Sayfa 2/536 İlkİlk 12341252102502 ... SonSon
Arama sonucu : 4287 madde; 9 - 16 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

Esas

Teşekkürler carlislecullen...

Duhul
    Dec 2010
    İkamet
    NAZİLLİ
    Gönderi
    1,345

Esas

Alıntı Originally Posted by omerxq Yazıyı Oku
    Bağfaş kaça kadar düşer arkadaşlar..
    gencer Beyin istediği yere kadar,

Esas

Alıntı Originally Posted by selcukylm Yazıyı Oku
    Dediğiniz gibi belki 2002 yılına göre katlanan bir gelirim var. Peki satın alma gücüm?
    güzel yazmışsınız ama bir iki konuda itirazım var

1) satın alma gücünüzdeki değişikliği de bir zahmet hesaplasaydınız ?

eleştiri yapacağım diye bazı gerçekleri görmemezlikten gelmemek lazım

ben de eleştiriyorum, memnun değilim ama satın alma gücünün nasıl değiştiğinin farkındayım
    yiğidi öldür hakkını ver demişler

herhangi bir ürünü almak için geçmişte kaç saat çalışıyorduk, şimdi kaç saat hesaplamak lazım

yıllar önce 37 ekran televizyonu 12 taksitle alıp, her ay elimdeki kartla taksidi yatırmaya gittiğimi dün gibi hatırlorum

150 bin (eski para) tl ile göreve başladığımda 51 ekran renkli tv ler 450 bin tl idi

güneydoğuda asteğmenlik yaparken izine geldiğimde 2 aylık maaşımla tek kapı buzdolabı almıştım (o dönem doğudaki asteğmen maaşı batıdakinin 2 katı iidi)

2) çevrede herkes borçlu demişsiniz.

tüketim toplumu olduğumuz için ihtiyaçlar değil arzular karşılanmaya çalışşılıyor
    ihtiyaçların sınırı var arzu ve isteklerde sınır yok. dolayısıyla insanlar bunun bilincinde olmadığı sürece tüketim hep artacak borçlar her zaman olacak

4. Esas

Alıntı Originally Posted by mikronezya Yazıyı Oku

ben de eleştiriyorum, memnun değilim ama satın alma gücünün nasıl değiştiğinin farkındayım
    Sevgili Dostum bunu özel olarak hesaplamaya gerek yok...

zaten satınalma gücü paritesine görede milli gelir hesaplaması var...

ve ona göre de 3 katlık bir artış yok.....

televizyon örneği verdinizde bunun nedeni milli gelirin artması değil piyasaya dolan çin ürünleri..... televizyonun çoğu parçası çinden çok düşük fiyatlarla geliyor.....maliyeti olağanüstü düşüren bu durumda ürünleri alırken güzel oluyorda bunların bozulmasıda kolay oluyor...

mesela köyde 20 yıllık nordmende televizyon takır takır çalışırken ondan sonra şehire aldığımız 3 televizyonda bozuldu....

artı televizyonu her zaman almıyoruz ama mesela tüpgazı her zaman alıyoruz....

2002 yılında tüpgaz 17 tl idi... şimdi ise 75 tl....

1litre benzin 1,60 tl idi şimdi 4,90.....

mesela orta halli bir ev 25-30 bin tlye alınıyordu şehrimde şimdi 200milyar....

bunları neden hiç yazmazsınız çok merak ediyorum doğrusu...

ha 1 e 10 , 1 e 100 zengin olan kesimler tabiki var ama bunlar orta gelirli ve dar gelirli insanlar kesinlikle değiller...

Esas

Forumda siyaset yapmayalım diyenler kendi siyaset yapıyor....ne günlere kaldık....

Esas

Alıntı Originally Posted by mikronezya Yazıyı Oku

herhangi bir ürünü almak için geçmişte kaç saat çalışıyorduk, şimdi kaç saat hesaplamak lazım

yıllar önce 37 ekran televizyonu 12 taksitle alıp, her ay elimdeki kartla taksidi yatırmaya gittiğimi dün gibi hatırlorum

150 bin (eski para) tl ile göreve başladığımda 51 ekran renkli tv ler 450 bin tl idi

güneydoğuda asteğmenlik yaparken izine geldiğimde 2 aylık maaşımla tek kapı buzdolabı almıştım (o dönem doğudaki asteğmen maaşı batıdakinin 2 katı iidi)

2) çevrede herkes borçlu demişsiniz.

tüketim toplumu olduğumuz için ihtiyaçlar değil arzular karşılanmaya çalışşılıyor
    ihtiyaçların sınırı var arzu ve isteklerde sınır yok. dolayısıyla insanlar bunun bilincinde olmadığı sürece tüketim hep artacak borçlar her zaman olacak
    .....................

7. Esas

Alıntı Originally Posted by yaneli Yazıyı Oku
    Forumda siyaset yapmayalım diyenler kendi siyaset yapıyor....ne günlere kaldık....
    ne yapalım abi......

arkadaşlar ısrarla yapıyorlar....

ben dün bagfaşın üst düzey yöneticisine mail attık ekonomist dergisinede....

bilgi almak için yırtınıyorum.....geliyorum buraya bakıyorum milletin umurunda değil...

bende ortama göre takılıyorum ne yapayım

Esas

Alıntı Originally Posted by carlislecullen Yazıyı Oku
    ne yapalım abi......

arkadaşlar ısrarla yapıyorlar....

ben dün bagfaşın üst düzey yöneticisine mail attık ekonomist dergisinede....

bilgi almak için yırtınıyorum.....geliyorum buraya bakıyorum milletin umurunda değil...

bende ortama göre takılıyorum ne yapayım
    Ya huyundan ya suyundan yani ...
    Neyse muhabbet oluyor ... Forumda zaten günde 5-6 yazı bile olmuyordu ...

Sayfa 2/536 İlkİlk 12341252102502 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •