Sayfa 1/51 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 408 madde; 1 - 8 arası.

Konu: ADANA - Adana Çimento A

Esas ADANA - Adana Çimento A

Hayırlı Olsun.
    Forum Kurallarını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz

Borsanın Altın Kuralları Md. 6: "
    Seans içinde karar vermeyin. Kararlarınızı, etkilenmeyeceğiniz bir ortamda verin. Seans anında görüşlerinize ters düşen hareketlerin planlarınızı etkilemesine izin vermeyin. Daha önce düşünmediğiniz yeni fikirler oluşturmayın. İyice incelenmeden yapılan hareketlerin genellikle zararla sonuçlandığı gözlenir."

Forumun Altın Kuralı :
    Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır.

Not: Forumumuzda dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

Esas

yeni başlığımız hayırlı olsun çimentocular...............

rus uçağının düşürülmesinin ardından endekste yaşanan genel para çıkışı mardin başta olmak üzere adana çimento üzerinde de net %5 değer kaybına neden oldu.............

alınacak temettü ile daha düşük maliyetli adana kağıdı almak isteyen temettü yatırımcısı olarak bir taraftan bu işe sevinirken diğer taraftan rusyanın bölgedeki agresif yayılma politikası ticari noktada aleyhimize görünüyor..............

bölgede 6 yıldır sular durulmuyor bu karlılığımızı negatif etkilerken temettü gelirlerimizi de düşürüyor............

yıllardır aynı umutla bekliyoruz.............

ne zaman durulacak bu sular ortadoğuda...........?

henüz bir cevap bulabilmiş değiliz..............!

sanırım bu noktada en iyi cevap temettü gelirlerimizi oluşturan portföyümüzü çeşitlendirmek yani farklı sektörleride değerlendirmeye almak........

saygıyla.............

Esas

Alıntı Originally Posted by BUZ Yazıyı Oku
    yeni başlığımız hayırlı olsun çimentocular...............

rus uçağının düşürülmesinin ardından endekste yaşanan genel para çıkışı mardin başta olmak üzere adana çimento üzerinde de net %5 değer kaybına neden oldu.............

alınacak temettü ile daha düşük maliyetli adana kağıdı almak isteyen temettü yatırımcısı olarak bir taraftan bu işe sevinirken diğer taraftan rusyanın bölgedeki agresif yayılma politikası ticari noktada aleyhimize görünüyor..............

bölgede 6 yıldır sular durulmuyor bu karlılığımızı negatif etkilerken temettü gelirlerimizi de düşürüyor............

yıllardır aynı umutla bekliyoruz.............

ne zaman durulacak bu sular ortadoğuda...........?

henüz bir cevap bulabilmiş değiliz..............!

sanırım bu noktada en iyi cevap temettü gelirlerimizi oluşturan portföyümüzü çeşitlendirmek yani farklı sektörleride değerlendirmeye almak........

saygıyla.............
    Sayın Buz,

Mesela hangi sektörler ? Genel olarak o ateş ekonominin her alanına bir şekilde sıçramıyor mu ? Sanki adana gibi hisseler 5-10 tane yi geçmez bistte

Esas

Alıntı Originally Posted by zifige Yazıyı Oku
    Sayın Buz,

Mesela hangi sektörler ? Genel olarak o ateş ekonominin her alanına bir şekilde sıçramıyor mu ? Sanki adana gibi hisseler 5-10 tane yi geçmez bistte
    otomotiv sevgili zifige..............

çimento kadar ekmek kadar su kadar hayatın bir parçası bu sektör ve çok geniş bir alanı kapsıyor..........

yani evet bina yapılmak zorunda ama tekerlek de dönmek zorunda..............!

bu nedenle portföy çeşitlendirilmeli diyorum ya............

biri sekteye uğrarsa diğeri sizi yaşatmalı hayatınızı idame ettirmelidir............

yeni yeni tofaşı 2 yıldır makul yerlerde toplamaya çalışıyorum mesela..............

karlar düştüğünde temettü istikrarı da biter arkadaşlar buna çok dikkat ediniz...............!

tecrübelerle sabittir........

kar olduğu müddetçe temettü vardır.............!

aksi halde adana nın hiç bir ayrıcalığı kalmaz............!

ticaret değişkendir borsa da bunu fiyatlar zaten.............

saygıyla.......

Esas

Teşekkürler sayın Buz...

Esas

A, B ve C grubunun aynı başlıkta toplanması iyi olmuş bence. Aynı şirket üç farklı başlıkta konuşuluyordu.

Syg.

Esas

Adana çimento nun bayileri kısmında istanbul bayileri var. İstanbul da nasıl çimento satılıyor ? mesafe olarak çok değil mi ?

Adananın sitesinden genel kurul tutanaklarına bakıyorum.

2014 yılında sadece 7 yerli şirket yada kişi genel kurula katılmış. gerisi hep yabancı.

BAktığım 16 sayfadan sadece 1 i yerliydi.

Bu bizim eksikliğimiz sanırım

Edit :ekleme
    Son düzenleme : zifige; 29-11-2015 saat: 00:02.

Esas

Alıntı Originally Posted by zifige Yazıyı Oku
    Adana çimento nun bayileri kısmında istanbul bayileri var. İstanbul da nasıl çimento satılıyor ? mesafe olarak çok değil mi ?

Adananın sitesinden genel kurul tutanaklarına bakıyorum.

2014 yılında sadece 7 yerli şirket yada kişi genel kurula katılmış. gerisi hep yabancı.

BAktığım 16 sayfadan sadece 1 i yerliydi.

Bu bizim eksikliğimiz sanırım

Edit :ekleme
    adana çimento satan yerler tüm marmara ve batı karadenizde bile var gördüm ben inşaat malzemesi satan yerlerde............

sanırım büyük toptancılar var belli yerlerde buradan kamyonlarla kasaba kasaba dağıtılıyor inşaat malzemesi satan yerlere..........

bunların bir çoğu resmi bayi filan değil her malı satıyorlar işte..........

mesela orhangazide gemlikte gördüm kum tuğla çakıl satan yerlerde...................adana çimento çuvalları vardı............

en fazla bursa çimentoyu görüyorum sonra adana çimentoyu çok görüyorum akçansa ve nuh hatta aslan çimento keza aynı şekilde marmara çevresinde sık görüyorum bunları............

zaten akçansanın nuhun ve aslanın santralleri var gebzede..........

adana açısından toptancı depoların alışkanlıları oluşmuş demekki............eski fabrikadır çünki...........

demekki elverişli şartlarda mal veriyor ve yayılmış piyasaya çünki zamanla oturur bu allışkanlıklar...........

bu sevindirici bişey elbette...........

Sayfa 1/51 12311 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •