Anket Sonuçlarını Gör: FED faiz artırımını yapar mı ne zaman yapar ve doların durumu ne olur?

Oylayan
15. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • 1. FED faiz artışını 2015 6. ayına kadar yapar. Dolar 2.45 in üzerine çıkar.

4 26.67%
  • 2. FED faiz artışını 2015 6. ayına kadar yapar. Dolar 2.45 in altında kalır.

0 0%
  • 3. FED faiz artışını 2015 6. ayından sonra yapar. Dolar 2.45 in üzerine çıkar.

5 33.33%
  • 4. FED faiz artışını 2015 6. ayından sonra yapar. Dolar 2.45 in altında kalır.

3 20.00%
  • 5. FED faiz artışı yapamaz. Sözle manipüle eder. Dolar 6. ayın sonuna kadar 2.45 altında kalır.

2 13.33%
  • 6. FED faiz artışı yapamaz. Sözle manipüle eder. Dolar 6. ayın sonuna kadar 2.45 üzerine çıkar.

1 6.67%
  • 7. FED in ne yapacağı önemli değil. Petrol 50-70 dolar oldukça önceki pivot 2.42 yi geçmez.

0 0%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
Arama sonucu : 32 madde; 25 - 32 arası.

Konu: Zor sorular

Esas

Alıntı Originally Posted by ahmethmzoglu Yazıyı Oku
    sarisin hangi hissedir acaba
    Sayın lutfu001 cevabı vermiş.
    Aslında altın kelimesi "altın.... direncin altında" diye yazdığımda karışabilecek kelime olarak geldi. FX te çok can yaktığı için gold a sarışın diyorum uzun zamandır...

Esas

sarıkız da diyorlar

Esas

Topik bitmis....

4. Esas

Merhabalar bence fed belli bir sure faiz artıramayacak çünkü faiz i artırması icin enfilsayonun da artması lazım ama abd şu anda enfilasyon hedefine ulasamiyor ve aynı zamanda çin develüyasyonunda etkisi altında kalıyor ve piyasa fed in faiz artiramayacagini fiyatliyor

Esas

Alıntı Originally Posted by keeper41 Yazıyı Oku
    Merhabalar bence fed belli bir sure faiz artıramayacak çünkü faiz i artırması icin enfilsayonun da artması lazım ama abd şu anda enfilasyon hedefine ulasamiyor ve aynı zamanda çin develüyasyonunda etkisi altında kalıyor ve piyasa fed in faiz artiramayacagini fiyatliyor
    Sayın keeper41
    topiği ben açmıştım. O zamanlar hemen herkes ABD nin durumu kötü faiz artıramaz vs diyordu. Topiğin görevi faiz artırımı ile bitti. Aslında ben bir kamuoyu yoklaması olarak düşünmüştüm. Cevabımın nedeni ilk yazınızı bu topiğe yazmanız idi. Katılımınız için teşekkürler.
    Ben önceleri çok düşük bir faiz artırımı bekliyordum ancak şimdi en az iki tane daha yapmak zorunda olduğunu düşünüyorum. ABD için bir dünya hükümdarlığı savaşı var. Bu yüzden artırmak zorunda allem edip kullem edip. Yok artıramazsa Hegamonyasını kurtarmak karizmayı çizdirmemek için orta doğudan başlayan bir savaş çıkarmaktan kaçınmayacağını düşünmekteyim...

6. Esas

Aslinda fed in istedigi 4 tane faiz artirmakti ama bu sayiyi ikiye indirdi .
    abd enfilasyon hedefini yakalamisina ragmen petrol fiyatlarinin dusuk olmasi asya ekonomisinin durumunun kotu olmasi gibi sebeplerden faiz konusunda eli kolu bağlı kaldi. Petrol fiyatlari su siralar yukselmekte bence. Bu yukselis 55 bandina kadar devam edebilir ancak petrol fiyatlarinin 55 60
    dolardan daha fazla yukselemeyebilir çünkü
    1-piyasaya ambargosu kalkan iran girdi
    2- petrol fiyatlari ne zaman yukselse abd de acilan kuyu sayilari artıyor
    bu yuzden petrol fiyatlari dusuyor ( bu durum surekli bir dongu icerisine girdi)
    3 - dolar diger ulke para birimlerine deger kazanacagi icin petrol dusecek( ozellikle eurodolar paritesi ingiltere
    referandumundan dolayi dusebilir)
    4-piyasada su anda bir bolluk var
    Son düzenleme : keeper41; 21-05-2016 saat: 18:52.

7. Esas

petrol üreten ülkelerinin petrol cikarma maliyetleri cok yuksek oldugundan ( bazi ortadogu ulkeleri haric onlarin cikarma maliyetleri 20 dolara kadar iniyor ve abd de 45 dolar cikarma maliyetiyle ucu ucuna yakaliyor su anki fiyattı) su anki fiyattan zarar ediyorlar ( zaten goruyorsunuz hallerini or: rusya venezuela )petrol fiyatlari boyle dusuk giderse onumuzdeki yillarda bir mta krizi cikabilir ve bircok petrol ureten ulkeler iflas bayragi cekebilir (ayrica olası kriz abd yide oldukça olumsuz etkileyecektir )

Esas

İranı piyasaya sokan ABD. Hesabın bir kısmı ortada bir kısmı elde hesabı.
    ABD Yıllarca kuyularını kapalı tutan bir ülke. Bir kaya gazı olayını çıkarttılar ortaya, ardından en fazla petrol üreten ülke haline gelecek. Hem petrol üzerine hamle hemde iç dinamikleri düzeltme çabaları...
    Brexit olursa dolar değer kazanır. Olur mu? Bence zor...

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •