Sayfa 1/635 1231151101501 ... SonSon
Arama sonucu : 5074 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Sistem Yaklaşımları

Duhul
    Aug 2011
    İkamet
    Mudanya
    Gönderi
    7,513

Esas Sistem Yaklaşımları

Merhaba Arkadaşlar

Sistemler hakkında paylaşımlarınızı bu başlık altından devam ettirelim.
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız!
    Not: Forumumuzda dini, siyasi ve futbol taraftarlığı içeren yazılar kabul edilmiyor!

Esas

hayırlı olsun diyelim.

Duhul
    Aug 2010
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    5,784

Esas

Hayırlı olsun yeni başlık arkadaşlar..

4. Esas

Sormak istediğiniz bişey varsa son konumuzla ilgili sorun Erhan Bey.

Esas

Hayırlı olsun,
    Konuyla ilgili Mehtap Hanıma katılıyorum . İki sistemim olsa, birisi az işlemle 2x kazandırsa, diğer çok işlemle x kazandırsa, ve x yıllık 10 bin puan olsa net, çok işlemliyi tercih ederim.

Esas

Alıntı Originally Posted by mehtapkarayol Yazıyı Oku
    Arkadaşlar öyle değil. Tam açıklayamadım.
    İki şey önemli. Birincisi sermayenize göre yıllık yüzde kaç kazandınız.
    İkincisi ise mutlak değer olarak ne kadar kazandınız.
    Paralarını çok veya düzenli yemeyeceksiniz. Mantık bu.
    Çok yerseniz de sorun olur. Mutlak değer olarak az olsa bile düzenli yerseniz de sorun olur.
    Mesela 20000 TL yatırdınız. %100 kazandınız bu sene bişey olmaz belki ama her yıl bunu yaparsanız kara listeye alınırsınız.
    veya 300000 TL yatırdınız. Bu yıl %50 kazandınız. Kafadan listedesiniz.
    Tam nokta değerler veremiyorum çok fazla çünkü bir süredir merkeze yakın yerlerde değilim.
    Zaman zaman kurallar güncelleniyor.
    Siz bankaya veya aracı kuruma para yatırdığınızda adamların anında bilgisi oluyor.
    Şu anda hangi bankada hani kurumda ne akdar paranız var vs. herşeyi biliyorlardır.
    Mesela ticaret yapıyorsunuz. Bir yandan da piyasada çok kazanıyorsunuz.
    Eğer tahtada sizi mağlup etmek daha maliyetli olacaksa işyerinize ilgili merciler baskın yapar.
    Mesela diyelim vergi kaçırıyorsunuz. Bir bakmışsınız denetleme olmuş ve binlerce liranız elinizden alınmış.
    Yumuşak karnınız ne ise oradan gelirler.
    Geziden önce faiz kaçtı şimdi kaç? Bunları düşünün.
    Siz politik risk arttı veya sadece FED faizi artırıyor da ondan oluyor sandınız değil mi mesela?
    ABD'de faiz %1 arttı diye para ABD'ye akarmı sizce arkadaşlar?
    FED + ülke merkez bankalarındaki sistemin adamları + borsalar + bankalar + ülkelerin zenginleştirilmiş aileleri tek bir merkezden koordine edilir.
    Kabaca söylüyorum tabi. Her zaman istediklerini yapabiliyorlar diyemeyiz ama çok büyük oranda yapıyorlar.
    Mesela ülkedeki büyük bankaların üst düzey yöneticilerinin hiçbirisi bu ülke için çalışmaz.
    Son birkaç yıldır çarklarına çomak sokanlar oldu. Şu anda bu yüzden bedel ödetiliyor ülkeye ve çomağı sokanlara.
    Türkiyenin ve osmanlının ekonomik tarihini okuyun. Ülkenin vatanını milletini seven gençlere ihtiyacı var.

daha önce benzer hikayeler duymustum yani. bir şekilde senın paranı alt ederler senı terse yatırırlar vb gibi.

ama genellikle ben bu yaklasım tarzına genelde begenmıyorum.

Genelde eski borsacılarda veya para kaybetmiş borsacılarda oluyordu bu.
    Mesela büyük dayım eski borsacıdır. mılyarla işlem yapar tahtayı oynatırdı. şimdi bıraktı tabi parayıda batırarak.
    Öyle cok bilgili değildir. tv teleteksınden takip eder bazan senas saolnlarında takip ederdi.

söylediği şey su senin kaç lot aldıgını ne zman işlem yaptıgnı bılıyorlar tahtada benım ne zman lot aldıgmı bılıyorlar falan derdi. Hala dahada diyor.

tabi çok oldu bırakalı.

bende koskoca garanti tahtasında milyarlarca işlem varken benım adlgım 100 lotu 500 lotu kim sallayacak diyorum ve ara sıra takısırız. Bu konuda.

Geçmişte sıg hısse tahtalarında alıp satmış oradan kalan İZİ bir türlü silemiyor ve bütün tahtalarda aynı sey var zannedıyor halbukıg arantı bankın tahtasında mılyarlarca ky var.

hanı soyledıklerınız cok uc seyler dogrumu degılmı bılmıyorum ama ınanması güç olan seyler. Bana buyuk dayımı hatırlattıgınız için ondan ornek verdim.

çevremdeki arkadaşlarda şöyle diyorlar.

madem bu sıstemlı tradeden ıyı para kazanılıyor ozman herkes bu işi yapsın diyorlar.
    niye herkes şirket acmaya otel acmaya calısıyor diyor.

Bende sıstem ısı oyle ha dıyınce olacak bır ıs degıl ayrıca rıskıde yok degıl diyorum.

Bu yaklasıma karsı da benım verdıgım cevap cam üretim işinde paramı var ozman nıye herkes cam üretim işine girmiyor dıyorum.

her yiğidin yogurt yiyişi farklıdır kım nerede başarı saglayabılıyorsa oraya yonelmelıdır.

acıklamanız gereken birşeyler varsa bekliyorum mehtap karayol söyledikleriniz merak uyandırıcı seyler.

Esas

hayırlı olsun..

Duhul
    May 2012
    İkamet
    Karadeniz
    Gönderi
    1,004

Esas

Hayırlı olsun...

Sayfa 1/635 1231151101501 ... SonSon

Gönderi Kuralları