Sayfa 21/21 İlkİlk ... 11192021
Arama sonucu : 167 madde; 161 - 167 arası.

Konu: VIAGO - Via Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Esas

Ya kardeşim hiç bi haber yok ya ne yapacaz bilmiyorum

Esas

Açıklamalar

Via Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin ("Via GYO") halka arzına ilişkin Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) 26.07.2016 tarihli ve 2016/24 sayılı bülteninde yer alan kararı ve Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yayımlanan Sermaye Piyasası Aracı Notu'nun 7.5. Geri Alım Garantisi başlıklı maddesinde belirtilen hükümler kapsamında Geri Alım Garantisi sürecinin uygulanması, MKK'nın 10.12.2010 tarih ve 532 nolu "Promosyon Uygulama Esasları ve Ücret Tarifesi" konulu Genel Mektubu çerçevesinde, MKK aracılığıyla gerçekleştirilecek ve sürecin uygulanmasında MKK kayıtları baz alınacaktır. Geri Alım Garantisi sürecinin uygulanmasında Via GYO paylarının Borsa'da işlem görmeye başlamasından bir gün önceki MKK nezdindeki gün sonu bakiyeleri MKK tarafından dikkate alınacaktır.
    Geri Alım Garantisi'ne İlişkin Süreç:
    Halka arz sonucu Via GYO payı alan tüm yatırımcılar, halka arzdan satın aldıkları payların tamamını veya bir kısmını Via GYO paylarının Borsa'da işlem görmeye başlamasından itibaren 90 gün süreyle aralıksız bir şekilde hesaplarında tutmaları durumunda, 90 gün içerisinde hesaplarında gün sonunda bulunan en düşük şirket pay miktarını ("Geri Alım Garantisi'ne Baz Pay Miktarı") 14,00 TL fiyattan ("Geri Alım Fiyatı") halka arz edenlere geri satma hakkına sahiptir. SPK'nın 26.07.2016 tarihli ve 2016/24 sayılı bülteninde yer alan kararı doğrultusunda Sermaye Piyasası Aracı Notu bölümünün 7.5. Geri Alım Garantisi kısmında belirlenen hükümler kapsamında payların geri alınmasının zorunlu tutulmasına karar verilmiştir. Bu doğrultuda Geri Alım Garantisi için yatırımcılardan herhangi bir talep alınmaksızın süreç aşağıda yer alan takvim kapsamında tamamlanacaktır.
    Via GYO payları 11.05.2016 tarihinde işlem görmeye başlamış olup, 90 günlük süre 09.08.2016 gün sonunda dolacaktır.
    Yatırımcıların geri alıma konu paylara ilişkin bakiyeleri MKK tarafından 11.08.2016 tarihinde kurum bazında Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve Via GYO paylarının bulunduğu ilgili yatırım kuruluşlarına hesap detaylı olarak bildirilecektir.
    Geri alıma konu payların tamamı halka arz eden ortaklar (Coşkun Bayraktar, Ali Bayraktar ve Mehmet Bayraktar) tarafından halka arzda satışını yaptıkları Via GYO payları oranında geri alınacaktır.
    Halka arz eden ortaklar tarafından geri alım garantisi kapsamında yatırımcıya ödenecek pay bedeli; geri alıma konu pay adedi ve Geri Alım Fiyatı'nın çarpımları ile hesaplanacaktır.
    Geri alım garantisine konu paylar, 12.08.2016 tarihinden en geç 16.08.2016 tarihine kadar payların bulunduğu ilgili yatırım kuruluşları tarafından konsolide olarak halka arz eden ortakların Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş. nezdinde bulunan hesaplarına her birine 1/3 oranında olmak üzere eşit miktarda virman yapılacaktır. İlgili hesapların detayları Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından payların saklaması yapılanilgili yatırım kuruluşlarına iletilecektir.

Pay bedelleri Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından İlgili pay virmanlarını takiben 17.08.2016 günü, halka arz eden ortakların hesaplarından halka arzda satışını yaptıkları Via GYO payları oranında, ilgili yatırım kuruluşunun Takasbank'daki 11-1 nolu serbest cari hesabına virman yapılacaktır. İlgili yatırım kuruluşu da kendisine konsolide olarak gönderilen tutarı aynı gün içerisinde (17.08.2016) Geri Alım Garantisi kapsamında ilgili yatırımcılarının hesaplarına geçecektir. Geri alım sürecinde, Geri Alım Garantisi'ne konu olan paylara ilişkin tutarların yatırımcıların hesaplarına gönderilmesi ile bu husustaki sürecin yürütülmesine ilişkin sorumluluk ilgili yatırım kuruluşuna ait olacaktır.

Halka arza başvuran yatırımcıların halka arzdan satın aldıkları paylarını başka kişilere/kurumlara virmanlaması satış hükmünde olacak ve paylarını virmanlayanlar virmanladıkları paylar için teşvik haklarını kaybedecek olup, bu teşvik halka arzdan satın alınan ve payların Borsa'da işlem görmeye başlamasından itibaren 90 gün süreyle aralıksız bir şekilde elde tutulan paylar için geçerli olup, Via GYO paylarının Borsa'da işlem görmesini müteakip Borsa'dan satın alınan paylar (geri alım garantisi kapsamında olmayan ve satma hakkını kullanmak isteyen yatırımcıların payları) için geçerli değildir. Teşvik hakını kaybeden yatırımcılar SPK'nın 26.07.2016 tarihli ve 2016/24 sayılı bülteninde belirtildiği üzere geri alım garantisi kapsamında olmayan ancak satma hakkını kullanabilecek yatırımcılardan sayılacaktır.
    SPK'nın 26.07.2016 tarihli ve 2016/24 sayılı bülteninde yer alan kararı doğrultusunda Geri Alım Garantisi kapsamında olmayan ve satma hakkını kullanmak isteyen yatırımcıların bu haklarının kullanımı konusundaki süreç ise aşağıdaki şekilde işleyecektir:
    Satma hakkı süreci 18.08.2016 itibariyle başlayacak olup, satma hakkını kullanmak isteyen pay sahipleri, KAP'ta yayınlanacak olan VIA GYO Payları Satma Hakkı Talep Formu'nu 18.08.2016 tarihinden itibaren eksiksiz doldurup imzalayarak aracı kurumları vasıtasıyla ıslak imzalı formu ve form ekinde belirtilen belgeleri Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'ye teslim etmeleri ve paylarını ilgili formda yer alan kıymet hesaplarına aktarmaları gerekmektedir. İlgili başvurular form asılları Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'ye ulaştıktan sonra en geç 1 iş günü içerisinde Takasbank A.Ş.'ye iletilecek olup, gerekli evrakların eksiksiz olması durumunda pay bedelleri Takasbank A.Ş. tarafından aynı gün içerisinde yatırımcıların hesaplarına aktarılacaktır.

Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulunun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/551096

Esas

***FNY* *VIAGO*** FİNANS YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

***FNY******VIAGO*** FİNANS YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler [VIAGO]
    İlgili Fonlar []
    Türkçe
    Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
    Hayır (No)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
    Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
    -
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
    Hayır (No)
    Bildirim İçeriği

Açıklamalar

"SPK'nın 26.07.2016 tarihli ve 2016/24 sayılı bülteninde yer alan kararı doğrultusunda Geri Alım Garantisi kapsamında olmayan ve satma hakkını kullanmak isteyen
    yatırımcıların bu haklarının kullanımı konusundaki süreç aşağıdaki şekilde işleyecektir:

Satma hakkı süreci 18.08.2016 itibariyle başlayacak olup, satma hakkını kullanmak isteyen pay sahipleri, ekte yer alan VIA GYO Payları Satma Hakkı Talep
    Formu'nu 18.08.2016 tarihinden itibaren eksiksiz doldurup imzalayarak aracı kurumları vasıtasıyla ıslak imzalı formu ve form ekinde belirtilen belgeleri Finans Yatırım Menkul
    Değerler A.Ş.'ye teslim etmeleri ve paylarını ilgili formda yer alan kıymet hesaplarına aktarmaları gerekmektedir. İlgili başvurular form asılları Finans Yatırım Menkul Değerler
    A.Ş.'ye ulaştıktan sonra en geç 1 iş günü içerisinde Takasbank A.Ş.'ye iletilecek olup, gerekli evrakların eksiksiz olması durumunda pay bedelleri Takasbank A.Ş. tarafından aynı
    gün içerisinde yatırımcıların hesaplarına aktarılacaktır."

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/553328

BIST

(17/08/2016 - 11:40:00)

Esas

Hisse senetlerini verip parasını alan bir kardeşimiz süreci anlata bilir mi benim lotlar iş yatırım da bu arada

Esas

Alıntı Originally Posted by alldaim Yazıyı Oku
    Hisse senetlerini verip parasını alan bir kardeşimiz süreci anlata bilir mi benim lotlar iş yatırım da bu arada
    Arkadaşlar ben bugün itibariyle paramı aldım elhamdülillah. Paramızı kurda kuşa yem etmeyen devletimizden Allah cc razı olsun. Bu süreçte neler yaptığımı anlatayım:
    Ben İstanbulda ikamet ediyorum. Başvuru tarihinin başladığı 18 ağustosta İstanbul dışındaydım ve 15-20 gün daha İstanbulda olmayacaktım. Aracı kurumumu (halk yatırım) aradım ve 19 ağustosta bulunduğum yerdeki halk bankası şubesine gittim. Aracı kurumum o şubeye satış hakkımı kullanmak istediğim formu mail attı. o formu doldurdum ve birde viago hisselerimi satma hakkımı kullanmak istediğime, virman yapılmasını istediğime dair bir dilekçe yazarak bankaya verdim. Onlarda aracı kurumuma gönderdi.( zarfın üzerine aracı kurumumu ve adresini yazdım). Daha sonra da arada bir aracı kurumumu arayarak süreci takip ettim. Gerisini onlar yaptılar. bu kadar. Kolay gelsin.

6. Esas

Borsaya niye girdi niye cikti varsa bi bilen analatsada anlasak

Sent from my ASUS_Z00AD using Android mobile app

Esas

***VIAGO*** MERKEZİ KAYIT KURULUŞU A.Ş.( Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. Duyurusu

***VIAGO*** MERKEZİ KAYIT KURULUŞU A.Ş.( Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. Duyurusu )

İlgili Şirketler [VIAGO]
    İlgili Fonlar []
    Türkçe
    Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. Duyurusu

Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Via Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin (Şirket) Sermaye Piyasası Kurulu (Kurul) tarafından, Kanun kapsamından çıkartılması doğrultusunda Kuruluşumuz üyeliğinden çıkartılan Şirketin pay senetlerinin sonlandırılması Kurul tarafından karar verilmiş olup, söz konusu Şirketin pay senetlerinin kaydi sistemden çıkışı 01/02/2017 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Payları Merkezi Kaydi Sistemde kayden izlenmesi sonlandırılan pay sahiplerine ait bilgiler ilgili şirkete Kuruluşumuz tarafından bildirilmiştir. Ortaklar, menkul kıymetlerini almak için ilgili şirkete başvurması gerekmektedir.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/584020

BIST

(01/02/2017 - 10:49:22)

Sayfa 21/21 İlkİlk ... 11192021

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •