Sayfa 2/136 İlkİlk 12341252102 ... SonSon
Arama sonucu : 1081 madde; 9 - 16 arası.

Konu: S.i.g.a.r.a. İ.ç.m.e.y.i.n. Ne Olur!

Duhul
    Oct 2006
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    1,679

Esas Sigarayı Bıraktıktan Sonra

20 dk. sonra, tansiyon normale döner.
    1 gün sonra, kalp krizi riski azalmaya başlar.
    2 gün sonra, nikotin vücuttan atılmaya başlar.
    2 hafta sonra, spor yapmak kolaylaşır.
    1 ay sonra, ciğer kapasitesi %30 artar.
    1 yıl sonra, kalp krizi riski %50 azalır.
    3 yıl sonra,kalp krizi riski hiç sigara içmemiş insanlarla aynı olur.

Esas

Üç yıl oldu şu illetten kurtulalı,20 gün önce de eşim bıraktı,inşallah o da başlamayacak şu an onun mücadelesindeyiz...........

Esas

bir bağımlı olarak yukarıda bahsedilen bağımlı şeyhülislam'ın fetvasını kesinlikle reddediyor ve sigara içmenin, özellikle de içmeyen kişilerin yanında sigara içmenin en büyük günahlardan olduğunu düşünüyorum... daha önce 6 ay süreyle nasıl bıraktıysam, inşallah tekrar bırakacağım... bu sefer bir daha içmemecesine...
    Son düzenleme : i-ked; 17-07-2014 saat: 11:33. Sebep: Bozuk yazı karakteri

Duhul
    Oct 2006
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    1,679

Smile

Alıntı Originally Posted by taraftar Yazıyı Oku
    Sevgili Trader77 çok güzel ve önemli bir konuyu ele almışsınız ...

Uyarılar ve bilgiler için çok teşekkürler ...

ALLAH' a şükür hiç başlamadım ...

Umarım içen arkadaşlarda gayret edip bırakmayı ve sevdiklerine bıraktırmayı başarabilirlerrr ... Ne mutlu

Sevgili dostum,iyi dileklerinize canı gönülden katılıyorum.Burada bir arkadaşımızı bile,vazgeçirsek bu illetten,amacıma ulaştım sayarım kendimi.Gaye kimsenin içmemesi ve bile bile kendini zehirlememesi tabi...

ALLAH,canlılar içinde en özel varlık olan insanı,''akıl''la donatmış.Akıllı bir varlığında,kendine zarar vermesi mümkün olmamalı.Aklımızı en üst düzeyde kullanmak ve dünya üzerindeki çok daha güzel nimetleri keşfetmek dileğiyle...

Esas

Alıntı Originally Posted by Trader77 Yazıyı Oku
    Sevgili ekselans,zararlarını bilerek nasıl içmeye devam ediyorsunuz?

"Nereye gittiğini bilen kişiye yol vermek için dünya bir yana çekilir."

David Starr Jordan

Nereye gittiğimizi ''bilmek'' temennisi ile.
    Sevgiler...
    Sn. Trader 77,

Siz hiç sigara kullandınız mı? Sigaraya aşırı düşmanlık yalnızca bırakanlarda görülüyor, o yüzden sordum.

Konu iyice abartılıyor. Söylenenler gerçekleri yansıtmıyor. Örneğin, ben ortalama olarak günde 3 paket içiyorum... 45yıldır! Hafif ses kısıklığı dışında hiç bir sağlık sorunum yok!

Anne annem 94 yaşında öldü. En büyük zevki köpüklü bir kahve ile sigarasını tüttürmekti.

Herkese sağlıklı (vede keyifli!) yaşam dileklerimle, saygılar.

Duhul
    Oct 2006
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    1,679

Smile

Alıntı Originally Posted by ahkaraca Yazıyı Oku
    Sn. Trader 77,

Siz hiç sigara kullandınız mı? Sigaraya aşırı düşmanlık yalnızca bırakanlarda görülüyor, o yüzden sordum.

Konu iyice abartılıyor. Söylenenler gerçekleri yansıtmıyor. Örneğin, ben ortalama olarak günde 3 paket içiyorum... 45yıldır! Hafif ses kısıklığı dışında hiç bir sağlık sorunum yok!

Anne annem 94 yaşında öldü. En büyük zevki köpüklü bir kahve ile sigarasını tüttürmekti.

Herkese sağlıklı (vede keyifli!) yaşam dileklerimle, saygılar.

Sayın ahkaraca,ben hayatımda hiç içmedim,kışın kar yağarken evde cam açtırırdım babama.babam içerdi ,dumanından nefret ederdim.40 yaşına geldim hiç içmedim.
    Ortaokul yıllarında yeşilay kollarında,şimdide SSV(sigara ile savaşanlar vakfı) na üye oldum.

Sigaranın her metabolizmada yaptığı etki farklıdır.Güneş çok değerli bir D vitamini kaynağıdır,ama bünyeniz cilt kanserine eğilimli ise fazla güneşlenmek cilt kanseri yapar.Öte yandan saatlerce güneşte kendini bronzlaştıran bazı kişiler de bu tehlike yoktur.

Sigaranın zararları daha sonra ortaya çıkmakta,rahmetli dedem günde 2 paket filtresiz birinci sigarası içerdi,o da 96 yaşına kadar yaşadı,ömrünün son 3 ayını,hergün yattığı yerden 4 kavanoz balgam çıkartarak tamamladı.Doktorlar tamamen sigaranın vermiş olduğu akciger rahatsızlığından kaynaklandığını söylediler.

Zararın neresinden dönerseniz kardasınız dostum.

Sevgiler...

Duhul
    Oct 2006
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    1,679

Esas

Dünyada yıllık sigara satışı, 300 milyar dolar.
    Sabah gazetesi

Düşünsenize bu para ile neler yapılabilir.
    Dünyada hiç aç ve sağlıksız çocuk kalmaz.
    Açlık ve su sıkıntısı çekilmez.Açlık ve su sıkıntısı olmayan yerde,huzur ve sağlık olur,savaş ve huzursuzluk olmaz.
    Dolaylı olarak dünya barışına hizmet edilmiş olur.
    O halde sigarasız bir dünya = Tok,mutlu,huzurlu ve sağlıklı bir dünya

Esas

çok tüketirdim 6 ay önce bu illetten kurtuldum, sigara içme isteği duyduğum da dişerimi fırçalar ve su içerdim bu beni rahatlatırdı ve sigara içme isteğini başka bir zamana ötelerdim, yanımdan pet şişeyi hiç ayırmadım bırakmak isteyenlere aynı şeyi tavsiye ederim, üzerinden 6 ay geçti vucudumun temizlendiğini hissetmek bana mutluluk veriyor tek sorun su içmeden duramıyorum... insan bırakmak isterse bunu başarır kendi kendine bahaneler üretmekten vazgeçip zararlarını kabul ettiğinde bu çok kolaydır..

ülkemizde kullanılan tipik bahaneler

abi rüyamda bile sigara görüyorum nasıl bırakayım...
    ben az içiyorum beni etkilemiyor...
    daha yaşımız erken yaşlanınca bırakırız...
    yemekten sonra içmezsem ölürüm galiba...
    şu dünyada bana keyif veren başka ne varki...
    bi buna karışmamıştınız sıra bunamı geldi...
    sigara ve çay benim için vazgeçilmezdir...
    ...

sigara bağımlılarının arasıra onkoloji hastanelerini ziyaret etmesinde fayda var gercekten bırakmak ısteyecekler o zaman

Sayfa 2/136 İlkİlk 12341252102 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •