Sayfa 1/22 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 172 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Biraz endeks biraz hisse analizi

Esas Biraz endeks biraz hisse analizi

Her sabah elimden geldiğince kendi penceremden biraz endeks ; gözüme çarpan ve teknik olarak yükseliş potansiyeli olan senetleri de burada grafiklerle paylaşmaya çalışacağım. Önceliğim kendimi tatmin etmek ve değerli görüş ve analizler var ise sizlerden de onu öğrenmek. Bu konuda profesyonel birisi değilim . Sadece uzun süreli borsa ile ilgilenen amatör küçük yatırımcıyım. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir burada yazdıklarım. Sadece fikirlerimi sizlerle paylaşmaktır amacım. Bu gözle bakmanızı rica ederim. Umarım keyifli sohbetler olur. Elimden geldiğince de sizlerin de katkıları ile bu başlığı beslemeye çalışacağım.

Bugunku analizimi XU100 ile başlamak istiyorum.

kısaca açıklamak gerekirse çizmiş oldugum gann box ve sistemin oluşturmuş oldugu otomatik elliiot sayımı ile değerlendirdiğimde aşağıdan gelen kırmızı 45 derecellik gann çizgisini 3 mayısta atmış oldugu uzun barla kırmış durumda. Buda benım ıcın düşüşün başlamış oldugunu gösteren çok önemli bir gösterge. Bunun yanında çok önemli 2 destek var . bunlardan bir tanesi yaklaşık 77000 den geçen fibo desteği ve 77800 lerden geçen 100 gunluk basıt ortalama. buraları destek olarak çlaışmaya devam etmekte. Sayım açısından baktıgımızda bu 4 duzeltme dalgasının hareketide olabilir kı koyu yeşil olarak sistem otomatık olarak 4 diye 6 mayıstakı barı işaretlemiştir. dolayısı ile yukseliş olan son 5.dalgayı yapacaktır. Yada bi altında gördüğünüz diğer içsel sayım olan abc duzeltmesi yada başka bir deyişle 3. düşüş dalgasını tamamlamış ve 4. düzeltme dalgasını ypacaktır. Bunu grafikle belirtmek gerekirse

Ben hemm gann çizimin mantıgı sebebi ile hemde içinde bulundugumuz şartlar itibari ile bu grafiğin daha dogru olduunu düşünüyorum

Özetlemek gerekirse her halukarda yukarı doğru bir düzeltme bekliyrum. bu duzeltme 80x veya 82x civarlarında bittikten sonra kendine 74 - 75 xleri hedef alacaktır diye düşünüyorum. 77000 onemli destek eğer o kırılırsa 3. dalga daha da uzamış olur.

Sevgiler

Duhul
    Mar 2010
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    6,016

Esas

Hayırlı olsun patron.

İyi çalışmalar, kolay gelsin.

Esas

Hayırlı olsun blackbox kardeşim.
    Hepimize faydalı olacağına eminim topiğinizin.

Duhul
    Oct 2005
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    4,603

Esas

hayırlı olsun...

bol kazançlara vesile olsun.

Esas

hayırlı olsun..foruma girince ilk bakacağım topic olacak sanırım...hem EWP hemide GANN varr üvvvvvv çok güzel olacak...allah yormasın..

Esas

Hayırlı olsun, çok güzel herzaman takibimdesin

Esas

Herkese güzel düşünceleri ve iyi niyetleri için teşekkür ederim.bugunku aşağı kayış yarın hızlı bir şekilde geri alınmaz ise 3. dalganın içindeyiz diyebileceğim. hedefi gann fibo ve mavi ellipse çizim noktaları olan 74000 civarı. sabahki yazıda son cumlelerde belirtigim gıbı 77000 kırılırsa 3. dalga uzatmış olur demiştim. 74000 e kadar uzatacak sanırım.
    buralarda uzun poz almak su asamada cok rısklı gorunuyor. sevgiler

Esas Usd tl değerlendırmesı

Dolar ne olacak dıyen bırcok arkadasım var. valla bunu bilen olsa zengın olur ama ortada soyle bir grafik var

aşağıdan gelen pembe ınce cızgıler ana destek - 2014 yılından beri gelen - ve grafıgınde ki aşağıdan gelen kırmızı gann çizgisini kırdıgındakı o zaman 2.86 olmuştu. ben dususun 2.74 lere kadar sarkabılecegını dusunmustum. fakat yeşil gann çizgisinden geri dondu. bugun fahiş bı yukselış yaptık açıkçası. burasının yada 3.03 un tepe olacagını dusunuyorum. daha yukarılarda da hedefler var ama onları konuşmak ıcın bıraz erken kanımca - 2.95 yada 2.92 ye bir geri çekılme olabilir.

Sayfa 1/22 12311 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •