Sayfa 2/749 İlkİlk 12341252102502 ... SonSon
Arama sonucu : 5990 madde; 9 - 16 arası.

Konu: NTTUR - Net Turizm Ticaret Ve Sanayi A.Ş.

Esas

http://www.kibrisgazetesi.com/?p=736210
    Espen Barth Eide, AB'ye, Kıbrıs sorununun çözümü müzakerelerinde, her şeyin planlandığı gibi gitmesi durumunda, mart ayında referandum olacağını söyledi...
    YTD.

Esas

NTTUR NTHOLNET TURİZM TİCARET VE SANAYİ A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Güncelleme) ) *
    Haber Saati : 00:05:08
    NET TURİZM TİCARET VE SANAYİ A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Güncelleme) ) Ortaklığın Adresi : Etiler Mah., Bade Sok. No.9, Beşiktaş, İstanbul Telefon ve Faks Numarası : Tel.No: (0212) 358 04 44 Faks No0212)358 04 45 E-posta adresi : [email protected] Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks Numarası : Tel.No: (0212) 358 04 44 Faks No0212)358 04 45 Orjinal Açıklamanın Tarihi : 06.07.2015 Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır Özet Bilgi : Şirketimizin, hakim ortağımız Net Holding A.Ş. tarafından "devir alınması" suretiyle birleşilmesi işlemine ait Uzman Kuruluş Raporu AÇIKLAMA:Şirketimizin, hakim ortağımız Net Holding A.Ş. tarafından tüm aktif ve pasifi ile birlikte bir bütün halinde devralınması suretiyle Net Holding A.Ş. bünyesinde birleşmesi işlemi kapsamında hazırlanan "Uzman Kuruluş Raporu" ekte yer almaktadır.Uzman Kuruluş Raporu'nun görüşüldüğü bugünkü Yönetim Kurulu toplantısında 06.07.2015 tarih ve 2015/15 sayılı Yönetim Kurulu toplantımızda "Şirketimizin, ilgili mevzuat hükümleri dahilinde, tüm aktif ve pasifinin bir bütün halinde Net Holding A.Ş. tarafından "devir alınması" suretiyle birleşilmesi işleminde "birleşme oranı"nın, "değiştirme oranı"nın ve bunlarla uyumlu bir şekilde birleşme işlemi nedeniyle devralan sıfatıyla Net Holding A.Ş.'de yapılacak sermaye artırım tutarının ve takiben de söz konusu sermaye artırımı sonucunda Net Holding A.Ş. tarafından ihraç edilecek paylardan şirketimiz pay sahiplerine tahsis edilecek pay adetlerinin, ilgili mevzuat hükümlerine uygun, adil ve makul bir yaklaşımla ve hiçbir tereddüt oluşturmayacak şekilde tespitinde, her iki şirketin de SPKn.'na tabi olması ve paylarının Borsa'da halka arz edilmiş ve işlem görüyor olması nedeniyle, söz konusu hesaplamalarda SPK'nın "Birleşme ve Bölünme Tebliği" (II-23.2)'nin "Uzman Kuruluş Görüşü" başlığını taşıyan 7'nci maddesi hükümlerine uygun olarak hazırlanacak "Uzman Kuruluş Raporu"nun esas alınmasına söz konusu birleşme işlemi kapsamında hazırlanacak "Birleşme Sözleşmesi" ve "Duyuru Metni" ile sair raporlarda da söz konusu Uzman Kuruluş Raporu'nun esas alınmasına" karar verilmiştir. Bu kapsamda, 22.07.2015 tarihinde yapılan özel durum açıklamamızda da belirtildiği üzere, Uzman Kuruluş olarak "KPMG Akis Bağımsız Denetim ve SMMM A.Ş." ile sözleşme imzalandığı kamuya duyurulmuştur. Anılan Yönetim Kurulu Kararı gereğince, KPMG Akis Bağımsız Denetim ve SMMM A.Ş. tarafından, SPK'nın "Birleşme ve Bölünme Tebliği (II-23-2)"nin "Uzman Kuruluş Görüşü" başlığını taşıyan 7'nci maddesi hükümlerine uygun olarak, "Net Holding A.Ş. ve Net Turizm Ticaret ve Sanayi A.Ş. Birleşmeye İlişkin Uzman Kuruluş Raporu (Uzman Kuruluş Raporu) düzenlenmiştir.Uzman Kuruluş'un 05.10.2015 (bugün) tarihli Raporu'na göre "Birleşme Oranı" % 83,63406 olarak belirlenmiş bu kapsamda Birleşme İşlemi'nde Net Turizm Ticaret ve Sanayi A.Ş. pay sahiplerine tahsis edilmek üzere Net Holding A.Ş. bünyesinde yapılacak sermaye artırım tutarının 65.587.435 TL olması ve buna bağlı olarak 1 adet Net Turizm Ticaret ve Sanayi A.Ş. payına 0,72434 adet Net Holding A.Ş. payı verilmesinin (Değiştirme Oranı) uygun bulunmasına,Uzman Kuruluş Raporundaki oranların "Birleşme İşlemi"nde "birleşme oranı"nın, "değiştirme oranı"nın ve bunlarla uyumlu bir şekilde "Birleşme İşlemi" nedeniyle devralan sıfatıyla Net Holding A.Ş.'de yapılacak sermaye artırım tutarının ve takiben de söz konusu sermaye artırımında Net Turizm Ticaret ve Sanayi A.Ş. pay sahiplerine tahsis edilecek pay adetlerinin tespitinde ve "Birleşme Sözleşmesi" ile "Birleşme Raporu"nda kullanılmasına,oy birliği ile karar verilmiştir.Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.
    http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=470584
    BISTE BEKLENEN HABER;

Esas

1,69+0,72=2,41 TL mi olur yanlis mi hesapliyorum acaba?

Esas

Alıntı Originally Posted by stockbroker78 Yazıyı Oku
    1,69+0,72=2,41 TL mi olur yanlis mi hesapliyorum acaba?

Bugun kapanışa gore 3.19 x 0.72 = 2.29 olacak, bekleyen arkadaşlara hayırlı olsun.....

Esas

2 tavanı var mıdır?

Esas

Alıntı Originally Posted by stockbroker78 Yazıyı Oku
    Nasil yaptiniz hesaplamayi acaba
    Elinizdeki 1 nttur hissesi birleşmeden sonra 0.72 nthol olacak ,10000 ntturunuz varsa 7200 nthol hisseniz olacak yani ntturun bugun kapanış rakamı 3.19 (nthol kapanış rakamı) X 0.72 = 2.29 olmalıydı.... 3.16 dan ayrılma hakkı olduğu için ntholun düşme şansı olmadığından ntturun bu fiyatlara gelmesi beklenir.. Tabi bu fiyatlar birleşmenin bu oranlarda onaylanması ve vazgeçilmemesi üzerine belirlenmiştir.

Esas

Ntho * 0,7234 = Nttur

Goek ve Emir'e selamlarımla...

Esas

Diger bır deyişle dzenlenen rapor Nttur icin 2,2859TL/Pay değer bicmiş oldu...

(Nthol ayrılma hakkı olan 3,16 dan yola cıkarak)

Sayfa 2/749 İlkİlk 12341252102502 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •