Arama sonucu : 4 madde; 1 - 4 arası.

Konu: Lucy (2014)

Smile Lucy (2014)

Lucy (2014)

Yönetici: Luc Besson
    Yazıcı: Luc Besson
    Oynayanlar: Scarlett Johansson, Morgan Freeman, Min-sik Choi

Uzun zamandır film tanıtımı yapmıyordum, aslında bu uzun arada yüzlerce film izlemeye devam ettim.
    Bunun yanına bir sürü dizi izlemeye başladım. Hatta izlemeyi düşündüğüm ama başlayamadığım binlerce bölüm
    diziyi de yavaşça arşivden çıkartıp izlemeye çalışıyorum.

Neyse filme geri döneyim. Film izleyicileri Scarlett'in bir önceki filmini hatırlayacaklardır. Under the Skin,
    bu filmler veya bilim-kurgu bu kıza yakışıyor. Ada'dan sonraki en başarılı yapım (sci-fi sınıfı) bu film diyebilirim.

Kısaca özetleyeyim; yanlış zamanda yanlış yerde bulunan Lucy (Scarlett) bir koreli uyuşturucu mafyasının
    eline düşüyor. Konu ile ilgisi olmasa da uyuşturucu patronu bunu Lucy'in içerisine koyarak ülke dışına çıkartmayı
    planlıyor ve ufak bir karın bölgesi ameliyatı ile 1 torba uyuşturucu vücut içine konuyor.

Ancak uyuşturucu mafya'sının elinde tutulmaya devam ediyor ve bir oda içerisinde tutulduğu sırada ufak birkaç
    tekme darbesini karın bölgesine aldığında, uyuşturucu paketi deliniyor ve vücuduna dağılmaya başlıyor.

Diğer tarafta Morgan Freeman profesör olarak insan beyninin %10'un çalıştığını gerisini çalıştırmak için uzun
    zaman geçeceğini anlatan seminerler düzenliyor. Lucy ise uyuşturucun etkisi ile bu %10'u yavaşça arttırmaya
    başlıyor. Yapacaklarını size bırakıyorum.

Uzun zamandır izlediğim güzel yapımlardan birisi diyebilirim. Edge of Tomorrow'da yakın zamanda sevdiğim sci-fi'lerden birisiydi.
    Ancak bu kesinlikle iyi ve inanılmaz ilerliyor. Mantık hataları vs her filmde olabilir ama bunu affettirecek çok
    güzel sahneleri soluksuz izleyeceğinizi düşünüyorum.

IMDB puanı 73000 kişi tarafından 6.6 olarak belirlenmiş, bu tip filmleri izleyen birisi olarak filme puanım 8.5
    kesinlikle izleme listenize alın. Eğlenceli, şaşırtıcı ve insan beyni %10'u kullanıyorsa, geri kalan %90'ı nasıl kullanılır,
    merak ediyorsanız, izleyin...

Son düzenleme : Erasure; 30-12-2014 saat: 21:34.

Duhul
    Aug 2014
    İkamet
    ISTANBUL
    Gönderi
    284

Esas

10 numara film

Esas

Bir solukta izlediğim film. Yılın en iyilerinden birisi.
    Forum Kurallarını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz

Borsanın Altın Kuralları Md. 6: "
    Seans içinde karar vermeyin. Kararlarınızı, etkilenmeyeceğiniz bir ortamda verin. Seans anında görüşlerinize ters düşen hareketlerin planlarınızı etkilemesine izin vermeyin. Daha önce düşünmediğiniz yeni fikirler oluşturmayın. İyice incelenmeden yapılan hareketlerin genellikle zararla sonuçlandığı gözlenir."

Forumun Altın Kuralı :
    Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır.

Not: Forumumuzda dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

Duhul
    Jan 2009
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,666

Esas

güzel bir film.sürükleyici bir hikayesi var.

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •