tv leri eve getirip satıcılara söversiniz kandırdılar bizi diye.

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •