Sayfa 3/210 İlkİlk 123451353103 ... SonSon
Arama sonucu : 1680 madde; 17 - 24 arası.

Konu: PENGD - Penguen Gıda Sanayi A.Ş.

Esas

bizde diyelim o zaman dur bakalım simdi ne olacak... ustad ben suna katılmıyorum....yani su anda pıyasada hisse değeri üzerinden satış yapılacak gibi bir durum soz konusu değil...

yani 2,5 liradan işlem gorurken 5 liraya da satabilir di!!!

bu cok olumlu algılanır hısse fıseklerdi...

ya da yine 2,5 tan işlem gorurken 1,5-1,8 gibi de satılabılırdi. bu durum da da negatif algı oluşur ve hisse piyasada düşerdi....

bence birilerine sinyal gitti de olan bize oldu.... bak satarız hisseleri biz yaparız gibi mi... bence gerçekte satma niyetleri yoktu...

Duhul
    Oct 2010
    İkamet
    Fransa
    Gönderi
    1,575

Esas

Hisse 2.5 iken alici 1.5 vermek istemiş ve şirkette piyasada 2.5 olan payi 1.5 den satmam demis olabilir. Alici da ben 2.5 dan almam demis olabilir, boylece piyasa kosullari gerçekleşmemiş olabilir

Esas

Arkadaşlar zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış misali şu noktaya parmak basmak istiyorum.
    Holding penguen hisselerinden satış yapacağını söyledi.
    Yani içinde 70.000 m2lik fabrika ,ekipman,stok,borç vs ile yatırım amaçlı gayrımenkulleri olan şirketten...
    Siz olsanız bu fiyattan satar mıydınız?
    Ben genel kurulda sordum bu fiyattan memnun musunuz , piyasa değeri gerçeği ifade ediyor mu? Hayır dediler.
    O halde 15 Nisan'da haberi niye gönderdiler?
    Bilanço,ihracat anlaşması, projelerle ilgili gelişme olacak ve hisse yükselecek biz de şimdiden haberi gönderelim aksiyon alalım olabilir mi?
    Diğer seçenek 1.000.000 lot alan fona bak daha satarım alma mı demek istedi? Be zannetmiyorum. 2.400 TL'den alan adam takar mı böyle şeyleri?
    Dolayısıyla tüm tartışmalar kısır döngü yaratıyor.
    Birde insanlar buraya yazdığı kadar şirkete de mail atsalar ya...

Esas

gecen bende yatırımcı ilişkilerinden bir bayan ile gorustum ..ilk satış haberi geldiğinde... forumları okuyor mu sunuz dedim ....evet maalesef dedi .. yani kısaca bu sayfaları hemen hepsi takip ediyor. patron takıp etmese de onune özeti çıkıyordur illaki...

beddualardan küfürlerden bazı yazılanlardan uzuldukleri belli de ....ancak bende bazen ah etmiyor değilim...

bu arada yeni fabrika arazısı bulunur yada bulunmaz ancak üretim mevsime tam gaz girildi artık... yani kısa zaman dilimlerinde herhangi bir haber beklemiyorum..

güzel ve dolu bilgi paylaşımların yapılması dileğiyle...

Duhul
    Jul 2010
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    9,784
    Blog Yazıları
    11

Esas

İstemedikleri biri tahtaya bulaştı zaarr
    yoksa neden böyle saçmalasınlar,
    olacak işmi !!?

Bilançonun "satış/yönetim giderleri" kısmını kötü bekliyorum
    ama
    genel iyi gelecekk ...

Haaa! bi işe yarar mı ?
    Sanmıyorumm ...

Çok belirsizlik var,
    uzun bir süre daha aynı tass/hamamm ikilisi devam ederr ...

Tekrarlamak gerekirse

Alıntı Originally Posted by Koray 3448 Yazıyı Oku

Umarım KÜÇÜK YATIRMICISI için hayırlı olurr ...

Duhul
    Oct 2010
    İkamet
    Fransa
    Gönderi
    1,575

Esas

19 ocak 2016 tarihli degerleme hakkında bilgimiz olmadı sanırım. Ben mi kaçırdım?

Esas

19.01.2016 tarihinde yapılan en güncel değerleme çalışmasına göre yatırım amaçlı gayrımenkullerin 31.12.2015 tarihli değerini 45.793.843 TL bulmuşlar.

Yatırım amaçlı gayrımenkulleri kaç m2?

14.02.2013 tarihinde Karayolları 14.Bölge Müdürlüğünün kamulaştırdığı 4.562 m2 için m2 birim fiyatı 450 TL'den yapılmışken

31.12.2015 tarihli değerlendirme ne derece gerçekçi?

Esas

Şirketin 15.04.2016 ve dün akşamki haberini okudukça bir gülme alıyor beni. Hala kendime gelemedim.

1999 yılından beri halka açık bir şirketin profesyonel yöneticileri Sabancı,Koç Holding dahil hakim ortakların hisse satıyorum dediği hangi şirket prim yapmış ki siz piyasa koşullarının müsaade etmediğinden satış yapamadığınızı ileri sürüyorsunuz.

Ne yani piyasa siz hisse satıyorum dediğinde alışa mı geçecekti. İnsan aklıyla alay etmek değildir de nedir bu?

Bakın piyasaya İspanya'da BBVA %-8 kayıpta ve Garanti Bankası 8420 test edip 8620 TL'den işlem görüyor.

Şirketin hakim hissedarları biz SPK'ya aykırı hiçbir iş yapmayız diyorlar.

İyi güzel de bu 8 gün arayla yapılanlar iyi niyet açıklaması mı?

Bugün hisseyi kim baskılıyor. Görüldüğü üzere birbiriyle çelişen açıklamalar güveni ve algıyı olumsuz etkiliyor.

Piyasa koşulları gayet iyi. Endeks 85.500 , döviz düşüyor , tek kötü penguen hissesine duyulan güven.

Sen piyasa için en kötü haberi yolla sonra piyasa koşullarından dert yan. Piyasa koşulları nasıl olursa olsun senin koşulların iyi oldu mu gerisi gelir.Bunu çok iyi bildikleri halde kapalı kapılar ardında oyunlar farklı.

Kalın sağlıcakla.

Sayfa 3/210 İlkİlk 123451353103 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •