Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
Arama sonucu : 41 madde; 17 - 24 arası.

Konu: SPK'nun Yeni Forex Düzenlemeleri (14.01.2016)

Esas

Kaldıraç oranı düştü kazanç düştü

ee napacaz şimdi, daha fazla teminat lazımki kazanalım

peki bu piyasa aynı yerden işlemle normal kaldıraç işlemi yapıp kazanan nerdeki parayı kazandı, ben neden aynı işlemle nerdeki parayı kazandım, karşılığımdada aynı kaldıraçlı işlemlemi eşleştim? gibi bir soru var aklımda, yanlışmıyım?

normalde ben diyelim 1/100 kaldıraçlı poz aldığımda karşımdaki 1/100 kaldıraçlı ters işlemle eşleşmiş olmam gerekmiyormu? burada bir enayilik yokmu?

eşit piyasa koşullarında nasıl düşük kaldıraçlı olmuş oluyor benim işlemim?

bu konu hakkında forex piyasalarının ilgili merkezi ve mevzuatı, yada kuralları ne diyor acaba?

Esas

Alıntı Originally Posted by mgdv2001 Yazıyı Oku
    Bu kararla kim nederse desin avrupalı düzgün forex firmaları Tr deki forex şirketlerinin bir adım önünde olacaklardır.
    Özellikle MIFID ve CYSEC benzeri Avrupa Birliği Sermaye Piyasaları lisansı olan ve yatırım danışmanlığı veren şirketler...

Saygılar
    Sn. Mgdv2001, bahsettiğiniz kurumlar nasıl, hesap açabiliyormuyuz?

Duhul
    Mar 2004
    İkamet
    ISTANBUL
    Gönderi
    703

Esas

Alıntı Originally Posted by fen Yazıyı Oku
    Sn. Mgdv2001, bahsettiğiniz kurumlar nasıl, hesap açabiliyormuyuz?
    Sayin fen pm ozel mesaj olarak bilgilendirme yaptim
    Saygilar

Esas

Alıntı Originally Posted by mgdv2001 Yazıyı Oku
    Sayin fen pm ozel mesaj olarak bilgilendirme yaptim
    Saygilar
    Sayın mgdv2001, rica etsem aynı bilgilendirmeyi bana da yapabilir misiniz? Oanda örneğin Türk yatırımcılara yasak getirmiş...

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    2,401

Esas

Çok mantıklı olmuş kaldıraç konusu, Vob'da düşük örneğin herkes gani gani kazanıyor.
    Belki 1/50 olabilirdi tüm hesaplar için, ama şimdi yine kafalar karıştı. Aracı kurumlar 20bin getirin demeye başladı bile...

Duhul
    Mar 2004
    İkamet
    ISTANBUL
    Gönderi
    703

Esas

Alıntı Originally Posted by oct Yazıyı Oku
    Sayın mgdv2001, rica etsem aynı bilgilendirmeyi bana da yapabilir misiniz? Oanda örneğin Türk yatırımcılara yasak getirmiş...
    Sayın oct yoğunluğum sebebiyle ancak mesajınızı gorebildim pm den size de bilgilendirme yaptım.
    Saygılar

7. Esas

herkes gitsin yurt dışı brokerlara. bu spk ve aracı kurumların ortk aldığı bir karardır işlerinizi zorlaştırmak için. git kardeşim tonla firma var en azından ÖZGÜR bir biçimde işlemlerini yaparsın. Sözde yatırımcıyı düşünüyormuş peeeeehhh. Bari zaman tanısaydın. Pat diye tepeden indirdiler. Diyelim 3000 doları olan bunun 750 dolarıyla işlem açıp gerisini de hedge için bekleten biri vardı 10 gün önce. adamın hedge yapma şansını bile elinden aldılar. eğer açtığı işlem zarardaysa aynı işlemi hedge yapıp kurtaramayacak, mecbur ya bekleyecek ya da zararda kapatacak eğer istediği yöne çok ters yöne gitmeden dönmezse. Bırakın yatırımcıyı düşünmeyi. Sen git yolda bir adama tekme at, sonra de ki ben bunu senin için yaptım. İşin garibi ise o tekmeyi yiyenin buna inanmasıdır. Allah akıl fikir versin

8. Esas

Merhaba,

1:10 kaldıraç kullanıyorum. Düzenlemelerden sonra GBPUSD paritesindeki işlemler için 2 kat teminat almaya başladılar. Okuduklarımdan anladığım kadarıyla 1:10 kaldıraç için bir düzenleme olmaması lazım.

Bilgi verirseniz sevinirim

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •