Sayfa 14/14 İlkİlk ... 4121314
Arama sonucu : 107 madde; 105 - 107 arası.

Konu: AKGDA Ak Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Esas

Alıntı Originally Posted by yavuzselim3 Yazıyı Oku
    valla 1 milyar dolara vermişler, bravo.5 mandıra bir milyar dolar,bugün mandıraları kuran adamla konuştum pamukovayı 60'a diğerlerini 10 ar milyona kurmuşlar.100 milyona kurduklarını 1 milyara verdiler............
    Türkiye adına 900 milyon dolarlık ihracat demektir. Üstelik yatırım ihracatı - yani ülke içine kalıcı gerçek yatırım çekiyor. Bir de Lactalis hayvancılık ve süt endüstrisinin gelişimini hızlandıracaktır. Hepsini alt alta toplayınca, Türkiye adına çok verimli ve karlı bir iş olmuş bence.

Benim arza katılma hayallerim suya düştü bu arada.

Kendi adıma üzüldüm, Türkiye adına sevindim.

Esas

Çok daha başarılı bir hikaye var...

http://www.ntv.com.tr/ekonomi/yemeks...NEWx_FRpHm0gug

Alıntı Originally Posted by yavuzselim3 Yazıyı Oku
    valla 1 milyar dolara vermişler, bravo.5 mandıra bir milyar dolar,bugün mandıraları kuran adamla konuştum pamukovayı 60'a diğerlerini 10 ar milyona kurmuşlar.100 milyona kurduklarını 1 milyara verdiler............

Esas

Tabi arada küçük bir fark var: Yemek sepeti hizmet sektöründe, üretimi yok, ihracatı yok, GSMH'ya katkısı yok, endüstrileşmeye katkısı yok. Şu an en son ihtiyaç duyduğumuz şey olan tüketim sektörünü kamçılamaya katkısı var. Yabancı bunu işleterek ülkeye sıfır katma değer sağlayacak, karını alıp gidecek. Ak Gıda ise bambaşka bir hikaye. Fark var.

Sayfa 14/14 İlkİlk ... 4121314

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •