Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
Arama sonucu : 34 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Önümüzdeki 10 yılın Telefonu Çıktı : iPhone

Duhul
    Jul 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    389

Esas

APPLE, IPHONE'U SONUNDA TANITTI
    Apple şirketi, uzun süredir beklenen, mobil telefon ile geniş ekranlı iPod ve
    internet erişimli cihazı tek bir cihazda birleştiren iPhone'u tanıttı.
    Apple'ın üst yöneticisi (CEO) Steve Jobs, tanıtım sırasında yaptığı
    konuşmada, iPhone'un Haziranda ABD, 2007 başında da Avrupa ülkelerinde satışa
    sunulacağını, ürünün 4 GB kapasitelisinin 500 dolara, 8 GB kapasiteye sahip
    olanının ise 600 dolara satılacağını kaydetti.
    Geniş bir dokunmatik ekran ve yeni bir yazılım temelinde kullanıcı arayüzüne
    sahip iPhone, kullanıcının parmaklarıyla ekranda bir isme veya numaraya
    dokunarak arama yapmasını sağlıyor. IPhone, bir PC, Mac veya Yahoo gibi internet
    hizmetinden kullanıcı bilgisi alınmasını da olanaklı kılıyor.
    Veri iletimi için EDGE ve Wi-Fi kablosuz teknolojilerini kullanan, quad band
    iletişim alt yapısıyla çalışan GSM telefonuna sahip iPhone, SMS yazarken yanlış
    yazmaya engel olan ve yanlışları düzelten "Qwerty" uygulamasını sunuyor.
    İki megapiksel kamera ile bir PC ya da Mac ile uyumlu fotoğraf yazılımını
    bünyesinde bulunduran iPhone, ayrıca, geniş dokunmatik ekranla kullanıcısına
    şarkı, sanatçı, albüm ve şarkı listelerine bir parmak hareketiyle ulaşma olanağı
    sağlayan tam bir iPod hizmeti sunuyor.
    Kullanıcısına müzik, sesli kitap, sesli ve görüntülü podcast, müzik videosu,
    televizyon programı ve film izleme olanağı sağlayan cihazın 3,5 inçlik ekranında
    TV programı, film izlenebiliyor, dokunmatik olarak ses, ileri-geri kontrolü
    yapılabiliyor.
    802.11 b/g Wi-Fi ile kablosuz internet ağına bağlanabilen iPhone, ayrıca
    Google'ın harita hizmeti ile Apple'ın harita uygulamasını kullanabiliyor.
    Cihazın üzerindeki yakınlık sensörleri, iPhone kulaktan uzaklaştırıldığı
    anda ekranı kapayarak, enerji tasarrufu sağlıyor ve tekrar dokunana dek kapalı
    kalıyor.
    Apple şirketi, telefonların ABD'de tanıtımı ve satışı izin Cingular servis
    sağlayıcısı ile anlaştı.
    (AA)

(10/01/2007 - 14:38:10)

Esas

Alıntı Originally Posted by KripTo Yazıyı Oku
    8- Navigasyon
    9- Güneş enerjisiyle şarj
    ne zaman ben "hadi kocum bana cift kasarli bi ayvalik tostu" dedigimde yapar o zaman baglarim ona parayi.
    bu haliyle zirnik calismaz.
    philips-s200 fazla geliyo bana.
    telefon abi bu evrenin sirri mi.

Duhul
    Apr 2006
    İkamet
    34182
    Gönderi
    2,239

Esas

Alıntı Originally Posted by Red Kit Yazıyı Oku
    İlk gelen tepkilere bakarak (sadece burası değil ipod tanıtımını dünyada ilk veren siteler) gelecek yıl iki tür insan olacağını söyleyebilirim.

1. iphone kullananlar ve cihazını sevenler
    2. iphone kullanmayanlar ve iphone 'dan nefret edenler.
    Ben daima 2. madde olacağım........

Duhul
    Jul 2005
    Gönderi
    12,182
    Blog Yazıları
    8

Esas

sayın varjan sizin gibi düşünen biri oturup aşağıdaki yazıyı yazmış. Okudukça adama hak verdim. ABD'de bunu cingular ile alınca aslında 500 dolar değil 1000 dolardan fazla ödeyecekler 2 sene içinde sanırım.

For some reason I can't resist watching Steve Jobs' Apple keynote speeches. I watched six years ago when he introduced the iPod, and I watched again last night when he introduced his latest "revolutionary" product. People were amazed when the iPod was introduced -- but a little shocked by the price. I didn't buy an iPod then, but I finally did break down and buy a $99 shuffle when it was released a year or two back.

So what about the iPhone? By all accounts, it's an amazing device, offering not only a telephone, but also email, messaging, a beautiful web browser, and of course, iPod functionality with a gorgeous 3.5 inch color screen for watching TV shows and movies. All this, for only $499!

Doesn't sound too expensive, but let's compare it to my current phone setup. I'm not a "power" phone user, by any stretch. On a typical month, I make about 10 minutes' worth of calls, generally to check on my kids or to call home to from the grocery store to ask what I was supposed to be getting. I have a prepaid plan that charges me $.18 per minute. But I must spend at least $80 per year to keep the phone active, so my per-minute rate is actually about 66 cents.

How does that compare to the iPhone? The cheapest Cingular plan is $39 per month, and I must sign a 2-year contract to get the $499 phone. At 10 minutes per month, my rate is $5.98 per minute. Wow, that's steep! And that doesn't even count Internet access, which costs another $19 per month. Is a fancy new phone worth 9 times what I'm paying for my current setup? Somehow I doubt it.

Even if I increased my phone used by tenfold, I'd still be paying an average of $.59 per minute with the Apple phone, compared to $.18 for my current phone -- still more than three times as much. At this rate, it might be tempting, but it would require me to talk on my cell phone a whole lot more. And I hate talking on cell phones.

Duhul
    Jul 2005
    Gönderi
    12,182
    Blog Yazıları
    8

Esas

Bu da shareholders'ın verdiği tepki. Yani APPLE'ın borsa fiyatındaki ani sıçrama. İlk tepki olarak fiyatlar gerilemiş sanırım ilk olarak yeşilli resmi göstermişler.
    Attached Images Attached Images
    • File Type: png 1.png (27.2 KB, 457 views)

Esas

Alıntı Originally Posted by Red Kit Yazıyı Oku
    Bu da shareholders'ın verdiği tepki. Yani APPLE'ın borsa fiyatındaki ani sıçrama. İlk tepki olarak fiyatlar gerilemiş sanırım ilk olarak yeşilli resmi göstermişler.

haber 80lerde alinmis. insider trading var.
    gerci her 1000 cinliden biri bi tane iphone alsa 1milyon
    her 76 turkten biri bi iphone alsa 3milyon da ordan toplam 4milyon satar.
    cingulara gerek yok bizim icin.
    4milyon*1000usd 4milyar dolar ciroya bak yaw.
    telefon isine mi girsem.

Esas

Apple pek sevmem ne imac ne ipod fakat bu telefonu cok sevdim su an bende dokunmatik ekrana basarak mesaj ceken telefon kullaniyorum yazmak oldukca zor. Bu alette ustelik iki el kullanarak mesaj yazilabiliyor. Basilan harfi yanlis yazma oranini cok merak ediyorum hemde parmakla basiliyor ekrana kalemle degil. 600$ fiyat oldukca ucuz yurtdisindan gidip almak lazim.

Esas

Alıntı Originally Posted by PIERCE Yazıyı Oku
    Apple pek sevmem ne imac ne ipod fakat bu telefonu cok sevdim su an bende dokunmatik ekrana basarak mesaj ceken telefon kullaniyorum yazmak oldukca zor. Bu alette ustelik iki el kullanarak mesaj yazilabiliyor. Basilan harfi yanlis yazma oranini cok merak ediyorum hemde parmakla basiliyor ekrana kalemle degil. 600$ fiyat oldukca ucuz yurtdisindan gidip almak lazim.
    az bilinen veya bilin meyen ya da ben bildigimi sandigim bir konu
    bu telefonu alacak kisi 2 yillik abone olmasi gerekiyor bir telefon sirketine
    yoksam o paraya o telefonu vermezler

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •