Sayfa 3/417 İlkİlk 123451353103 ... SonSon
Arama sonucu : 3333 madde; 17 - 24 arası.

Konu: ESEMS - Esem Spor Giyim Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1. Esas

SPK dan bana gelen cevap:

Halka açık şirketlerin faaliyetleri ve mali tabloları Kurulumuzun ilgili birimleri tarafından izlenmekte, Kurulumuza ulaşan ihbar ve şikayetler de dikkate alınarak gerekli görülen hallerde ayrıntılı inceleme yapılmaktadır. Yapılan incelemeler sonucunda suç unsuru tespit edilmesi halinde ise sorumlular hakkında gerekli yasal işlemler tesis edilmekte ve inceleme sonuçları Kurulumuz haftalık bültenleri ile kamuya duyurulmaktadır.

Diğer taraftan, yatırımcıların genel hukuk hükümleri çerçevesinde hak arama imkanları mevcut olup, Kurulumuzca yapılan incelemelerin bu kapsamda yatırımcılar tarafından yapılacak işlemlere engel teşkil etmediğinin hatırlatılmasında da fayda görülmektedir.
    Bilgi edinilmesi rica olunur.

Esas

Ne hayallerimiz vardı, ah ulan esem.

Esas

Alıntı Originally Posted by elektron61 Yazıyı Oku
    SPK dan bana gelen cevap:

Halka açık şirketlerin faaliyetleri ve mali tabloları Kurulumuzun ilgili birimleri tarafından izlenmekte, Kurulumuza ulaşan ihbar ve şikayetler de dikkate alınarak gerekli görülen hallerde ayrıntılı inceleme yapılmaktadır. Yapılan incelemeler sonucunda suç unsuru tespit edilmesi halinde ise sorumlular hakkında gerekli yasal işlemler tesis edilmekte ve inceleme sonuçları Kurulumuz haftalık bültenleri ile kamuya duyurulmaktadır.

Diğer taraftan, yatırımcıların genel hukuk hükümleri çerçevesinde hak arama imkanları mevcut olup, Kurulumuzca yapılan incelemelerin bu kapsamda yatırımcılar tarafından yapılacak işlemlere engel teşkil etmediğinin hatırlatılmasında da fayda görülmektedir.
    Bilgi edinilmesi rica olunur.
    Nedense şaşırmadım çünkü aynısını bana da göndermişlerdi. O zaman napıyoruz ? Saat 4'te açılan başlığa 3 sayfa yazı yazabilen arkadaşlar bi zahmet 5 dakikasını ayırıp SPK'ya şikayet ediyoruz

Esas

Konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlara soruyorum.

Elektropak hisseleri esems e devredilirken herhangi bir değerleme yapıldı mı. (yapılmadı diye biliyorum ama emin olmak istedim.)

Eğer yapılmadıysa SPK nın bu konuda CLKHO ile ilgili örnek bir kararı var. Orada küçük bir maden şirketi değerinin 10 katı ile şirkete satıldığı için SPK durumu tespit etti ve maden şirketinin gerçek değeri ile satın alınan değer arasındaki fark kadar şirketin zarara uğratıldığını ve içi boşaltıldığına hükmetti. Şirketten bu zararın telafi edilmesini istedi. Yatırımcılara da mahkeme yolunu gösterdi.

Şimdi Elektropak ın gerçek değeri sayın erdemsezerin söylediği gibi 10.000.000 tl civarında ise ve 33.000.000 alacak karşılığı devralındı ise aradaki 23.000.000 tl şirket zarar ettirilmiş demektir. Sırf bu rakam şirkete geri dönse herkes ihya olur....

Esas

ettik de ne oldu kardeş.üstelik geçen yıldan...
    ha bu arada spk ya şikayet etmek için hissenin bu kadar düşmesini mi beklemek gerekti.Önlemi daha önceden almak gerekmez miydi?
    Türk'ün aklı sonradan çalışırmış...
    SPK da bizi çok tınlıyor zaten maşallah...
    Haa şirket iflas edecekse o başka zaten...boğun spk ya maillere...
    Hadi selametle...

6. Esas

Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlara soruyorum.

Elektropak hisseleri esems e devredilirken herhangi bir değerleme yapıldı mı. (yapılmadı diye biliyorum ama emin olmak istedim.)

Eğer yapılmadıysa SPK nın bu konuda CLKHO ile ilgili örnek bir kararı var. Orada küçük bir maden şirketi değerinin 10 katı ile şirkete satıldığı için SPK durumu tespit etti ve maden şirketinin gerçek değeri ile satın alınan değer arasındaki fark kadar şirketin zarara uğratıldığını ve içi boşaltıldığına hükmetti. Şirketten bu zararın telafi edilmesini istedi. Yatırımcılara da mahkeme yolunu gösterdi.

Şimdi Elektropak ın gerçek değeri sayın erdemsezerin söylediği gibi 10.000.000 tl civarında ise ve 33.000.000 alacak karşılığı devralındı ise aradaki 23.000.000 tl şirket zarar ettirilmiş demektir. Sırf bu rakam şirkete geri dönse herkes ihya olur....
    Esemspor Giyim Sanayi ve Ticaret A.S., 12.06.2013 tarihli yönetim kurulu toplantısında Cankurtaran Holding A.S. ile
    yapılan görüsmeler çerçevesinde, Cankurtaran Holding A.S.’nin Sirket’e olan borcunun tahsili için Cankurtaran Holding A.S.
    ’nin %100’üne sahip olduğu Elektropak Elektrik Sanayi A.S.’nin devralınması ve bu sekilde alacağın tahsil edilme yoluna
    gidilmesi kararı alınmıstır. Bu çerçevede Sirket, Đrfan Bağımsız Denetim ve YMM A.S. ve AC Uluslararası Bağımsız
    Denetim ve SMMM A.S. olmak üzere iki farklı uzman kurulusa Elektropak Elektrik Sanayi A.S.’nin değeri ile Esem marka
    değerini tespit ettirmistir. Elektropak Elektrik Sanayi A.S.’nin sirket değerinin tespitinde Đrfan Bağımsız Denetim ve YMM
    A.S. tarafından hazırlanan 23.05.2013 tarihli ve AC Uluslararası Bağımsız Denetim ve SMMM A.S. tarafından hazırlanan
    08.02.2013 tarihli uzman kurulus raporları dikkate alınmıs olup bu iki raporda tespit edilen değerlerin ortalaması olan
    33.814.598 TL değer üzerinden devir islemi gerçeklesmistir.

Esas

Alıntı Originally Posted by dramali39 Yazıyı Oku
    Nedense şaşırmadım çünkü aynısını bana da göndermişlerdi. O zaman napıyoruz ? Saat 4'te açılan başlığa 3 sayfa yazı yazabilen arkadaşlar bi zahmet 5 dakikasını ayırıp SPK'ya şikayet ediyoruz
    sayın erdemsezerin yazısını bende gönderdim az önce.

Başka konu varsa onlarıda gönderelim. Aslında erdemsezerin yazdığı 8 maddeyi tek seferde değilde her maddeyi ayrı ayrı şikayet konusu yapıp göndermek daha iyi olmaz mı?

Bir de burada spk nın dikkate alacağı konu şikayet sayısı değilde şikayetçi sayısı olabilir. Yani 1 kişi 10 kez spk ya şikayet başvurusu yapsa çok dikkate alınmaz ama 10 kişi 1 er kez şikayette bulunsa daha etkili olur diye düşünüyorum...

8. Esas

Değerleme raporu alınmış ancak nasıl bir raporsa. Şirketi bugün satışa çıkartsalar kim verir 33.000.000 Tl.yi.

Sayfa 3/417 İlkİlk 123451353103 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •