Sayfa 1/8 123 ... SonSon
Arama sonucu : 63 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Günlük Forex İşlemlerim

Esas Günlük Forex İşlemlerim

Avrupa Merkez Bankası üyesi ve Bundesbank Başkanı Jens Weidmann’ın yapmış olduğu açıklamalar paritenin tekrardan güçlenmesine neden oldu. Draghi’ye benzer şekilde işlerin yolunda gittiğini, para politikasının daha fazla gevşetilmesi gereği görmediğini ifade etti.

EUR/USD paritesi 1,093dan işlem görüyor. 1,0985 ilk direnç noktam olurken 1,096ın üzerinde fiyatlanma ile 1,105’in test edilmesini bekliyorum. Gün içi işlemlerde alım yönünde pozisyon alacağım.

1,087 stoplu 1,0985 ve 1,105 hedefli 1,093dan alım yaptım.

Esas

Öncelikle başarılar sayın Alper 552
    İşlemde SL a 60 2. tp ye 120 pip var. Bu oran aslında klasik trade yaklaşımına tam uymuyor. 3 katı olması önerilir. Ama daha önemlisi çıkış trendi bir kanal içinde, kanalın desteği .1088 lerde. Kanalı aşağı kırarsa yani dediğiniz sl ye ulaşırsa çok daha aşağılar mümkün olabilir....
    Yerme amaçlı düşünceler değildir, fikir teatisi yönünden algılayın lütfen...

Esas

Peki bu durumda ne yapmak gerekir?

Esas

EURUSD sabah aldığım pozisyonların bir kısmını 1,0985'den kapattım. Alım yönünde bir miktar pozisyonum daha var hedefim 1,105

Esas

başlığınız hayırlı olsun hocam, bu sitede forex yönü baya zayıf kalmış, ben gibi yeni başlayanlar için üstadların fikirleri aslında çok faydalı olur, bu çerçevede tekrardan hayırlı olsun diyor paylaşımlarınızın devamını diliyorum.

6. Esas

Hayırlı olsun. merakla takip edicem.

Esas

EUR/USD paritesi dün 1,104a kadar yükseldi. Avrupa seansında dar bir alanda fiyatlanan parite NY seansı ile 1,104a kadar yükselmişti. Asya seansında başlayan satışlar ile Avrupa seansı ortasında 1,095den işlem görüyor.
    Dün paritede gün içi alım yönünde pozisyon alacağımı belirtmiştim. İlk direnç noktam olan 1,0985den pozisyonlarımın bir kısmını kapatmıştım. Kalan pozisyonlarım 1,087 stop olarak devam ettiriyorum.
    Parite gün içi yeniden 1,0995 günlük direnç noktamı test ederse 1,12 hedefli tutmaya devam edeceğim.
    EUR/USD gün içi destek noktam 1,092 olurken direnç noktam 1,0995’dir. Ek alım yapmıyorum. Mevcut pozisyonlarımı korumaya çalışacağım.
    Bugün İngiltere MB faiz tutanağı var. FED’den önce BOE’nin faizleri artıracağına inanıyorum. Bu nedenle GBP/USD paritesinde 1,537 ve 1,59 hedefli 2016 yılı içinde alım yönünde kalacağım.
    Günlük işlemlerde 1,524 direnç noktamdır.

Esas

Sayfa 1/8 123 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •