Sayfa 1/18 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 141 madde; 1 - 8 arası.

Konu: ADBGR - Adana Çimento B

Esas ADBGR - Adana Çimento B

Hayırlı Olsun.
    Forum Kurallarını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz

Borsanın Altın Kuralları Md. 6: "
    Seans içinde karar vermeyin. Kararlarınızı, etkilenmeyeceğiniz bir ortamda verin. Seans anında görüşlerinize ters düşen hareketlerin planlarınızı etkilemesine izin vermeyin. Daha önce düşünmediğiniz yeni fikirler oluşturmayın. İyice incelenmeden yapılan hareketlerin genellikle zararla sonuçlandığı gözlenir."

Forumun Altın Kuralı :
    Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır.

Not: Forumumuzda dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

Esas

yeni başlık ve pazar hayırlısı olsun

Esas

önümüzdeki yıl bu yıla benzer aynı performansı gösterse kafidir diyorum..............

baksanıza............sınırımızda dünya savaşı var.................

yinede iyi duruyor adanalar......................

5 yıldır dış pazardan faydalanamıyoruz buna rağmen ayaktayız.................

demekki iç pazarı elde tutabilmek extra önem kazanıyor..........................

aslında ilerleyen dönemleri hesap edebilsek bir periskopla bir kaç dönem sonrasını öngörebilsek karlılığın artacağını öngörerek maliyet yapabilmek adına uygun yerler diyebilmek isterim..............

2016 yılında adana b grubunu artırma düşüncesindeyim................sırf geleceği satın almak gelecekteki temettü verimini artırmak adına.........

saygıyla..........

Esas

Alıntı Originally Posted by BUZ Yazıyı Oku
    önümüzdeki yıl bu yıla benzer aynı performansı gösterse kafidir diyorum..............

baksanıza............sınırımızda dünya savaşı var.................

yinede iyi duruyor adanalar......................

5 yıldır dış pazardan faydalanamıyoruz buna rağmen ayaktayız.................

demekki iç pazarı elde tutabilmek extra önem kazanıyor..........................

aslında ilerleyen dönemleri hesap edebilsek bir periskopla bir kaç dönem sonrasını öngörebilsek karlılığın artacağını öngörerek maliyet yapabilmek adına uygun yerler diyebilmek isterim..............

2016 yılında adana b grubunu artırma düşüncesindeyim................sırf geleceği satın almak gelecekteki temettü verimini artırmak adına.........

saygıyla..........
    2016 yılında adana b grubuna isabet eden kar 30...35 milyonun civarına gerilerse......."ki bu ihtimal var"...........!

bu noktada adana b grubu için alım fiyatım 3.10......3.30 bandıdır.............

bunun dışında 2016 bilanço rakamları bu yılın üzerine çıkmaz ve yatay seyrederse alıma aralığım 3.30....3.60 bandıdır..........

karlar artmayacak ise veya savaş riski 2016 yılı için de kalıcı olacak ise 3.60 üzeri pahalıdır..........

yıllarca çok iyi para yatırdım bu adanalara........daha kapik çalışmaz..............

zaten temettü verimi mevduat faizlerinin çok çok altında ezildi...............

eskiden ezdirmezlerdi yıllık tahta ortalamalarına göre.............

bir kaç yıldır faizle temettü verimi arasındaki makas aleyhimize açıldı...........!

bu düşündürücü..........

mesela prkme..............!! bizden daha iyi temettüler öder hale geldi.............??

Esas

temettüler hayırlı olsun yatırımcılara...sayın buz 3 aylık bilanço 2015/3 gibi gelirse 3,60 lara gelme olasılığı normal şartlarda çok zor ama belli olmaz ,keşke düşse hatta 3,10 lara gelse alsam atsam köşeye valla çok sevinirim...seneye bu zamanlar 45 kuruş temettü garanti gibi o yuzden fazla aşagıya salacaklarını zannetmiyorum ama temettüyü 30 kuruş veririm derse o zaman çok rahat 3 lere salarlar burda önemli olan bence temettü oranı...saygılar...

Esas

cuma günü 4,69 hareketini yaparken oluşan kademeleri verebilecek arkadaş olursa çok sevinirim...sağlam düşüşler herzaman toplamak için süperdir...3,5 ve altı alım için bekliyorum ama şuan için çok zor oraları...

Esas

Alıntı Originally Posted by Konkasor34 Yazıyı Oku
    cuma günü 4,69 hareketini yaparken oluşan kademeleri verebilecek arkadaş olursa çok sevinirim...sağlam düşüşler herzaman toplamak için süperdir...3,5 ve altı alım için bekliyorum ama şuan için çok zor oraları...
    bence hiç de zor değil

Esas

süliman şu an benim dediğim oluyor gibi çünkü kar gecen seneden %3-5 arası fazla gelecek buda demektir ki temettü biraz artacak o yüzden aşagıya basamıyor...temettü verimi yükselecek çünkü...aşagı basması için şimdilik saglam bir kriz yok...o yüzden yukarı gidiyor...3,5 lardan sağlam alıcıyım...

Sayfa 1/18 12311 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •