Sayfa 31/31 İlkİlk ... 21293031
Arama sonucu : 247 madde; 241 - 247 arası.

Konu: Çok Temel'den Çok İleriye Adım Adım Teknik-Temel Analiz/Video Serisi

1. Esas

illa değişik indikatör osliatör mü lazım kardeşim ? bu işi istatistik olarak başarılı yapan bir çok insan kurum var... T3 var , camarilla Nenad Kerkez ( namı tarantula ) var , dinapoli metodu var ... o metodla kafayı sıyırmış forexpeacearmy de sive morten var... başarılı bulduğum genç arkadaş anil panchal var , illa sinyal mi lazım kardeşim ? trading central ' de koca bir trader ordusu var , recognia var , autochartist var.... senelerdir başarısını sürdüren ismini saymadığım gerçek canlı hesapla kendi trade yapan , 8 haneli $ a ulaşmış traderlar var , ve bunların içinde 40 yaşın altında olanlar var... yani sen iki tane indikatörün ayarıyla oynayıp orasını burasını kurcalayıp piyasaya çıkıyorsan komiksin...
    Son düzenleme : LUCKY INVESTOR; 31-08-2016 saat: 00:07.

2. Esas

8 ay gibi bir sürede, Forex öğrenilip Expert yazılacak bir strateji geliştirilemez.
    Verilen eğitimler, DVDler, Videolar vs. otocopy yöntemiyle (okunan kitaplar, izlenen başka videolar) yapılan işlerdir ve faydası minimum düzeydedir.

Tecrübeli bir Fx işlemcisi (Trader demiyorum Trader'lık farklı bir konudur ve tartışması sayfalar sürer) olabilmek için
    piyasanın farklı varyasyonlarını, anomalilerini, veri zamanlarını incelemek hatta işlem yaparak içinde bulunmak gerekir.
    Bu süreç çok uzun bir zaman dilimidir Teknik, Temel, Rasyonel, Füzyon analizleri haricinde Trading Psikolojisi içerir.
    Oluşturulan Stratejiler, yapılan işlemlerin sonuçlarının (DrawDown, StopOut, StopLoss, TakeProfit, Swap Day, Dailiy Trading)
    tek tek incelenmesi ve ben neredeyim sorusunun sorulması gereklidir işte bu Tecrübedir ve zaman alır.

Ben çok zekiyim diyerek ampirik bir sürecin içerisine girmeden bu piyasaya girmek anca Limitless filmindeki NZT48 ile olabilir. Ampirik süreç ve öğrenebilite kapasitesi çok önemlidir.

Expert stratejileri türetme, AR-Ge süreci, testler ve optimizasyonları bir kitap yazacak kadar bilgi, sabır ve maliyet gereklidir.

Bu nedendendir ki; Yapılan bu iş/işler'in takdir edilebilecek bir tarafı yoktur. Sadece bu piyasanın bilgi eksikliğinden kaynaklı bir açık
    bulunarak yapılmış pazarlama/göz boyama işidir.

Twitter'dan DM atıp engelleyeceğine bu yazdıklarıma cevap ver, helal olsun sana diyeceğim...

Konu sahibi arkadaş hariç herkese Saygılar...

Duhul
    Apr 2012
    İkamet
    Beylıkduzu, IST
    Gönderi
    200

Esas

Alıntı Originally Posted by Adamovich Yazıyı Oku
    daha oncede yazdim simdide yaziiyorum
    bu adam ile birlikte Forex de yuzyilin en buyuk dolandiriciligi cikicak
    Abi az önce twitter'da periscope yayınına baktım bu arkadaşın, dediğiniz gibi olabiliir. Arkadaş iyi yere tezgah açmış, millete de söylenecek birşey yok Yayınının başında anlattığına göre, benim anladığım; bir aracı kurumla anlaşıp seslendiği kitlenin o aracı kurumda hesap açmasını sağlayıp her yaptıkları işlemden iade almak. Yalnız rakam büyük olursa(altında ki hesap sayısı) baya bir götüreceğe benziyor, şuanda da götürüyor sanırım. Hele bir hikaye anlattı ki evlere şenlik gece 5'de eurusd'de 800 lotla piyasayı götüren adam, goldman sachs ne oluyor demiş de 3000 lot basmış Bakalım neler çıkacak merakla bekleyeceğiz.

4. Esas

Alıntı Originally Posted by mArduk`` Yazıyı Oku
    Abi az önce twitter'da periscope yayınına baktım bu arkadaşın, dediğiniz gibi olabiliir. Arkadaş iyi yere tezgah açmış, millete de söylenecek birşey yok Yayınının başında anlattığına göre, benim anladığım; bir aracı kurumla anlaşıp seslendiği kitlenin o aracı kurumda hesap açmasını sağlayıp her yaptıkları işlemden iade almak. Yalnız rakam büyük olursa(altında ki hesap sayısı) baya bir götüreceğe benziyor, şuanda da götürüyor sanırım. Hele bir hikaye anlattı ki evlere şenlik gece 5'de eurusd'de 800 lotla piyasayı götüren adam, goldman sachs ne oluyor demiş de 3000 lot basmış Bakalım neler çıkacak merakla bekleyeceğiz.
    Genelde VIP, Sinyal vs gibi gruplarda yönlendirme ile bunları yapanların sayısı fazla Lot başı 1 - 2$ alsalar yeter zaten.
    Ayrıca ellerindeki potansiyel (Ad,Soyad Tel ve mail) Forex müşteri datasını satmakta ciddi getiri sağlayacaktır.

Şu kadar Lot, bu kadar lot aldım sattım hikaye, ispat olacak zulu,mql5,forexfact. gibi sistemlere real hesabı bağlayacak gösterecek.
    Gerisi 50.000.000$'lık demoda açıp 3.000 lot satmaktan öteye gitmez.

Tabi bilenler anlayanlar için konuşuyorum, Max Lot Size denen bir durum var Retail'ler için,
    Retail 50-100 lotu bile karşılamaz direk LP'ye atar, (STP, ECN) LP'de ki kademeler (4-5 point hangisi kullanılıyorsa)
    bırak 3k lotu 100 lotu karşılayamaz yani böyle bir durumu kademeleri kontrol etmeden yapması (ECN)
    imkansızdır, ReQuote yer, Reject yer LP'den.
    Manuel işlem çok hızlı şekilde kademeleri kontrol ederek yazması için imkansızdır, Auto Trade olması gerekir.
    (Manuel tarafı tartışılır)

Ayrıca Goldman, JP Morgan, Deutsche Bank etc. gibi Master LP'ler o lotları BlackPool'larında bitirir yok eder piyasaya atmadan isterlerse, hepsi algoritmik çalışan YFAS sistemlere bağlı.

(Forexteki Lot mantığını BIST'te OYAYO,IHMAD gibi düşük fiyatlı hisselerden 1000 lot almayla karıştıranlarda vardır belki)
    O yüzden bilmeyen vay be der inanır, bilen güler geçer hatta dinlemez, açıklamasını yapar gerekirse.

Traji komik vakkalar...

Esas

Alıntı Originally Posted by LUCKY INVESTOR Yazıyı Oku
    illa değişik indikatör osliatör mü lazım kardeşim ? bu işi istatistik olarak başarılı yapan bir çok insan kurum var... T3 var , camarilla Nenad Kerkez ( namı tarantula ) var , dinapoli metodu var ... o metodla kafayı sıyırmış forexpeacearmy de sive morten var... başarılı bulduğum genç arkadaş anil panchal var , illa sinyal mi lazım kardeşim ? trading central ' de koca bir trader ordusu var , recognia var , autochartist var.... senelerdir başarısını sürdüren ismini saymadığım gerçek canlı hesapla kendi trade yapan , 8 haneli $ a ulaşmış traderlar var , ve bunların içinde 40 yaşın altında olanlar var... yani sen iki tane indikatörün ayarıyla oynayıp orasını burasını kurcalayıp piyasaya çıkıyorsan komiksin...
    Merhabalar. Bu yazınız ilgimi çekti. Piyasada gerçekten başarılı trader ler ile mümkünse tanışmak ve takip etmek isterim. Gerçekten yaparak başarılı olmuş insanların bilgisine ihtiyacım var. Takip edebileceğim biri varsa yazarmısınız ?

6. Esas

Bilgiler için teşekkürler.

Esas

Sayfa 31/31 İlkİlk ... 21293031

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •