Sayfa 2/635 İlkİlk 12341252102502 ... SonSon
Arama sonucu : 5074 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Sistem Yaklaşımları

Duhul
    Dec 2007
    İkamet
    Eskişehir
    Gönderi
    10,339

Esas

Alıntı Originally Posted by anonimm Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun,
    Konuyla ilgili Mehtap Hanıma katılıyorum . İki sistemim olsa, birisi az işlemle 2x kazandırsa, diğer çok işlemle x kazandırsa, ve x yıllık 10 bin puan olsa net, çok işlemliyi tercih ederim.

en çok işlem yapanını ve izleyen stopla
    karlı işlemi takip edenini
    stop olduktan sonra yeni sinyale kadar flat bekleyenini tercih ederim derim
    ama bir türlü otomatiğe bağlıyamıyorum işlemleri , bağlasamda araya girip mudahale ediyorum
    akşama kadar ekran başında olduğumdan işlemleri manuel yapıyorum.

2. Esas

Başarısızlığı başkalarına yüklemek için pala vs. söylemlrine yönelindiğini biliyorum Türkiyede.
    Birçoğunun sistemi iyi değil veya sistemi yok.
    o yüzden kendileri dışında bir bahane arıyorlar.
    Fakat az sayıdaki başarılı kişiler de bahsettiğim yapıya takılıyorlar.
    Ben bunları başıma geldiği için değil bildiğim ve gördüğüm için yazıyorum.
    Hisselerde durum şu: Eğer hissede onların dışında birileri iş yapmaya kalkarsa yani tahtayı yönetmeye kalkarsa eninde sonunda mutlaka batırırlar.
    Dayınızın durumu da muhtemelen budur.
    Bazende manipulasyondan haklarında işlem yapılır.
    Dikkat edin. Çok sayıda manipulatör olmasına rağmen sadece bazı kişiler manipulasyondan dolayı yakalanır ve bedel öder.
    Neden? Nedeni belli.
    Koskoca tahta falan diye bakmayın olaya.
    Tahtada işlem yapan küçük büyük herkes kayıt altındadır. Eğer ciddileşirsen alımlarını artırırsan izlemeye başlarlar.
    Sistemli trade madem kazandırıyor neden herkes bu işi yapmıyor sorusu saçma bir soru.
    O konuda haklısın.
    Fakat tek bir sistemle çok fazla sayıda kişi para kazanamaz bu doğrudur.

Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    daha önce benzer hikayeler duymustum yani. bir şekilde senın paranı alt ederler senı terse yatırırlar vb gibi.

ama genellikle ben bu yaklasım tarzına genelde begenmıyorum.

Genelde eski borsacılarda veya para kaybetmiş borsacılarda oluyordu bu.
    Mesela büyük dayım eski borsacıdır. mılyarla işlem yapar tahtayı oynatırdı. şimdi bıraktı tabi parayıda batırarak.
    Öyle cok bilgili değildir. tv teleteksınden takip eder bazan senas saolnlarında takip ederdi.

söylediği şey su senin kaç lot aldıgını ne zman işlem yaptıgnı bılıyorlar tahtada benım ne zman lot aldıgmı bılıyorlar falan derdi. Hala dahada diyor.

tabi çok oldu bırakalı.

bende koskoca garanti tahtasında milyarlarca işlem varken benım adlgım 100 lotu 500 lotu kim sallayacak diyorum ve ara sıra takısırız. Bu konuda.

Geçmişte sıg hısse tahtalarında alıp satmış oradan kalan İZİ bir türlü silemiyor ve bütün tahtalarda aynı sey var zannedıyor halbukıg arantı bankın tahtasında mılyarlarca ky var.

hanı soyledıklerınız cok uc seyler dogrumu degılmı bılmıyorum ama ınanması güç olan seyler. Bana buyuk dayımı hatırlattıgınız için ondan ornek verdim.

çevremdeki arkadaşlarda şöyle diyorlar.

madem bu sıstemlı tradeden ıyı para kazanılıyor ozman herkes bu işi yapsın diyorlar.
    niye herkes şirket acmaya otel acmaya calısıyor diyor.

Bende sıstem ısı oyle ha dıyınce olacak bır ıs degıl ayrıca rıskıde yok degıl diyorum.

Bu yaklasıma karsı da benım verdıgım cevap cam üretim işinde paramı var ozman nıye herkes cam üretim işine girmiyor dıyorum.

her yiğidin yogurt yiyişi farklıdır kım nerede başarı saglayabılıyorsa oraya yonelmelıdır.

acıklamanız gereken birşeyler varsa bekliyorum mehtap karayol söyledikleriniz merak uyandırıcı seyler.

Duhul
    Feb 2004
    Gönderi
    3,801
    Blog Yazıları
    6

Esas

hisse piyasasında 30 yıllık tecrübem var. elbette elinizde fazla hisse varsa takip edilirsiniz. hele 30 kağıtlarının dışında bir hissede yüklü malınız varsa, tahtanın speği sizden o kağıdı almadan götürmez. zaten şirketin patronunun kendi kağıtlarının kimde olduğunu görme hakkı var. dolayısıyla büyük miktarlarla imkb 30 dışındaki kağıtlara bulaşmamak gerekir. vob içinde aynı şey geçerli. 100 adete kadar ki pozisyonlara kimsenin bakacağını yada karşı tedbir alacağını sanmam. hatta 200-300 içinde sanmam, yeterki tek fiyattan alınmasın.

Esas

Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    hisse piyasasında 30 yıllık tecrübem var. elbette elinizde fazla hisse varsa takip edilirsiniz. hele 30 kağıtlarının dışında bir hissede yüklü malınız varsa, tahtanın speği sizden o kağıdı almadan götürmez. zaten şirketin patronunun kendi kağıtlarının kimde olduğunu görme hakkı var. dolayısıyla büyük miktarlarla imkb 30 dışındaki kağıtlara bulaşmamak gerekir. vob içinde aynı şey geçerli. 100 adete kadar ki pozisyonlara kimsenin bakacağını yada karşı tedbir alacağını sanmam. hatta 200-300 içinde sanmam, yeterki tek fiyattan alınmasın.

VIOPda yeniyim.
    vergi mevzuatı hakkında bilgi verebilecek biri var mı ?
    hangi dönemlerde nasıl beyan ediliyor falan ?

Esas

Alıntı Originally Posted by Tiberius Yazıyı Oku
    VIOPda yeniyim.
    vergi mevzuatı hakkında bilgi verebilecek biri var mı ?
    hangi dönemlerde nasıl beyan ediliyor falan ?
    endeks kontratları vergıden muaf beyan vs de ıstemıyor, dolar tl, eurtl vadeli kontratları , ve altın kontratları yuzde 10 stopaja tabi beyan vs gerekmıyor , dıyelım dolarda 20 bın kar ettıınız 2000 tl dırek kesılır sabah hesaba 18000 gecer, ocak subat mart donem ıcı mahsuplasır, 4 donem halınde calısır

Esas

sayın tiberus ıdeal ustunden petrol ve eurusd vede ons altında calısacak bır robot ve ızlıyecek sıstem yapılsa nasıl bır sey yapılmalı

Esas

Alıntı Originally Posted by Nigt-Blue Yazıyı Oku
    endeks kontratları vergıden muaf beyan vs de ıstemıyor, dolar tl, eurtl vadeli kontratları , ve altın kontratları yuzde 10 stopaja tabi beyan vs gerekmıyor , dıyelım dolarda 20 bın kar ettıınız 2000 tl dırek kesılır sabah hesaba 18000 gecer, ocak subat mart donem ıcı mahsuplasır, 4 donem halınde calısır
    çok teşekkür

Duhul
    Feb 2004
    Gönderi
    3,801
    Blog Yazıları
    6

Esas

istatistik açısından, az işlem yada çok işlemli sistemlerin daha iyi olacağının hiçbir garantisi yoktur. gelecek her 2 si içinde aynı belirsizlik içerir. istatiksel olarak önemli olan girdi sayısı(çok olması) yani kaç yılı kapsadığıdır. yoksa problemin cevabı olan az işlem yada çok işlemin bir önemi yoktur.
    300-400 kez çalışmış bir sistem gelecektede çalışır, verimlilik büyük ihtimalle düşer, lakin sistemsizlikten daha iyi kazandırır. gelecek belirsizliğine en iyi çözüm, belki bir miktar karlılığı düşürecekte olsa(teoride) farlı periyotlarda hazırlanmış 3-8 adet sistem kullanmak.

Sayfa 2/635 İlkİlk 12341252102502 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •