Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456
Arama sonucu : 44 madde; 41 - 44 arası.

Konu: mikrodalga firin ile dolar ve diger para birimlerine bakis :)

1. Esas

Alıntı Originally Posted by batibati Yazıyı Oku
    abey öğretmen gibisin yaw.derse katilmayanlara kiziyosun. ) usd /try cephesinde dinginlik var.buralardan sert tepkiler verseydi yeni dipler aranabilirdi.bana bu hareket dip arayisi gibi geliyor.petrol ve altin cephesi patinaja devam.kirilim gelecek ya yukarda sizin belirttiginiz 44 lere yada benim bekledigim 36 seviyelerine.eu/usd suan yon net belli olmasada 1,0740 beklentim olan seviye.em lere dogrudan yatirima , uzun vade tahvile girmeyen her para cikisinda cok acitir.aci biber gibi dusunun yerken tatlidir cikarken malum.bir ulkenin ekonomisi borsaya giren parayla duzelmez bunu siz daha iyi biliyorsunuz.borsadaki cikisin kalici, sepet kur un ise dusuk seyredecegini dusunmuyorum.
    biberin aci veya tatli oldugunu anlamak icin ben bir ornek vereyim ornege gore dagilim yapin

100.000.000$ ile DAX da yatirim yapmak istiyorum .
    hisse piyasasinda yatirim yaptigimda eurousd de olusabilecek asiri dalgalanmadan etkilenmemek icin nasil hedge etmeliyim ?

buna cevaba gore aci biberin cikisinin malum olup olmadigini anlariz

2. Esas

Ben sizden daha fazla bir bilgiye sahip degilim .

bunu su sekidle dusunun Turkiyede okulda ingilizce egitimi almis insanlarin %50 si ingilizce konusmaktan cekinirler zor durumda kalsalar bile konusmaktan kacinirlar halbuki iyi yada kotu derece onemli degil ge utanip konusmamak yerine aslinda cat pat konusmayi denese konustukca seviyesi ilerleyecek

Flamenceyi ben sokakta ogrendim ilk dakikadan son dakikasina kadar hic cekinmeden Turkle bile flamence konustum o benden daha iyi biliyor hatali olurum diye konusmamazlik yapmadim . aradan kisa bir sure gecti kimse benim sokaktan ogrendigime inanmamaya basladi . hatta bir cogu dil egitimi aldigimi dusunuyordu

Yani bu iste bilmiyorum diye bir sey yok
    bir arkadasim var bollinger bandi ne desen zayiflama bandimi diye sorar ama adam forexde oyle islemlere giris cikislari vardi ben bazen hayretle seyrediyorum

kendisi kuyumcu . forex i oylesine vakit gecirmek icin kullaniyor . gunluk cok girisi cikisi vardir ama ayda toplasan 5 islem gunu islem yapmaz ama 2015 de hoby gibi yapmasina ragmen 100k uzeri kari vardir

Alıntı Originally Posted by eray026 Yazıyı Oku
    Öncelikle böyle bir bilgi paylaşım forumu açtığınız için teşekkür eder paylaşımınızın ve başarınızın devamını diler hayırlı olsun derim. Dün daha doğrusu bu gece 01:00 gibi başlığınızı gördüm, ve dedim ki güzel bir bilgi yeri olacak Adamovich sayesinde dedim. Sizi takip ediyor ve paylaşımlarınızdan öğrenmeye, faydalanmaya çalışıyorum. Bizim bilgi seviyemiz yeterli olsa zaten katkıda bulunacağız. Yazmıyorsak yazamıyorsak bu sebeptendir. Bizim paylaşımımız da soru sorarak olur ancak. Ama siz ve sizin gibiler paylaşımda bulunmazsa yapabileceğimiz bir şey yok. Ben yinede sizi takip ederken öğrene bildiklerimden, farklı bakış açısı yakaladığımdan dolayı size teşekkür ederim. Kısacası paylaşımlarınıza devam etmenizi rica edeceğim. Takdir sizindir.

3. Esas

NZDUSD suan ayni fiyatta
    AUDNZD 1.1320 suan yani %1.5 kazandirdi
    audusd bugun 0.7550 i gordu ordan sert bir sekilde tepti su an 0.7650 de yani %1.5 kazandirdi
    yani yanlis tercih NZDUSD satmak ama dogru tercihler ise AUDNZD yada AUDUSD almak mis

Yani bir enstrumani incelerken tek bir grafik incelemek herzaman yaniltir ama capraz incelendigi zaman daha dogru sonuclar verir
     Alıntı Originally Posted by batibati Yazıyı Oku
    bana gore alinacak risk ve getiri goz onunde bulunduruldugunda nzd/usd satmak mantikli.bu paritede hic islem yapmadim yapisini hareketlerini pek bilmiyorum.fakat urunlerin ne oldugunu hic bilmeden su uc grafik konsa ben nzd/usd grafiginde sat yapmayi tercih ederdim
     Alıntı Originally Posted by Adamovich Yazıyı Oku
    parite icin orta vadede bir analiz yorum yapmak gercekten su an icin zor . zor olmasa pozisyonda olurdum

ben pozisyon alirken yon bulurken tek bir grafige bakmiyorum
    asagida bir ornek verdim mesela

AUDUSD

NZDUSD

AUDNZD

simdi grafikler yukarida .
    1: nzdusd demi satmak mantikli
    2: 1.1150 den audnzd mi almak mantikli
    3:AUDUSD mi almak mantikli

satmak ve almak dediklerim aktif fiyattan su an icin hemencecik degil tabiki ornek audusd 0.7550 seviyesine gelirse ordan almak nzdusd 0.69 seviyesine gelirse ordan satmak

acaba hangisi dogru pozisyon , riski az ve kazanci cok olur ?
    gelecek olan yorumlara gorede bundan sonraki paylasimlara devam ederim yorum gelmiyorsa baslik benim icin bitmistir

4. Esas

Basliga katilim olmadigina gore basliginda bir onemli yok
    rica etsem yoneticiler basligi kilitleyebilirlermi

Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •