Arama sonucu : 4 madde; 1 - 4 arası.

Konu: MAcbook'ta Borsa İzleme Programı

Duhul
    Apr 2006
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    375

Esas MAcbook'ta Borsa İzleme Programı

Kullanım kolaylığı olsun diye macbook'a geçtim ancak işletim sistemine uygun borsa izleme programı bulamadım. Macbook'ta borsa izlemenin bir yolunun bilen var mı?

Esas

Alıntı Originally Posted by Kişniş Yazıyı Oku
    Kullanım kolaylığı olsun diye macbook'a geçtim ancak işletim sistemine uygun borsa izleme programı bulamadım. Macbook'ta borsa izlemenin bir yolunun bilen var mı?
    biraz zahmetli bir konu, genellikle borsa takibindeki yazılımlar windows ortamına göre hazırlanıyor.
    bu konuda tek çözüm -benim bildiğim- mac üzerine Parallels Desktop kurmaktan geçiyor.
    Bu program mac üzerinde sanal işletim sistemi kurulmasını sağlıyor. Bir başka ifade ile mac üzerine
    bunu kurduktan sonra içerisine bir windows kurulumunu yapacak ve onun içine de borsa takip
    programını kurmanız gerekiyor.

Sağ kolunuzu sol kulağınıza götürmek gibi bir durum söz konusu, zahmetli, eziyetli ama çözümsüz değil.

Öte yanda bir çözüm daha var ama bu daha zor. Mac ile windows kurulumunu yaparsınız.
    Yani bilgisayar açılırken size windows veya mac seçimi yapmanızı ister bunu yapınca da uygun sistem açılır.
    Ancak bunun için Mac içinden Boot Camp Assistant ile uygun adımları yapmanız ve windows'u yüklemeniz
    gerekiyor. Bunları sağ sağlim bitirirsiniz 2 işletim sistemi olan bir mac'iniz olacaktır.

Ama bunun adımları Parallels Desktop'tan daha karışık gelebilir, mevcut mac os'u bozabilir, her şeyi
    yeniden kurmak zorunda kalabilir, sinir krizi geçirebilirsiniz

Durumu değerlendirirsiniz, kolay gelsin

Esas

Alıntı Originally Posted by Kişniş Yazıyı Oku
    Meta trader programını kullanabilirsiniz galiba. Oyak yatırım Web sayfasını inceleyin lütfen...

4. Esas

Merhaba Ziraat Trader programı tavsiyem. İlk zamanlar bende sıkıntı yaşamıştım. Şu an Ziraat Traderdan takip ediyorum.

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •