Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
Arama sonucu : 30 madde; 25 - 30 arası.

Konu: Yabancı Menkul Kıymetlere Dayalı İşlem Yapan Fonlar

Esas

bu sitede fon alım satımı yapan arkadaşları görmek güzel. bence büyük eksiklikti. bende portföyümün bir kısmını akbank aracılığı ile fon yatırımına yaklaşık 25 gün önce girdim. acemiyim kısaca bildiklerimi paylaşmak istiyorum. belki burada bir faydası olur. fon işine giren arkadaşlardan da beklentim bu yönde, burada güzel bilgi paylaşımı olursa sevinirim kendi adıma. bazı fonlar vergiden muaf diye biliyorum. yıllık %1 ile %2,5 aralığında ücretleri var. takasbank fon karşılaştırmalarından fonları merak eden arkadaşlar getirileri inceleyebilir. bende şu an asya pasifik - eurobond (dolar) ve emtia fonları var. riski dağıtmak için 10b-10b-10b şeklinde alım yaptım. 3 fonun toplam getirisi 20 gunde 1700 tl. lere kadar çıktı ama elden çıkarmadım. çünkü nasıl takip edeceğimi tam olarak nasıl işlem gördüğünü (al sat fiyatları anlık borsa gibi mi) bilemedim. şu an karım 550 tl.lere kadar düştü. uzun vadede bakıyorum. ama dediğim gibi fon konusunda daha çok bilgi sahibi olamamanın eksikliğini şahsen yaşıyorum. nacizane fikrim, öğrendiğim sanırım bu fonları da borsadaki gibi düşük fiyattan almak. hayırlı günler.

2. Esas

Alıntı Originally Posted by amaranth Yazıyı Oku
    Yok meraktan sordum TEFAS'ın ilk çıktığı zaman böyle bir şey duymuştum da. İyi yönetilen bir fonun yüzde 1 ve 3 arasında yönetim ücreti alması sıkıntı değil. Cevap için teşekkürler.
    AK PORTFÖY AMERİKA YABANCI HİSSE SENEDİ FONU

hocam bende fonlarla cok bilgim yok ama bunu almayi dusunuyorum, daha dogrusu oylesine 500 TL lik aldim ama saglam girmeyi dusunuyorum

malum amerikan borsasi rekor kiriyor, ve ilerisi icin destekler ve vergi indirimleri bekleniyor , Trump baskan cok amerikanci,
    onun disinda glelismekte olan pazarlar her zaman revacta cunku acik cok ve pazar gelisecek illa, Hindistan, Rusya parlakmis

https://www.bloomberg.com/news/artic..._medium=social

3. Esas

Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    AK PORTFÖY AMERİKA YABANCI HİSSE SENEDİ FONU

hocam bende fonlarla cok bilgim yok ama bunu almayi dusunuyorum, daha dogrusu oylesine 500 TL lik aldim ama saglam girmeyi dusunuyorum

malum amerikan borsasi rekor kiriyor, ve ilerisi icin destekler ve vergi indirimleri bekleniyor , Trump baskan cok amerikanci,
    onun disinda glelismekte olan pazarlar her zaman revacta cunku acik cok ve pazar gelisecek illa, Hindistan, Rusya parlakmis

https://www.bloomberg.com/news/artic..._medium=social
    Evet bu fonu ben de almayı düşünüyorum. ABD'de Trump sonrasında tüketici ve iş dünyası güveni artıyor. ABD hisselerinde artış devam eder gibi gözüküyor. Yalnız vergi konusunda sanırım Kongre çok istekli değil, sağlık reformunu daha ön sırada görüyorlar. Eğer vergi konusuna yanaşmazlarsa biraz geri çekilebilir endeksler. Ama ekonomi ısınmaya devam ettiği için ben yukarı trend devam eder diye düşünüyorum.

4. Esas

Alıntı Originally Posted by amaranth Yazıyı Oku
    Evet bu fonu ben de almayı düşünüyorum. ABD'de Trump sonrasında tüketici ve iş dünyası güveni artıyor. ABD hisselerinde artış devam eder gibi gözüküyor. Yalnız vergi konusunda sanırım Kongre çok istekli değil, sağlık reformunu daha ön sırada görüyorlar. Eğer vergi konusuna yanaşmazlarsa biraz geri çekilebilir endeksler. Ama ekonomi ısınmaya devam ettiği için ben yukarı trend devam eder diye düşünüyorum.
    bence bu fon iyi bir secim, zaten amerika batarsa bizde batalim anasini satayim, ki zaten batariz
    baktim fonun dagilimina, genel olarak iyi amerikan sirketleri

fonundaki hisselere burdan bakabilirsiniz

http://www.akportfoy.com.tr/docs/por...foydagilim.pdf

Duhul
    Jul 2013
    İkamet
    İstanbul- Yeniköy
    Gönderi
    93

Esas

Evet arkadaşlar haklısınız, Ak Portföy bu işi en çeşitli şekilde sunan portföy şirketi.
    - Ben ABD şirketlerinin yükselişine uzun vadeli inandığımdan Ak ABD,
    - Çin'deki kredi patlaması, yüzde 6,5 büyüme rakamı ve Hindistan ekonomisindeki çok ciddi gelişme, Rusya'nın bundan daha kötü olmayacağına, petrolün 50 USD'nin altına düşmeyeceğine olan inancım, Trump politikalarının emtia fiyatlarını dolayısıyla emtia üreticisi Brezilyayı destekleyeceğini düşündüğümden dolayı Ak BRIC,
    - Asya ekonomisindeki dinamizm ve teknoloji ağırlıklı şirketlerin sürüklediği ekonomiler olduğu için Ak ASYA fonlarını dengeli bir şekilde ağır ağır ve 3 yıllık bir vade ile (eğer bu arada bir kriz vuku bulmaz ise) biriktirmeye başladım.
    - Bunların yanında altın fonu ile portföyümü dengeliyorum, bunun içinde borsada işlem gören GLDTRF kodlu Finansbank altın fonunu uygun fiyatlardan topluyorum. Altın için fiziki saklama al-sat spread'inin kaybına hiç gerek yok.
    Bu arada bu döneme kadar yüzde yüz BIST'ci idim ama maalesef ülkemizin ekonomisindeki belirsizliklere mahkum olmak istemiyorum, banka ağırlıklı olup tamamen spekülatif hareketleri yansıtan borsamızdan artık kurtulmak istiyorum. Teknolojiye, iletişime, yarı iletkenlere, sağlık sektörü ve uluslar arası finansa, robot teknolojilerine yatırım yapan şirketlere yatırım yapmak istiyorum. Bu benim fikrim, herkesin fikrine de saygım var.

Esas

BIST'teki portföyü hedge amaçlı Ak Portföy Amerika Yabancı Hisse Fonu (AFA) toplamaya başladım. Gelen temettülerin tamamını bu fona aktaracağım. Vadeli USD veya Eurobond USD'ye göre getiri potansiyelini daha yüksek görüyorum.

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •