Sayfa 2/210 İlkİlk 12341252102 ... SonSon
Arama sonucu : 1680 madde; 9 - 16 arası.

Konu: PENGD - Penguen Gıda Sanayi A.Ş.

1. Esas

Bu fiyatlardan Turhan bey asla ve asla satmaz, aksine birilerine hisse aldırır, 6 aya kalmaz dananın kuyruğu kopar, ben bekleyeceğim, )
    YTD

Dün saat 09.30 da yazmıştım, Beni kırmamış vaz geçmiş)

2. Esas

Bu hissede arsa olayı vardı hala satamadılar sanırım veya köprünün açılmasını mı bekliyorlar?

Esas

neden bu kadar cılız tepki var düşünmek lazım gelır az....

umarım böyle kucuk alıcengız oyunlarının ıcınde olanların oyunları ayaklarına dolanır...

4. Esas

bu hissede patronun amacı ne acaba?
    arsayı satamadılar, hisseyi satamadılar, ürettiklerini satıyolardır inşallah

Esas

Hissede patronun amacının da artık kar etmek olduğunu düşünüyorum.
    Ama bu son iki haber gerçekten anlamak mümkün değil.
    Holding hisse satacağım dedi eyvallah peki 8 gün sonra piyasa koşullarından dert yanıp satamadık demek neyin nesi?
    Sen bildirim yaptın yükümlülüğünü yerine getirdin artık 8 gün sonra mı satarsın 80 gün sonra mı o sana kalmış.
    Bu suni haberin amacı ne? Üstelik SPK mevzuatı açısından böyle bir zorunluluk yok.

Şimdi diyorlar ki kısmi bölünme ve ayrılma hakkı doğarsa bu noktada hisse fiyatının son bir aylık ortalamasına bakılıyor.
    Bu açıdan bakıldığında haberin hedefleri doğrultusunda etki yaptığı ortada.
    Bakın kaç gündür hissede satıcı yoktu bugün kademlere satış yazıyorlar. Hatta bir ara 2250'ye 100.000 lot yazdı.

Patron şirketi böyle oluyor ve ne yazık ki oyunun kurallarını onlar belirliyorlar.
    Ankara'da SPK var hakimler var demekte çare olmayınca Aziz Nesin'in satırları gibi "dur bakalım ne olacak" diyoruz.

Esas

Arkadaş soruyor şirketin borsa performansından memnun musun, adam cevap veriyor biz borsa fiyatıyla ilgilenmiyoruz. Ne güzel millete aldır, taşıt, zırnık koklatma yıllarca... Ve ben ilgilenmiyorum de. Fiyatı açıklamayla düşür hatta. Kendi hisselerini alan şirketler de aptal .

Geçen basralı da güzel ve içten beddua etmişti. Şimdi de mehmet arkadaşımız... yüreği yanmış belli ki... Çok şükür yıllarımı vermedim ama genel olarak borsamız kumar mantığında işliyor. Acziyetten değil, insanın zoruna gidiyor ve diğer arkadaşların duasına amin diyerek...

Ben de şöyle diyorum: Halka açtıkları ve gelin hissemizi alın, gelişip kâr edecek ve paylaşacağız deyip onlara güvenerek hisse alanlara ve bilerek onca yıl beklettiklerine saçma sapan açıklamalarla, oyunlarla, bilgi saklayarak, sahte beyanla zarar ettirenlere ...Allah iki dünyada huzur vermesin!

Kimsenin bir başkasının rızkına parasına el uzatma onun olmayanı çalma hakkı yoktur.

Eğer spek eğer yancı eğer şirket sahibi... Oyun içinde olan kim ise ...hepsine diyorum.

Esas

Sokakta kime sorsanız yaratılanı yaratandan ötürü severler lakin iş menfaate gelince sıraya girerler...
    Bu noktada yatırım kararlarını belirlerken maddi çıkarlar üzerine kurulu dünya olduğunu unutmamak lazım.
    Ben son gelen haberi olumlu karşılıyorum. Piyasa koşullarından ziyade bu fiyatların düşük olduğu ana hissedar tarafından dolaylı da olsa ima edilmiş oldu.
    Bu noktada bazı arkadaşlar ya bu satış illaki borsada mı olacaktı diyor.
    Bende diyorum ki kurumsal/stratejik müşteri vardı da 8 günde mi vazgeçti.
    Bu haber ileride yapılacak piyasa satışlar için gönderildiyse 8 gün sonra niye böyle bir açıklama geldi.
    Yani lafın kısası 40 kişi kavanozdan kornişonu çıkaramıyoruz.

8. Esas

Sayfa 2/210 İlkİlk 12341252102 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •