Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
Arama sonucu : 42 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Anneler Günü

Duhul
    May 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    3,875

Esas

Tüm annelere..
    Son düzenleme : Forever; 05-12-2006 saat: 10:49.

Esas

"Ana gibi yar olmaz" demişler...doğru demişler...

Esas

Başta kendi annem olmak üzere, tüm annelerin
    "Anneler Günü Kutlu Olsun"

Bu vesileyle dünyanın bence en şanslı annesi
    Zübeyde Hanım'ı da saygı ile anıyorum.
    Attached Images Attached Images

Esas

Tüm annelerin anneler gününü kutluyorum.

Esas

Tüm ANNE lerin anneler günü kutlu olsun.Bizim için her gün ANNELER günü olsun ,tüm annelere sağlık ve mutluluklar dilerim.

Esas

peygamberimize sormuş biri.. iyilik yapmak istiyorum ilk önce kimden başlayayım?....önce annene..sonra annene..sonra yine annene..sonrada babana............................................ ..................................................

hayatta karşılıksız sevginin,ivazsız fedakarlığın,sınırsız muhabbetin timsali annelerimizin her günü mübarek, kutlu olsun...

ellerinizden öperim hürmetle....

Esas

Alıntı Originally Posted by krokodil
    peygamberimize sormuş biri.. iyilik yapmak istiyorum ilk önce kimden başlayayım?....önce annene..sonra annene..sonra yine annene..sonrada babana............................................ ..................................................

hayatta karşılıksız sevginin,ivazsız fedakarlığın,sınırsız muhabbetin timsali annelerimizin her günü mübarek, kutlu olsun...

ellerinizden öperim hürmetle....

Fazla söze gerek yok, muhteşem olmuş

Ben de HisseNet ailesi başta olmak üzere tüm annelerin;

ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN

AnnE hariç " Avatarındaki o hareketi hiç tasvip etmiyorum"

Saygılarımla,

RAINBOW Guest

Esas

Bugün alışageldiğimiz "anneler günü" anlamında olmasa da anneler için yapılan kutlamalar Sümerlere dek dayandırılabildiği rivayeti konuşulmaktadır

Daha yakın tarihlere uzanıldığında, günümüzden birkaç yüzyıl önce 1600'lü yıllarda İngilizler arasında "mothering sunday" adı ile, lent döneminin 4 ncü Pazar günü kutlamalar yapılmaya başlandığı görülecektir... İçinde bulundukları dönemde zor koşullar altında yaşayan ve çoğu zaman çalıştıkları yerlerde barınan İngilizler’in bu özel günde izinli sayıldıkları ve tüm günlerini evlerinde anneleri ile geçirdikleri, Hatta biraz da hıristiyan aleminin yortu geleneğinin etkisiyle olsa gerek "mothering cake" adını verdikleri bir tür pasta götürme adetini gerçekleştirdikleri günümüze kadar gelmiş olan bilgilerdir…

Anneler günüyle ilgili ilk resmi kutlama önerisi, Amerika'da 1872 yılında Julia Ward Howe tarafından barışa adanan bir gün olarak tasarlanmış, ilk defa Boston'da bir yürüyüş düzenlenerek kutlanmıştır.1907 yılında Philadelphia'da Ana Jarvis, annesinin ölüm yıldönümü olan Mayıs ayının ikinci pazarının Anneler Günü olarak kutlanması için bir kampanya başlatmıştır.. Bir sene sonra Philadelphia'da kutlanan Anneler Günü Ana Jarvis'in izleyenleri tarafından bakanlara, işadamlarına ve politikacılara ulaştırılarak ulusal olarak kutlanmaya başlanmıştır….

1911 yılına gelindiğinde hemen hemen her ülkede kutlanmaya başlanmış, 1914 yılında ABD başkanı Wilson tarafından resmi bir açıklamayla Mayıs ayının ikinci pazarı Anneler Günü olarak duyurulmuştur……

Böylece Mezopotamya ve Anadolu uygarlıklarının binlerce yıl önce başlattığı gelenek 20. yüzyılın başından itibaren dünya çapında kabul görmüştür….

Tüm annelerin anneler günü kutlu olsun...

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •