Sayfa 1/2 12 SonSon
Arama sonucu : 9 madde; 1 - 8 arası.

Konu: 2016 Audi Q7

Duhul
    Apr 2007
    İkamet
    afyon
    Gönderi
    779

Esas 2016 Audi Q7

Audi’nin ilericilik ve tasarım, verimlilik, destek asistan sistemleri teknolojilerinde ulaştığı son noktanın ifadesi olan 2016 Audi Q7, SUV segmentin yeni standartlarını belirleyecek.

Eski ağırlığından 325 kg daha hafif ve ağırlık merkezinin de daha aşağıda konumlandığı çevik bir yapıya bürünen 2016 Audi Q7 heyecan verici bir sportiflik ve dinamizm ile geri dönüyor.

Yenilenen ölçüleri ile segmentinin en geniş hacimli otomobili 2016 Audi Q7, dış boyutları küçülmüş olmasına rağmen yolcular ve bagaj için daha fazla iç alan sunuyor. İnovatif yardımcı sistemler ve bilgi-eğlence sistemleri bu SUV modelini benzerleri arasında ön plana çıkarıyor.

Audi’nin Ultra felsefesi ile yenilen verimli motor, ortalama yüzde 26 daha az yakıt tüketerek, çevreci duruşun devam edeceğini kanıtlıyor.

Sınıfının en hafifi

Sadece 1995 kilogram olan yüksüz ağırlığıyla sınıfının en hafifi olan 2016 Audi Q7’nin ağırlığı önceki nesline göre 325 kg daha az. Hafifliği, çeşitli malzemelerin kullanıldığı gövdesi ve tamamen yenilenen şasisi sayesinde hem konfor hem de bir spor Audi ile aynı tipik performans özelliklerini birlikte sunan 2016 Audi Q7, aynı zamanda birinci sınıf CO2 değerleri de veriyor; Audi mühendisleri Q7’nin yakıt tüketimini yüzde 28 (TFSI) ve yüzde 23 (TDI) oranlarında azaltmışlar.

Büyük SUV’lar sınıfında en iyi değerlere sahip motorlarıyla da fark yaratan 2016 Audi Q7’de ilk planda sunulacak olan 3.0 TDI quattro, 272 hp gücü ve 600Nm torkuyla, 0’dan 100 kilometre hıza saatte 6,3 saniyede ulaşıyor. Dizel V6 motor 100km’de sadece 5,7 lt tüketiyor ve bu da kilometre başına 149 gram CO2 emisyonuna denk geliyor. 2016 Audi Q7’nin benzinli seçeneği 3.0 TFSI ise 333 hp gücüyle 2016 Audi Q7’yi 6,1 saniye sürede çıkarıyor. Yeni Audi Q7, Türkiye’de 3.0 TDI 272 hp motor seçeneği ile 2015 yılının 2. çeyreğinde satışa sunulacak.

2016 Audi Q7 işletim konsepti, bilgi-eğlence, bağlantı ve destek asistan sistemleri açısından da tamamen sürücü odaklı uygulamalarla daha önce SUV araçlarda sunulan standartları yeniden belirliyor. İkinci nesil modüler bilgi-eğlence platformunun yanı sıra Audi Sanal Kokpit Yeni Audi TT’den sonra bu modelde de yer alıyor. Her şeyin elinizin altında olduğu Yeni MMI kontrol birimi ve geniş dokunmatik yüzey, sistemin işletimini çocuk oyuncağı haline getiriyor. Diğer cazip inovasyonlar arasında Audi bağlantı sisteminin sunduğu daha geniş hizmetler, arka koltuktaki yolcular için Audi tablet ve 3D audio içeren iki ses sistemi bulunuyor. Google Android Auto ve Apple CarPlay kullanan akıllı telefon entegrasyonu da yeni. 2016 Audi Q7, dünyada bu fonksiyonları sunan ilk otomobillerden biri.

Dikkat çeken özelliklerden biri, adaptif hız kontrolü ve sıkışık trafik asistanı gibi yeni sürücü yardım sistemlerinden oluşan geniş kapsamlı portföy. Alman otomobil üreticisi halen dünyada seri üretimi yapılan hiçbir otomobilde daha fazla asistan sistemi bulunmadığını belirtiyor.

Esas

hoş ama Türkiye için gereksiz bir araç, bir kaç gün önce buzlanmadan dolayı duramayan bir Q5
    trafik ışıklarında VW'nin transporter'ına çarptı, Q5 dağıldı, VW ise sağlamdı.

Vergi cennetinde bu aracı alacaklara bol şanslar diliyorum...

Duhul
    Apr 2007
    İkamet
    afyon
    Gönderi
    779

Esas

Alıntı Originally Posted by Erasure Yazıyı Oku
    hoş ama Türkiye için gereksiz bir araç, bir kaç gün önce buzlanmadan dolayı duramayan bir Q5
    trafik ışıklarında VW'nin transporter'ına çarptı, Q5 dağıldı, VW ise sağlamdı.

Vergi cennetinde bu aracı alacaklara bol şanslar diliyorum...
    sizin, benim icin gereksiz olabilir bunu anlarım ama türkiye icin degil.ülkemizde cok zengin insanlar var.buzda 4^4 degil olsun 8^8 gene duramayabilir.
    q5 de kış lastigi varmıymış? hızı kac km imiş? vururken kafadan mı vurmuş yoksa yandan mı? bunların hepsi sonucu etkiler.ki kaldıki insanlar artık bilincsiz degil 200 bin lira verip araba alıyorsa o arabanın euro-ncap dan kac yıldız aldıgını bile bilirler.saygılar

Esas

Distribütörü dolayısıyla sıcak bakmadığım bir marka...

Duhul
    Apr 2007
    İkamet
    afyon
    Gönderi
    779

Esas

Alıntı Originally Posted by MAKİNİST Yazıyı Oku
    Distribütörü dolayısıyla sıcak bakmadığım bir marka...
    bu konuda cok haklısınız..doguş gercekten bıkdırıyor bazı konularda.parası ile gönlümce hizmet alamadıgım servisleri var.ve ne yazık ki bizim insanımız böyle şeyleri seviyor.bide vw deki sıra yazılma olayını hala anlayabilmiş degilim.adamlar sıra yazılıyor bide üstünde sırasını satıyor başkasına...

Esas

Alıntı Originally Posted by ozn Yazıyı Oku
    sizin, benim icin gereksiz olabilir bunu anlarım ama türkiye icin degil.ülkemizde cok zengin insanlar var.buzda 4^4 degil olsun 8^8 gene duramayabilir.
    q5 de kış lastigi varmıymış? hızı kac km imiş? vururken kafadan mı vurmuş yoksa yandan mı? bunların hepsi sonucu etkiler.ki kaldıki insanlar artık bilincsiz degil 200 bin lira verip araba alıyorsa o arabanın euro-ncap dan kac yıldız aldıgını bile bilirler.saygılar
    buz konusunda haklısınız, Q5'te lastik durumunu bilmiyorum ancak yokuş aşağı bir yer olması işi değiştiriyor.
    Lastik işi de ayrı bir hikaye kardeşimin çalıştığı şirketin sahibi geçen yıl X6 aldı ama aynı vatandaş gidipte sıfır
    lastik alamıyor ve bunun yerine çıkma lastiği tercih ediyor. 300000 tl bir araca verip, lastiği almak zor geliyor.

Ncap testini bilen var, bilmeyen de çok var. Daha kullandığı arabanın önden çekiş veya arkadan itiş olduğundan
    bile habersiz bir sürü insan var. Güzel araçlar var, umarım bir gün vergi sistemi doğru çalışır da; insanlar
    bir araç için yıllarca çalışmak zorunda kalmazlar.

Kaddafi'nin Libya'sında bile; orada olduğum zamanlarda, 80000 tl'ye sıfır Porsche Panamera alınıyordu.
    Savaştan zor kaçtım, şimdi ne durumlar var bilmiyorum

Duhul
    Dec 2010
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,163

Esas

doğuş un servisleri paranla rezil ol için yapılmışlar sanki..

Duhul
    Feb 2005
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    2,672
    Blog Yazıları
    3

Esas

Ben bir türlü bu Audi'leri sevemedim. Son10 senedir Türkiye'de o kadar iyi pazarlandı ki tebrik etmek lazım kendilerini, o da ayrı konu...
    Q7, bir dünya para. Tasarımına bakıyorum, aracın önü, arkası, direksiyonu dahi rahatsız ediyor beni.
    Ben almam, alana da mani olmam.
    "Türk demek Türkçe demektir; ne mutlu Türk'üm diyene !"
    Mustafa Kemal Atatürk

Sayfa 1/2 12 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •