Sayfa 802/802 İlkİlk ... 302702752792800801802
Arama sonucu : 6414 madde; 6,409 - 6,414 arası.

Konu: KERVN - Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.

1. Esas

Alıntı Originally Posted by DERY Yazıyı Oku
    Evet, olayın teknik olarak Nasıl süreçlendiğini biliyorum. Sadece doğru tanımlayacak terimler kullanamadım.

Benim burda sorduğumda ortaklıktan ayrılma ve paylaşımda yatırımcılara düşen paydanın yatırımcıların eldeki her bir hisseye düşecek değerin ne olabileceği? . Bu nun hesabı yapılmış mı acaba?

Eğer bu ayrılmada yatırımcının alacağı değer çağrı fiatından düşük olursa, yatırımcıların aradaki farkı zt den tahsil etme hakkı hukuken var mı?
    mahkeme dava tarihi itibariyle değerleme için firma seçilir.değerlemeye göre mahkeme bir karar verir.tabi buna sirket itiraz eder uzatabildiği kadar uzatmak ister.bunun temyızi karar düzeltmesi var oğlu var süreç biraz uzar.bakalım son çabalara karşı şirket nasıl bir tavır alacak.bekliyeceğiz ya herro ya merro

Esas

Alıntı Originally Posted by alidemirtaş Yazıyı Oku
    mahkeme dava tarihi itibariyle değerleme için firma seçilir.değerlemeye göre mahkeme bir karar verir.tabi buna sirket itiraz eder uzatabildiği kadar uzatmak ister.bunun temyızi karar düzeltmesi var oğlu var süreç biraz uzar.bakalım son çabalara karşı şirket nasıl bir tavır alacak.bekliyeceğiz ya herro ya merro
    Elbette bu güne kadar gelişen durumlar ve oluşan koşullar içinde bütün yatırımcılar için "ya herro ya merro" olayı geçeridir.

Yatırımcıyı biradaysa getirerek güçbirliği mekanizması oluşturarak olağanüstü genel kurul ve fesih girişimlerini değerli buluyorum.

Ama bu aşamada karar düzeltme davası sonucunun netleştirilmesini ve peşisıra ifa davaları en etkin yoğunlukta kullanılmasını daha öncelikli önemlilikte buluyorum.

Bu davada içerik ve gözönünden alınacak veriler karmaşık değil, davanın bu kadar uzamasına bazı ayarlar verilmiş olabileceği kanaatindeyim. Tabi biz yatırımcıların bu davada en kısa en etkili sonuç almamız için neler yapabiliriz olayı diğer girişimlerden daha öncelikli önemlilikte olmalı bence.

Sistem hep patronlara doğru esneyerek işliyor herzaman, bu son çağrı fiyatı ayarlarında bunu çok iyi gösteriyor

3. Esas

Evet, olayın teknik olarak Nasıl süreçlendiğini biliyorum. Sadece doğru tanımlayacak terimler kullanamadım.

Benim burda sorduğumda ortaklıktan ayrılma ve paylaşımda yatırımcılara düşen paydanın yatırımcıların eldeki her bir hisseye düşecek değerin ne olabileceği? . Bu nun hesabı yapılmış mı acaba?

Eğer bu ayrılmada yatırımcının alacağı değer çağrı fiatından düşük olursa, yatırımcıların aradaki farkı zt den tahsil etme hakkı hukuken var mı?
    Simdi hocam dikkat ediyorum son zamanlardaki yorumlarinizda dogru tanimlayacak terimler kullanmiyorsunuz...

Fesih davasi ile ilgili cagri fiyatindan az mi cikar cok mu cikar diye sormussunuz...

Bilancoda gm degeri 500-600 milyon gozukuyor...

Ve pd/ dd ye bakarsaniz ki o kadar sıkmalarina ragmen 50 kurus civari...

Sadece Laranin icradan bakin ozellikle soyluyorum icradan degerlemesi 400 milyon... Yani fesih davasinda sonuca yakin bir zamanda sirkete ait butun gmlerin degerlemesi alacaklarin eklenmesi ve borclarin dusulmesinden sonra cikacak ozsermaye nin biz fesih davasi acacaklara dagitildiginda fiyatin kac tl cikacagini zannedersem siz de hesaplamissinizdir.

Gelelim ifa davasina bildigim kadariyla sizde benim gibi bu davayi acmadiniz hatta hic bir dava acmadiniz diye biliyorum. Bizim olusumumuzdaki bazi arkadaslarimiz hem ifa davasi hem de diger davalari acmis durumdalar. Fakat eger burada linkini paylastigimiz haberleri okumus olsaydiniz sirketin cevabi yazisinda hakim ortaklarin tum mal varliginin sirket uzerinde oldugunu soylediklerini gorurdunuz....

Biz cagri yapilmasini istiyoruz olusumdaki ve olusumda olmayan bir suru arkadas ifa davasini acti gerekirse hepimiz mudahil oluruz...

Fesih davasi direk sirkete acildigindan hukuki hakkimizi bu yondede kullanacagiz muhatabimiz sirket olacak...

Bu arada diger azinlik hakkimiz olan gk davasini actik sirket yetkililerin cevabi yazisinda hala sirketi aile sirketi gibi gordukleri izlenimi dogdu bizde. Halka acilmis bir sirketin biz yatirimcilarida oldugunu ve hepimizin malumu olan sirketin iyi yonetilmesi icin ve bugune kadar bize gore yanlis yonetimden kaynakli zararlarin telafisi icin gk icin dava hakkimizi kullandik...

Sent from my LG-D855 using Android mobile app

4. Esas

Elbette bu güne kadar gelişen durumlar ve oluşan koşullar içinde bütün yatırımcılar için "ya herro ya merro" olayı geçeridir.

Yatırımcıyı biradaysa getirerek güçbirliği mekanizması oluşturarak olağanüstü genel kurul ve fesih girişimlerini değerli buluyorum.

Ama bu aşamada karar düzeltme davası sonucunun netleştirilmesini ve peşisıra ifa davaları en etkin yoğunlukta kullanılmasını daha öncelikli önemlilikte buluyorum.

Bu davada içerik ve gözönünden alınacak veriler karmaşık değil, davanın bu kadar uzamasına bazı ayarlar verilmiş olabileceği kanaatindeyim. Tabi biz yatırımcıların bu davada en kısa en etkili sonuç almamız için neler yapabiliriz olayı diğer girişimlerden daha öncelikli önemlilikte olmalı bence.

Sistem hep patronlara doğru esneyerek işliyor herzaman, bu son çağrı fiyatı ayarlarında bunu çok iyi gösteriyor
    Hocam bazi oneriler getirmissiniz buyurun yazin bir dilekce ya da acin bir dava burada paylasin yazdiginiz yazinizi veya davanizi biz de destekleyelim.

Sadece yorum yazmakla olmuyor hocam icraat gerekiyor. Bakin biz olusumumuzda olmayan arkadaslarin yaptigi mucadeleyi de goruyoruz. Yazdiklari yazilari bizlerde gonderiyoruz.

Yani hem nalina hem mihina olmasin bu is. Buraya yazdiginiz yazilari bir dilekceye dökun sizde bizim gibi gerekli mercilere gonderirseniz patrondan yana isliyor dediginiz inisiyatifleri sikayet etmis olursunuz

Hatta burada paylasin, hem gonderdiginiz yazilari hem cevaplari hepimiz icin faydali olsun.

Hem birsey yapmayip hem de sikayet etmek sizin de malumunuzdur ki biraz hafif kaliyor hocam.

Hukuk devletinde yasiyoruz hukuki olarak hak aramak herkesin hakkidir.

Elestirmek veya sunu yapin bunu yapin demek kolaydir. Onemli olan icraattir. Lutfen yapacaginiz veya yaptiginiz hak arama mucadelelerini bizlede paylasirsaniz biz de hak arama mucadelemizde bunlari kullanalim.

5. Esas

Ama amac iyi polis burada diger koylerde kotu polisse

Ya da onlarca nickle algi yapmaksa... Kendinizin veya arkadaslarinizin nickleriyle))

Yani hem nalina hem mihina yapmaksa amac...

Kusura bakmayin hocam biz cok seyler gorduk yasadik...

Yani biz 40 kisiyiz 40 miz bir birimizi biliriz.

Herhalde anlatabilmisimdir...

6. Esas

Alıntı Originally Posted by çağrıbey Yazıyı Oku
    Şirketin toplam net satış tutarı: 59.950.657,73 TL. Net zararı ise; -61.930.996,38 TL. Hiçbir gideri olmasa, personel çalıştırmasa dahi, satış geliri zararından daha az. Allah yardım eyleye...
    Hocam genelde bilancodan sonra gelirdiniz. Bilanco geldi zannettiniz galiba....

Daha once sordugum soruya cvp vermediniz. Hayirdir hocam bu kadar kotulediginiz, bilancosu kotu olan bir hisseden aldiniz mi??? Ya da alip satiyor musunuz???

Yapmayin hocam yapmayin bakin sayin dery de yorumlarinizi bekliyor. Ben de ilgiyle bekliyorum...

Yani yazmasakta her zaman butun koyleri takip ediyoruz...

Artik bazi arkadaslarin isleri zorlasti tabi (lutfen ustunuze alinmayin).

Sayfa 802/802 İlkİlk ... 302702752792800801802

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •