Sayfa 725/725 İlkİlk ... 225625675715723724725
Arama sonucu : 5799 madde; 5,793 - 5,799 arası.

Konu: CEMTS Çemtaş Çelik Makina Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1. Esas

Öncesinde paylaşıldı mı hatırlamadığım için paylaşıyorum.
    https://www.mhi.com.tr/news/20160901.html

Primetals Technologies, Çemtaş'ın ark ocağını modernize ediyor

1 Eylül 2016
    •Ergitme süresinde 9 dakikalık kazanım
    •Elektrot, elektrik enerjisi, oksijen ve karbon sarfiyatlarında düşüş

Türkiye'nin kaliteli çelik üreticilerinden olan Çelik Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ÇEMTAŞ), Primetals Technologies ile yaptığı sözleşme çerçevesinde, Bursa'da bulunan tesislerindeki mevcut ark ocağını modernize edeceğini duyurdu. Yeni eklenen ekipmanlar sayesinde ergitme süresinde 9 dakikalık bir kazanım elde edilecek. Bununla beraber elektrot, elektrik, oksijen ve karbon gibi ana sarfiyatlarda ciddi düşüşler sağlanacak. Modernizasyonun 2017 yılı ortasında tamamlanması planlanmaktadır.

Çemtaş, Türkiye'nin en büyük ikinci alaşımlı çelik üreticisi olup, Avrupalı otomotiv firmalarına çelik çubuk üretimi sağlamaktadır. Üretim gamının %60'lık kısmını ihraç etmektedir. Şirketin Bursa'daki arazisi üzerinde, çelikhane ve haddehane tesisleri bulunmaktadır. Yapısal çelik kaliteleri, yüzeyi sertleştirilmiş, ısıl işlem görmüş ve yay çeliği kaliteleri ile bunlara ilaveten mikro alaşımlı çelikler, paslanmaz çelikler, otomat çelikleri ve bor çelikleri ürün gamını oluşturmaktadır.
    Primetals Technologies 2013 yılında, Çemtaş'a ait haddehaneyi modernize ederek bugünkü haline getirmiştir. Ayrıca mevcut ark ocağı ve pota ocakları içinde son teknoloji ürünü elektrot kontrol sistemleri entegre etmiştir.

Yapılan yeni kontrat ile, Primetals Technologies 25 MVA gücünde yeni bir trafo, kombin börner sistemi, valf standları ve yeni karbon enjekte sistemleri tedarik edecektir. Bunlara ilave olarak, teknik proses çözümleri olan, "Köpüklü Cüruf Yönetim Sistemi" ve "Ergitme Kontrol Sistemi" teknolojilerini de entegre edecektir.

30 ton kapasiteli ark ocağının modernize edilmesi sırasında, mimimum değişim ile maksimum verim elde edilmesi planlanmaktadır ve mevcutta bulunan bir çok ekipman kullanılmaya devam edilecektir. Bu kapsamda kritik öneme sahip trafo çıkışında bulunan bakır bara sistemi ve elektrik enerjisini ocağa ileten elektrot kolları yeni ocakta da kullanılacaktır.

2. Esas

DOW varken paylaşılmaması mümkünmü genede emeklerin için teşekkür ederiz iyiki varsınız

3. Esas

Alıntı Originally Posted by BatanBorsacı Yazıyı Oku
    DOW varken paylaşılmaması mümkünmü genede emeklerin için teşekkür ederiz iyiki varsınız
    Teşekkürler, sizlerde varolun.

Esas

savaş boyalarını sürüyor benim 2.84 kırmak için.
    Bugunde 2.78-81 arası malını koydu yeni oyuncu.
    16.30 dan sonra rengi belli olur.

5. Esas

Òncelikle selamlar.marbas bu kadar aldigi hisseyi 3 - 5 kademe icin oldugunu hic zannetmem.hedef mutlak yuksek br yerler olmali.ayrica sayin bulut ilgiyle ve saygiyla sizi izliyorum.

6. Esas

hg. ÜSTAD varmı güzel haberler=============== içinden daha ne olsun dediğini duyar gibiyim

7. Esas

Hoş buldum. Bakalim bu hafta rengini belli eder.ama şunu söylemek lazim ki takas 1. Si 3 kusur milyon elinde tutarken tahtadan gelip 2 milyona yakin mal almak hele boyle bir tahtada ilginç.

Sayfa 725/725 İlkİlk ... 225625675715723724725

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •