Sayfa 3/20 İlkİlk 1234513 ... SonSon
Arama sonucu : 160 madde; 17 - 24 arası.

Konu: 2.El Oto Öneriniz Ne olurdu??

Esas

Alıntı Originally Posted by MuDo Yazıyı Oku
    Sıfır otomobil aldığınızda en az 4-5 sene binilmesi gerekir diye düşünüyorum. 2 sene veya 3 sene içinde değiştirmeyi (şimdilik öyle) düşünüyorum. Bir de ilk arabam olacak, kullanmayı bilsem de, ne olsa alışmak gerekecek.. Zaman içinde (göreceli olarak) daha az değer kaybeder diye tahmin ediyorum. Bu gibi nedenlerden dolayı ikinci el düşünüyorum...
    o zaman polo al derim... daha ufak araba. kullanımında fazla sorun yasamazsın..

Duhul
    Oct 2006
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    7,903

Esas

Dostum ben ciddiyim.Madem 2-3 sene içinde değiştireceksin,satarken asgari zarar toyota ve opel de olur.Astra CD lerde mesela her şey var.Ama CD sini al alırsan.15-16 civarında 99-00-01 modellerini bulabilirsin.Uzun yolda kullanımı rahattır.Toyota ise opele göre biraz daha yumuşaktır,kullanımda. Ama her ikisinin de satışı çok kolaydır,diğerlerine nazaran fazla kaybın olmaz,çeyrek altın gibi.

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,249
    Blog Yazıları
    3

Esas

toyota, ford focus, volkswagen golf, honda civic kullandığım araçlar arasında kullanım rahatlığı açısından beğendiğim arabalar.
    Yeni modellerini bilmiyorum ancak Opel astra nın bir önceki modeli şimdiye dek kullandığım araçlar arasında en anti ergonomik olanı. En basit 2 tanesi hemen sıralayayım. Korna pek çok arabada direksiyonun tamamı iken bunda düğme şeklinde. Direksiyonu çevirdğiniz zaman bu 2 küçük düğmenin de yeri değişiyor ve acil durumda bulursanız kornanın yerini basabilirsiniz. Bir diğer hiç beğenmediğim özelliği direksiyonun üzerinde direksiyonla beraber dönen radyo-teyp düğmeleri. Direksiyon döndükçe dönen bu düğmeler dikkat dağıtmaktan ve kazaya davet çıkarmaktan başka bir işe yaramıyor. Geriye en az 1 düzine daha beğenmediğim özelliği var. Bu biraz renk ve zevk meselesi.

Esas

su toyota isini anlamıyorum. corrollo tutulan bir araba degil. devamlı makyajlanan bir araba alınmaz bence... ikinci elde sorundur...diger modelleri için sozum yok.. japonsa hondayı tek gecerim. arabanın içi de kokmaz toyota gibi. araba fuarındaki aracları bile kokuyordu toyotanın

Duhul
    Oct 2006
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    7,903

Esas

Alıntı Originally Posted by greenleaf Yazıyı Oku
    o zaman polo al derim... daha ufak araba. kullanımında fazla sorun yasamazsın..
    Polonun classicini alma.Küçük polo al.Onlarda da 75 lik ve 100lük vardır.Ruhsatta yazar.Klimalı 100lüğü tercih edilir piyasada.Ama uzun yolda baarır,zevk vermez.

Esas

chachall 3 araba saymıs mudo onların içinden dedim bende. yoksa polo konusulan arabalar içinde biraz garip kaldı zaten

Esas

düşüncelerinizde haklısınız, benim nacizane önerim arabanın markasından daha cok sahibinin kim olduğu özellikle ist.piyasasında change oto ya cok dikkat edilmelidir mümkünse tanıdığınızdan ve gecmişini bildiğiniz bir arabayı almaya calısın

Duhul
    Oct 2006
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    7,903

Esas

Ford kesinlikle alma.minibüs ve kamyonda kral ama otomobilde 2. el sıfırdır.3 aşağı satarsın.

Sayfa 3/20 İlkİlk 1234513 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •