Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
Arama sonucu : 44 madde; 17 - 24 arası.

Konu: mikrodalga firin ile dolar ve diger para birimlerine bakis :)

1. Esas

Alıntı Originally Posted by NKN Yazıyı Oku
    eur/usd epey zıpladı ama usd 2,92'den 2,84'e düşünce eur/try de beklediğimiz kazanca ulaşamadık daha!

ben dolarci olmadigimi defalarca belirttim . ozellikle haziran ayina kadar dolar tarafinda olmam orta vadeli diye ..
    gelelim eurotry ye malum bunlar fiziki ve ve cok uygun yerden alim firsati yakaladim[yakaladik]
    try deger kazanicaksa dolarcilar dusunsun ben 1 hafta once aldigim eurotry de %4 deger kaybetse bir sey kaybetmem aksina kazancli olurum . ama dolartry %4 deger kaybetsin dolarci arkadaslar in ne kaybedecegini soylemeye bile gerek yok
    eurotry fizikiler icin stop noktam 3.17 - altinda gunluk kapanis yaparsa fizikileri bozar try ye gecerim .

simdi gelelim pariteye 1.1342 yi gordu en yuksek
    piyasaya gore iyi olabilir ama bana gore kotu bir performans sergiledi ve su an bile kotu bir performans sergiliyor . fx dede eurousd pozisyonim yok su an .. benim kendimin baktigi forumda paylasmadigim paylasmak istemedigim bir grafik var bu grafik cok ilginc bir hal aldi ve yon konusunda kararsiz kaldim diyebilirim burdan yukariya gidebilir bana gore %40 lik bir ihtimal

asagiya dogru gitme ihtimali bana gore %60 lik bir ihtimal ama asagi derken cok dip seviyeleri beklemiyorum fibo seviyelerini bir test etsin

%40 -60 ihtimal benim icin yon olarak yeterli olmadigi icin pozisyon almiyorum ama hafta basladiktan sonra bahsettigim grafik hangi yone dogru agirlik verirse o yonde pozisyon acar burayada yazarim . ama paritede yon ve pozisyon konusunda kesinlikle notrum suan
    ve bir sebep daha
    benim kullandigim sistem cok hizli al yada sat verir .
    paritede notr olmamin sebebi de 4 saatliklerin 1.13000 dan sat vermis olmasi ve gunluklerde gostergelerin tepe seviyelerinde dolasmasi .
    4 saatlik saatlik ve gunluk ayni yonde degilse ve al sinyalinde gostergeler dip de degilse sat sinyalinde gostergeler zirvede degilse pozisyon almam

paritede nor olmamin 3. sebebi ise jpy yi kovalamam dan dolayi twitter adreslerini sildim resimden reklama gerek yok
    Son düzenleme : Adamovich; 20-03-2016 saat: 22:28.

2. Esas

3 tane grafik asagida . grafikleri kendinize gore yorumlayabilirsiniz

Esas

elinize saglik guzel calismalar.benim paylastiginiz uc grafikten yorumum sudur.parite yeni bir tepe yapip cok sert olmayan bir dusus yapacak.daha cok sert cikis barlarinin hazmedilmesi gibi.

4. Esas

Alıntı Originally Posted by batibati Yazıyı Oku
    elinize saglik guzel calismalar.benim paylastiginiz uc grafikten yorumum sudur.parite yeni bir tepe yapip cok sert olmayan bir dusus yapacak.daha cok sert cikis barlarinin hazmedilmesi gibi.
    parite icin orta vadede bir analiz yorum yapmak gercekten su an icin zor . zor olmasa pozisyonda olurdum

ben pozisyon alirken yon bulurken tek bir grafige bakmiyorum
    asagida bir ornek verdim mesela

AUDUSD

NZDUSD

AUDNZD

simdi grafikler yukarida .
    1: nzdusd demi satmak mantikli
    2: 1.1150 den audnzd mi almak mantikli
    3:AUDUSD mi almak mantikli

satmak ve almak dediklerim aktif fiyattan su an icin hemencecik degil tabiki ornek audusd 0.7550 seviyesine gelirse ordan almak nzdusd 0.69 seviyesine gelirse ordan satmak

acaba hangisi dogru pozisyon , riski az ve kazanci cok olur ?
    gelecek olan yorumlara gorede bundan sonraki paylasimlara devam ederim yorum gelmiyorsa baslik benim icin bitmistir
    Son düzenleme : Adamovich; 20-03-2016 saat: 23:46.

Esas

bana gore alinacak risk ve getiri goz onunde bulunduruldugunda nzd/usd satmak mantikli.bu paritede hic islem yapmadim yapisini hareketlerini pek bilmiyorum.fakat urunlerin ne oldugunu hic bilmeden su uc grafik konsa ben nzd/usd grafiginde sat yapmayi tercih ederdim

6. Esas

bana gore alinacak risk ve getiri goz onunde bulunduruldugunda nzd/usd satmak mantikli.bu paritede hic islem yapmadim yapisini hareketlerini pek bilmiyorum.fakat urunlerin ne oldugunu hic bilmeden su uc grafik konsa ben nzd/usd grafiginde sat yapmayi tercih ederdim
    aud ve usd zaten bilmen yoktur
    ama nzd yi tarif edeyim
    NZD cok kirilga bir yapiya sahiptir ve icine kapanikdir
    bir tane gul alip goturseniz 1000 tane gul almis gibi 1000 gun boyunca sevinir
    ama ona 1000 gun ust uste gul alin o bir gun sizden zambak istesin ve siz o zambagi unutun oda sizin ona 1000 gun gul aldiginizi unutur unutmanizi anlayisla karsilamaz ve size uzunca bir muddet kuser

mikro dalga firin ile parite tarifi bu sekilde oluyor

kirilganligi genelde dolara karsidir . sevinc ve kuskunlugunu gunlerce gosterir
    AUD ile ise ayni kisiyi seven 2 genc kiz gibi surekli savas halindedir
    kizlardan birisi koylu guzeli besicilik ile ugrasir her sabah erkenden kalkar sutunu sagar . aud u tarif etmeye gerek yok

Esas

bu durumda sizin tezinizi doğruluyor dolar bir sure tum paritelere karsi deger kaybedecek sanirim.bu denklemide petrol cozer.petrol grafigine baktigimda kisa vade 34 lere kadar bir gerileme kaydedecegini dusunuyorum.bu noktaya kadar dolar i etkilemez.ama 34 altina kaymaya baslarsa bu defa dolar tum pariteler karsisinda deger kazanir.

8. Esas

bu durumda sizin tezinizi doğruluyor dolar bir sure tum paritelere karsi deger kaybedecek sanirim.bu denklemide petrol cozer.petrol grafigine baktigimda kisa vade 34 lere kadar bir gerileme kaydedecegini dusunuyorum.bu noktaya kadar dolar i etkilemez.ama 34 altina kaymaya baslarsa bu defa dolar tum pariteler karsisinda deger kazanir.
    petrol pimbenin altinda kapanis yapmadigi muddetce 34 lerden bahsedemem ben .. ha yeniden pimbeyi test edermi orasi ona kalmis

yani su an icin petrolde geri cekilmenin normal sayilacagi nokta 39.25 ..
    39.25 in altina inmeyen brenti 44.30 lar miknatis gibi ceker
    44.30 lari gorurse bu sefer de 53.30 lara dogru orta vadede yolculuk yapar
    pimbe cizgi yeni cekilmis bir cizgi degil aralik ayinin ortasinda cekilmis bir cizgi

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •