Sayfa 3/294 İlkİlk 123451353103 ... SonSon
Arama sonucu : 2351 madde; 17 - 24 arası.

Konu: GOZDE - Gözde Girişim Sermayesi Yat. Ort. A.Ş.

Esas

Sevgili Trader5 en son belirttiğiniz 2,82 civarı aşıldı.Tutacağınız Işık bekleniyor.

Esas

Alıntı Originally Posted by KİRPİ Yazıyı Oku
    Sevgili Trader5 en son belirttiğiniz 2,82 civarı aşıldı.Tutacağınız Işık bekleniyor.
    Geçen yazdığımda portföyümde artırmıştım. 2.82 ye dikkat ederek takibime almıştım. 2.82 çok rahat geçildiği için portföyümü aynen koruyorum. Beklemeye devam ediyorum.

Artık yeni yasalara göre destek direnç belirtmek bile suç. Bu yüzden bir yer veremem ama benim olumlu beklentilerim Gözde için koruyorum. daha önce kendim için belirlediğim destekler aşağı kırılırsa stop yaparım.
    Stoplu olmak kaydı ile takibe devam ediyorum.

Maalesef yeni spk kanunları daha fazla bir şey yazmamı engeliyor.

Birde ben Endeks in daha aşağılara geleceğini düşündüğüm için %50 nakit portföyümü koruyorum.

Alım satım amaçlı değildir.

Esas

Maalesef trader5 dostum. Burada yazılanları Spk nın piyasa dolandırıcılıği kapsamında değerlendirip değerlendirmeyeceği yoruma açık bir konu. Bilgilendirme amaçlı ,iyi niyetli bir yazıyı bile suç sayabilirlermi bilmiyorum. Her şey mümkün.Bu endişe ile başka bir forum sitesi yayın hayatına son verdi. Bende en güzeli dertsiz başımıza dert almayalım bakış acısıyla artık sadece izleyici olarak takip ediyorum.

4. Esas

Esas

Alıntı Originally Posted by pardaillan Yazıyı Oku
    Bilgilendirme amaçlı ,iyi niyetli bir yazıyı bile suç sayabilirlermi bilmiyorum.
    Topikle ilgili zannetmiyorum Sn. Pardaillan, twitter sayesinde tahta sahipleri daha fazla mal çıkabiliyor, yorumcular ise zamanında tahtadan kaçabiliyorlardı. Kaçamayan yüzlerce insan zarar ediyordu..

Grafikleri hazır hale getiren her tahta sahibi, twitter yorumları sayesinde kendine pazar bulmakta güçlük çekmiyordu..Tahta sahipleri ve twitter yorumcuları tam bir sinerji yaratmışlardı.

Twitter yorumlarında kendi alım satım görüntülerini ekranlara atarak topluma güven telkin eden, sürekli para kazandığını ifade ederek kişileri günlük alım satım işlerine özendiren ve yine binlerce kişiye karşı yaptığı analizle tahtada hareket yaratarak, bu hareketten menfaat sağladığı ( aynı tahtada alım satım yaptığı ) tespit edilenler için " ciddi problem " var diyebiliriz..

Twitter yorumlarının ekran görüntülerinin alındığını düşünüyorum. Burada 20 - 30 kişiye yapılan destek- direnç yorumlarının etki edebileceğini düşünmüyorum.

Esas

Alıntı Originally Posted by kaanburkay Yazıyı Oku
    Topikle ilgili zannetmiyorum Sn. Pardaillan, twitter sayesinde tahta sahipleri daha fazla mal çıkabiliyor, yorumcular ise zamanında tahtadan kaçabiliyorlardı. Kaçamayan yüzlerce insan zarar ediyordu..

Grafikleri hazır hale getiren her tahta sahibi, twitter yorumları sayesinde kendine pazar bulmakta güçlük çekmiyordu..Tahta sahipleri ve twitter yorumcuları tam bir sinerji yaratmışlardı.

Twitter yorumlarında kendi alım satım görüntülerini ekranlara atarak topluma güven telkin eden, sürekli para kazandığını ifade ederek kişileri günlük alım satım işlerine özendiren ve yine binlerce kişiye karşı yaptığı analizle tahtada hareket yaratarak, bu hareketten menfaat sağladığı ( aynı tahtada alım satım yaptığı ) tespit edilenler için " ciddi problem " var diyebiliriz..

Twitter yorumlarının ekran görüntülerinin alındığını düşünüyorum. Burada 20 - 30 kişiye yapılan destek- direnç yorumlarının etki edebileceğini düşünmüyorum.
    Aynen katılıyorum dostum.

Ancak ben şahsen spk ya güvenmiyorum. Milyon dolarlık vurgun yapanların değilde 3-5 kuruş kazananların peşine düştükleri için. örneğin son zamanlarda milyonluk vurgun vuran Gedik_ak yatırımve credit suise ten alınıp satılan mallları bir araştırılsın. ne hikmetse bu aracı kurumlar üzerinde alım satım yapan yatırımcı veya süpekülatör veya manüpilatör leri bir incelesinler bakalım.

Örneğin. Bu aracı kurumlardan mal verildikten sonra ertesi gün ocak snayi üretimi %-2.2 geldi aşağıdan yerine koydular. mal aldıktan sonra şubat sanayi üretimi hiç beklenmedik şekilde %1 artı geldi. Yine bunlar mal adığında dış ticaret açığı iyi. mal sattıktan sonra kötü geldi. garip değil mi?

Ama bu vurgunlar Yoksa borsa birgün %2 ertesi yukarı %2 niye düşer? Ama spk büyüklerin peşinde değil küçüklerin peşinde. Tabi büyükleri incelediklerinde yüksek yerlerde bir telefon yeter olayı kapatmaya.

Alım satım amaçlı değildir.

Esas

Sn. Trader5,

Sizin görüşlerinize saygı duyarım. Teknik analizle ilgili yazınız demiyorum..

Ancak burada 20 - 30 kişiye yapılan basit teknik analizlerin " suçun maddi unsurlarını " oluşturmayacağı kanaatindeyim..

Esas

Yorumlar sayesinde tahtalarda hareket yaratılmasını ve bu hareket sayesinde alım satım işi gerçekleştirerek maddi çıkar elde edilmesini suçun maddi unsuru olarak tanımlayabiliriz..

Sayfa 3/294 İlkİlk 123451353103 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •