Sayfa 2/51 İlkİlk 123412 ... SonSon
Arama sonucu : 408 madde; 9 - 16 arası.

Konu: ADANA - Adana Çimento A

Esas

Hazır sayın Buz'u burda bulmuşken bir fikir cimnastiği yapalım. nede olsa farklı düşünmemizi araştırmamızı istiyor.

Ben gayrimenkul ve hisse piyasasını tekrar karşılaştırma amacıyla bir örnek sunmak isitiyorum sizinde değerlendirmelerinizi ve yanlışım varsa düzeltmenizi istiyorum.

1 ekim 2013 de iş arkadaşımla beraber 70.000 liraya bir tane 1+1 aldık. Biz kredili aldık ama hesaplamaları peşinmiş gibi yapacağım. Kredilide her türlü gayrimenkul çıkar(şuanki örnek için ) çünkü peşinat oranımız ile gayrimenkulun şuan ki değeri arasında ciddi bir değenlenme oldu.

1 ekimde eğer yanlış bakmadıysam adana 3.90 tl. (adana en çok güvendiğim hisselerden tamamıyla bundan alırdım)

70.000 / 3.90 = 14948 lot Adana hissesi yapıyor.

2014 de 14948 * 0,38 = 6820
    2015 de 14948 * 0,55 = 8221 tl temettü aldık. Temettüler ile yeniden hisse almadım parayı kira paramız gibi yedik.

toplam 15041

Aralık 2015 de hissenin fiyatının 7 tl olduğunu varsayıyorum

14948 * 7 = 104.636 tl

Eve gelirsek ;

Evi eşyalı aldık. 6 ayda bir kiracımız değişti şuana kadar hiç boş kalmadı şükür.

6 ay * 550 = 3300
    6 * 600 = 3600
    6 * 650 = 3900
    6 * 700 = 4200

toplam 15.000

Evin değeri geçen hafta 117.000 e yan daire satıldı. 110.000 olarak ele alalım.

Evet dostlar örnek ve matematik ortada durum gayrimenkul için bir adım önde gibi gözükmekle beraber siz değerli üstadlar değerli yorumlarda bulunur diye düşünüyorum.

Benim şahsi fikrim bu örneği yazmadan önce adana lehine bu kadar iyi bir sonuç çıkacağını düşünmemiştim. Başabaş çıktı bence çok iyi.

Bu dönem zarfında 4-5 kiramız değişti ben hiç ilgilenmedim arkadaş sağolsun kiracı işleri ile hep ilgilendi ama bana kalsa ilk kiracı çıktığında satardım. Kiracı işleri falan bana göre değil.

Tabi biz başlangıçda 20.000 vererek bu yatırımı yaptık şuan satsak 40000 liralık değer artışını da değerlendirirsek bizim açımızdan karlı bir yatırım. Çünkü 20.000 lirayla hisse ve aylık kredi ödemeleriyle yine hisse alsaydık bu durumun altından kalacaktı.

Evet şimdi yorumlar

Esas

Sayın ortak, 2013'te varsayılan 3,90 fiyatlaialınan ADANA 17948 ediyor, dolayısıyla hesabınızı baştan yapmanızı rica ederim.
    Saygılarımla.
    Son düzenleme : COOLTURK; 02-12-2015 saat: 17:13. Sebep: Yazım hatası.

Esas

Grafikler güzelleşmiş bakınca cezbediyor.Bol kazançlar olsun herkese.

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

Esas

dostlar................

2012 de torunlar gyo nun bir projesinden almak istediğim daire 450 bin tl idi.............

adana hisselerimden bir kısmını 6 liradan satıp üzerine kredi çekecektim...................

o noktada kızın nişanı bişeyler araya girdi vazgeçtim......................................... ....

o dairenin şu anki değeri 900 binlira ve istesen de yok....................

sonuncusunu 850 binliradan okutmuş adamlar....................

250 metre dubleks ve nefis bişiydi....................................

2012 den bu yana adana ancak 7 lirayı gördü...................daire %100 yaptı...............

asla hisseyle temettü getirisyle toprağı gayrimenkulu karşılaştırmayın........................!

kağıt üzerinde hesap hep duygusal olarak hisse lehine gibi görünse de almak ve satmak eylemi fiili kararlılık ister ve asla gerçeğe uymaz hesap şaşar.............

yani gayrimenkul kıymet daima menkul kıymete galip gelir..................

borsadaki varlığınız sizin kontrolünüzde değildir yani fiyatı siz kontrol edemezsiniz tüm varlığınız pula da dönüşebilir............!!!

bunu yıllardır anlatıyorum burada..............

bu nedenle menkul kıymet gelirleri bir noktadan sonra mutlaka gayrimenkul taşınmaza çevrilmeli ve fizikileştirilmelidir bu değer kazanımıdır asla değer kaybı değildir asıl değer kaybı sanal mecrada bankalar arası piyasada sizin hisslerinizin el değiştirmesi noktasında gerçekleşir ve yapabileceğiniz hiçbişiy yoktur..............

ama toprak sizindir fizikidir değeri asla geri gelmez daima ileri gider..........

daire alsam şu kadar kira alacaktım da temettü alsam bu kadar olacaktı da bunlar hep kağıt üzerindedir gerçek farklıdır............!

yani aslında mesele gayet anlaşılırdır...............!

toprak yatırımının yerini hiçbişiy tutmaz.................................!

25 yıllık temettü kağıtlarından oluşan portföyümün gerçek kazanımı bu kazanımı bir noktada gayrimenkul yatırıma çevirebilme başarısıdır.............bu geleceğinizi garanti altına almaktır hattızatında çocuklarınızın geleceğini...............!

unutmayın borsadaki varlığınız sizin kontrolünüzde değildir bunu asla aklınızdan çıkartmayınız................!

ben kendimi bununla sınarım hep.............

saygıyla.................

Esas

7.01 kapanis iyi olmadi sabah istahloydi ama endeks ins dususune dayanamadi neyse haftaya temettu icin oyun baslar

6. Esas

25 -30 yıldır topladık temettü kağıtlarını şimdi temettü kağıtları ile geçiniyoruz.Bizim başka gelirimiz yokki,kağıtları gayrimenkule çevirirsek nasıl geçineceğiz.Bİzde senin yaptığının tam tersini yapıyoruz,sürekli lotu artırıyoruzki seneye refah seviyemiz artsın.Buradaki en kritik soru devlet kağıtlara el koyabilir endişesi.Nitekim bu olmuştur.Buna bir çare henüz bulamadım bu risk herzaman vardır.Çünki Türkiye henüz demokrasi ile yönetilmiyor.

Alıntı Originally Posted by BUZ Yazıyı Oku
    dostlar................

2012 de torunlar gyo nun bir projesinden almak istediğim daire 450 bin tl idi.............

adana hisselerimden bir kısmını 6 liradan satıp üzerine kredi çekecektim...................

o noktada kızın nişanı bişeyler araya girdi vazgeçtim......................................... ....

o dairenin şu anki değeri 900 binlira ve istesen de yok....................

sonuncusunu 850 binliradan okutmuş adamlar....................

250 metre dubleks ve nefis bişiydi....................................

2012 den bu yana adana ancak 7 lirayı gördü...................daire %100 yaptı...............

asla hisseyle temettü getirisyle toprağı gayrimenkulu karşılaştırmayın........................!

kağıt üzerinde hesap hep duygusal olarak hisse lehine gibi görünse de almak ve satmak eylemi fiili kararlılık ister ve asla gerçeğe uymaz hesap şaşar.............

yani gayrimenkul kıymet daima menkul kıymete galip gelir..................

borsadaki varlığınız sizin kontrolünüzde değildir yani fiyatı siz kontrol edemezsiniz tüm varlığınız pula da dönüşebilir............!!!

bunu yıllardır anlatıyorum burada..............

bu nedenle menkul kıymet gelirleri bir noktadan sonra mutlaka gayrimenkul taşınmaza çevrilmeli ve fizikileştirilmelidir bu değer kazanımıdır asla değer kaybı değildir asıl değer kaybı sanal mecrada bankalar arası piyasada sizin hisslerinizin el değiştirmesi noktasında gerçekleşir ve yapabileceğiniz hiçbişiy yoktur..............

ama toprak sizindir fizikidir değeri asla geri gelmez daima ileri gider..........

daire alsam şu kadar kira alacaktım da temettü alsam bu kadar olacaktı da bunlar hep kağıt üzerindedir gerçek farklıdır............!

yani aslında mesele gayet anlaşılırdır...............!

toprak yatırımının yerini hiçbişiy tutmaz.................................!

25 yıllık temettü kağıtlarından oluşan portföyümün gerçek kazanımı bu kazanımı bir noktada gayrimenkul yatırıma çevirebilme başarısıdır.............bu geleceğinizi garanti altına almaktır hattızatında çocuklarınızın geleceğini...............!

unutmayın borsadaki varlığınız sizin kontrolünüzde değildir bunu asla aklınızdan çıkartmayınız................!

ben kendimi bununla sınarım hep.............

saygıyla.................

Esas

KAP'ta Oyak'a hisse devri ile ilgili bir açıklama var. Ben ne demek istediğini anlamadım, okuyup anlayıp yorum yapacak paydaş var mı ?

Esas

Alıntı Originally Posted by COOLTURK Yazıyı Oku
    KAP'ta Oyak'a hisse devri ile ilgili bir açıklama var. Ben ne demek istediğini anlamadım, okuyup anlayıp yorum yapacak paydaş var mı ?
    Haber şu: ADANA çimento oyak 'ın hisselerini borsa dışında bir işlemle satın alıyor.
    Şirket aldığına göre iyi haber.

Sayfa 2/51 İlkİlk 123412 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •