Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
Arama sonucu : 30 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Yabancı Menkul Kıymetlere Dayalı İşlem Yapan Fonlar

Duhul
    Jul 2013
    İkamet
    İstanbul- Yeniköy
    Gönderi
    93

Esas

Bu başlığa göz atacağım aslında aklıma gelmezdi. Ben BİST hisse senetlerine yıllardır yatırım yaparım. Bu forumun hisse syfalarında ceza bile almışlığım vardır. Zaten o günden sonrada çok katılımcı olmadım.
    Her ne ise, 2017 yılında ülkemizdeki dinamikleri düşününce alternatif piyasalara ulaşma imkanım var mı diye bir düşündüm. Neyse uzatmak istemiyorum.
    Ak Portföy, Yapı Kredi, Gedik, İş portföy güzel fonlar çıkarmışlar ve bu fonların ortalama yıllık getirileri yüzde 38 - 70 arası, 3 yıllık getirileri 42- 106 arası gerçekleşmiş. Trump'ın ABD ekonomisini pompalaması ve bir taraftan bizim ekonomimizin patinaj yapıyor olması "bence" bu alternatifi düşünmeye değer bir tablo çizmekte.
    Özet olarak 1 yılda 38-70 arası bir kazanç sağlayan fonda, yönetim ücreti olarak 3-3,5 lar bence önemli değil. Risk yok mu tabii ki var ama zaten konuştuğumuz konu hisse senetleri fonları. Benim hoşuma gitti, sizi bilmem. Saygılar.

Esas

Direk apple hissesi almak istersem?

Duhul
    Jul 2013
    İkamet
    İstanbul- Yeniköy
    Gönderi
    93

Esas

Sadece Apple hissesi değil, onunda içinde olduğu çeşitlenmiş bir yapı satın alıyorsunuz. Sanırım Yapı Kredinin teknoloji şirketlerini içeren fonunda Apple vardır. İş Portföyün yabancı hisse fonunda Exxon Mobil, Johnson & Johnson, AT&T, Berkshire Hathaway, General Electric gibi şirketlerin hisseleri var, başkaları da var.
    Bu arada Apple hissesini nasıl alacağınızı bilmiyorum, vardır bir yolu elbette ama diyelim ki aldınız, bir süre sonrada sattınız, bu arada bir kar ederseniz bu karın vergisini nerede ve nasıl vereceksiniz? Diyelim ki satmadınız ve temettüsünü aldınız. Bu temettü gelirinin vergisi nasıl olacak. Nerede vergilendirilecek? Mesela ben bu soruların cevabını bilmediğim ve bana fazla kompleks geldiği için Fon almayı daha kolay buluyorum.

Alıntı Originally Posted by etnaxy Yazıyı Oku
    Son düzenleme : Karar anı; 02-02-2017 saat: 22:40.

4. Esas

Alıntı Originally Posted by etnaxy Yazıyı Oku
    hocam dediginiz gibi zor olmasa gerek, prosedur bizim BIST'ten hisse almak gibi Garantinin, veya YKB Amerikan borsasindan hisse alabiliyorsunuz, emir basi galiba 250 dolar ucreti var zaten uzun vadeli yatirimciysaniz alacaginiz icin bence normal, birde glaiba 10 bin dolar limit vardi, temettu geldigi gibi yatar , ama vergi kesilmismi kesilmemeismi onu bilmiyorum

onun disinda bende hisseden ziyade Fonla ilgileniyorum, sizinde ustte belirttiginiz gibi artik para gelismis piyasalara akti, TRnin ne olacagi belli degil, trump zaten yakinda vergi paketi aciklayacak ondan sonra ABD borsasi bir rekor daha kirar herhalde

son olarak benim ilgilendigim fon bu "Ak Portföy Amerika Yabancı Hisse Senedi Fonu - AFA "

http://www.akportfoy.com.tr/tr/fund/AFA

Trumpun haberi http://www.aksam.com.tr/dunya/trump-...m/haber-594600
    Son düzenleme : richardbozkurt; 10-02-2017 saat: 08:04. Sebep: haber

5. Esas

Alıntı Originally Posted by syılmaz Yazıyı Oku
    Akbank B Tipi Birleşik Emtia Fon Sepeti Fonu - AES

Fonun amacı, ağırlıklı olarak gelişmiş ülke piyasalarında ki emtia dayanıklı borsa yatırım fonlarına yatırım yapıyor.

http://www.akportfoy.com.tr/tr/fund/AES

Eylül 2014 tarihli aylık raporuna baktığımızda %96.67 oranında yabancı borsa yatırım fonlarına yatırım yaptığını görüyoruz.

http://sbf.akportfoy.com.tr/t/spk/aylikrapor/aes.PDF

Akportföy'ün sitesinde ki fon künyesine göre, fonun yıllık getirileri;

http://www.akportfoy.com.tr/docs/AES.pdf

Fonun yıllık yönetim ücreti %1.90

acikcasi Ak bank kadar yabanci fonlara ve piayasalara dikkat veren baska kurulus yok, ben goremedim , bu arada Dolarla yatirim yapabilecigimiz fon varmidir ? ozellikle yabanci fon olarak ?

6. Esas

Arkadaşlar, Ak Portföy'ün fonlarını başka bir kurumdaki hesabımızdan TEFAS aracılığıyla aldığımızda da aynı yönetim ücretini ödüyoruz değil mi? Ekstra bir maliyet olmuyor? Sanki var diye duymuştum ama sitede bir bilgi göremedim? Sizin bilginiz var mı?

7. Esas

Alıntı Originally Posted by amaranth Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, Ak Portföy'ün fonlarını başka bir kurumdaki hesabımızdan TEFAS aracılığıyla aldığımızda da aynı yönetim ücretini ödüyoruz değil mi? Ekstra bir maliyet olmuyor? Sanki var diye duymuştum ama sitede bir bilgi göremedim? Sizin bilginiz var mı?
    uzmani olmamakla beraber , fonu nerden aldigin fark etmez, istersen Garantibanktan, AK portfoy fonu al, Ak banktan alanla ayni giderin olur sadece araci kurum farkli olur

bide bu giderlere niye takiyorusnuz, cok yuksek degilki ? yoksa benmi yanlis hesapliyorum

8. Esas

Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    uzmani olmamakla beraber , fonu nerden aldigin fark etmez, istersen Garantibanktan, AK portfoy fonu al, Ak banktan alanla ayni giderin olur sadece araci kurum farkli olur

bide bu giderlere niye takiyorusnuz, cok yuksek degilki ? yoksa benmi yanlis hesapliyorum
    Yok meraktan sordum TEFAS'ın ilk çıktığı zaman böyle bir şey duymuştum da. İyi yönetilen bir fonun yüzde 1 ve 3 arasında yönetim ücreti alması sıkıntı değil. Cevap için teşekkürler.

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •