Sayfa 2/2 İlkİlk 12
Arama sonucu : 13 madde; 9 - 13 arası.

Konu: Matriks Hatalı Bilgi Zarar Ettirdi Fikir ve Yardım Lütfen

Esas

Alıntı Originally Posted by LUCKY INVESTOR Yazıyı Oku
    şimdi esas merak ettiğim konuya gelince , yabancılar ya da yerli büyük montanlı bazı kişi yada kurumlar viobu borsayı bloomberg terminal , thomson reuters , CQG , Fidessa v.s. v.s. gibi terminallerden takip eder , oradan emir basarlar , HFT , algo trade yaparlar. Acaba onlar hiç bu tarz bir sorunla karşılaşmış mıdır ?
    bu işin mac i bloomberg dir. adamlar kendi donanımlarını üretiyorlar. bizde ki gibi birşey olsa amerikalı yatırımcı o donanımı alır,ekibin k..ına sokar sonra orayı da lehimler,o donanım orada kalır.

Esas

Hocam selamlar , bence birşey çıkmaz sıkıntının sizden oldugunu söylerler. net kesikliği - ping yüksekliği gibisinden.
    sorunun kendilerinde oldugunu kabul ettikleri ortamın ekran görüntüsünü vs alırsan belki birşey olabilir.ama avuk bir o kadar ücret isteyebilir.

Esas

bu tarz hatalar hep olmustur matrikste. eski yıllara gore epey azaldığını düşünüyorum. bu hatalardan nadir de olsa işinize yarayanlar da olacaktır. örneğin yarım saatlik barlarda 106000 fiyatından sat veren sistemin verilerini guncellediğimde sistem sinyali ortadan kalktı. sistem dun tekrar sat verdi fakat fiyat 103 binlere kadar düşmüştü. yani arada 2700 puanlık lehte bir durum oluşmuştu. şimdi ben bu karlı durumu matrikse fatura ettim mi? keşke hiç olmasa bu tarz durumlar ama malesef matriksle yaşamaya alışmak diye bişey var

Duhul
    Mar 2005
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    2,770
    Blog Yazıları
    1

Esas

matriks programı kendiliğinden kademe üretiyor.. takipimde olan krstl hissesinde 1. seansta 1.38 den sadece 447 lot işlem görmesine rağmen kademe analizinde 320 683 lot ilem gördüğü, 1.39 u grafiktede görüldüğü üzere görmediği halde, 120 495, 1.40 ta 187 267 lot, 1.41 de 2280 lot hayali işlemler olduğu görülüyor.

diğer hisse senetlerinde de bunun gibi sorunların olmadığını kim garanti edebilir ki?

Esas

1 dklık verileri varki akıllara zarar

madein matriks

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •