Sayfa 2/2 İlkİlk 12
Arama sonucu : 11 madde; 9 - 11 arası.

Konu: Müşteri Temsilcileri için Tezgah altı Banka Mevduat Faizi pazarlık stratejileri

Esas

Geçenlerde şehirlerarası uçak yolculuğunda istanbuldan iç anadoluya seyahat ediyorum. Uçak indi. Tekerlekler yere sürter sürtmez arkamdaki zat telefonunu açtı, veeee hemen bir arama geldi. Adam öyle bir konuşmaya başladıki sanırsın şubede ve müşterisi için müdürle bile görüşüyor ama bir türlü hazineden işte şu rakamın üstünde onay gelmiyor, ancak şunu verebiliyorlar falan filan. Ulan bu adam 5 dakika evvel arkamda horluyordu resmen. Mevduatı bağladı, whatsapptan şubeye işlemi iletti, hiç istifini bozmadan uçaktan çıktı. Dudu bey sen 3mTL yi ve istersen işıd kampında esir düşmüş ol, o müşteri temsilcisi seni bulur mevduatını bağlar. Ama nedense buraya gelmiyorlar işte, 1200 kişi bakmış son 6 saatte bunlardan en az 3-4 ü MTdir. ama yok, biz burda adam yemiyoruzki. Gel oranını ver kampanyanı yap.
    Ayrıca grup iskontosuda uygularız. örneğin : skywater+dudu+rxpu+2 arkadaş daha 5 mTL yi paket bağlarız. MT isterse 10 kişi birleşip 8mTL bağlarız. Dahada olmadı 50 kişi bir grup yapıp 30mTL bağlarız. Hadi MT kardeş gel. Sende katıl bize.

Esas

çok iyi düşünmüşsün, faiz başlığını kirleten MT bozuntuları ve onların ajanları gelsin yiyorsa burada yazsın. hele bir tane var orada kaç kez uyardım laftan anlamıyor, illa kendini forumdan attıracak. bu herifin söylediği max oranların en az 0,50 fazlası piyasada var. hele 13lü bir rakamdan bağladım diye böbürlenmiyormu tam zavallı. gelsin üstünü ben verecem bu kadar rezil etmesin kendini

Esas

Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    çok iyi düşünmüşsün, faiz başlığını kirleten MT bozuntuları ve onların ajanları gelsin yiyorsa burada yazsın. hele bir tane var orada kaç kez uyardım laftan anlamıyor, illa kendini forumdan attıracak. bu herifin söylediği max oranların en az 0,50 fazlası piyasada var. hele 13lü bir rakamdan bağladım diye böbürlenmiyormu tam zavallı. gelsin üstünü ben verecem bu kadar rezil etmesin kendini
    Ama onlara çok sert çıkarsak gelmezler, Buraya geldikleri sürece yumuşak davranıp tam rekabet piyasası için uğraşmalıyız. Burası MT lere yumuşak davranılacak yer olmalı, Ama mevduat forumunda doğan görünümlü şahin çıkarsa sert tutum izleyelim. Bu kanalda MT kral olmalı, gelsin eteğinde ne varsa döksün. MT ler genelde akıllı uyanık insanlardan seçiliyorlar o yüzden buraya gelmeleri için gerekli şartları sağlamalıyız, O şartlar sağlanmadan sadece pasif okuyucu olurlar, gelmezler.

Birde oranları düşük kaldığında çok sert çıkıp , bu ne ya dememeli , iş ortamında bir ürünü alırken nasıl fiyatı yüksek olanı almıyorsak buradada o ürünü almayacağımızı belli etmek en uygun davranış olur. Zira oranın düşük bu ne biçim oran deyip terslersek rüzgar tersten estiğinde o MT nin paraya ihtiyacı olduğunda yinede bize oran vermekten çekinebilir.

Kafamdaki sistem şu:

Puanlama:

Banka Konu Müşteri Temsilcisi Kodu Forumdaki nicki Oran Puanı Devamlılık Puanı

B12 A25 KralOran 68/100 78/100
    B22 A21 CevherOran 77/100 68/100
    B11 A45 Hoskaldin 88/100 82/100

Banka Kodu ve Müşteri temsilcisi kodu direk o müşteri temsilcisinin nickine bağlanır, isteyen o nicke özel mesaj atarak oran alır ve tekrar kod üzerinden puan güncellemesi yapar. Müşteri temsilcisinin isim ve banka bilgisi sadece onunla özel mesaj veya telefon ile temas kurduğunuzda belli olur.

Buradaki tek sorun bankaların en iyi oranlarını nash dengesini bozmak ve kendi avantajlarına bir denge oluşturmak için tezgah altında tutma istekleri olacaktır. Örneğin mevduat faizi oranı bir değerdir ve bu değer teorik olarak borsada alınıp satılabilir. Ama bu durumda bankalar tezgah altındaki kendi lehlerine bazı avantajları kaybederler. Aslında devlet bu konuda bankaları destekleyici mekanizmalar kurmuştur, Örneğin son yıllarda gördüğümüz üzere herhangi bir devlet yardımı söz konusu olduğunda vatandaştan tasarruf yapması istenmekte ve bu tasarrufa ek destek vaad edilmektedir. Ancak bütün bu vaatlerin satır arasında çok önemli bir ayrıntı vardır. Örneğin çeyiz hesabı desteği , ev desteği gibi desteklerde BANKA DEĞİŞTİRMEK YASAKLANMIŞTIR. finansal okuryazarlığı düşük halk kitleleri bunu ilk bakışta idrak edemesede amaç verilen desteğin çok daha fazlasını nash dengesini halk aleyhine banka lehine bozarak oluşacak faiz hadlerinde bankayı avantajlı kılmaktır.

O yüzden yukarıdaki sistemde bankanın single input (tek müşteri temsilcisine) single output (diğer mudilerden izole edilmiş tek mudi) modelinden kesinlikle vazgeçmeyeceğini çok iyi biliyorum. Zira single input (tek müşteri temsilcisine) multple output (birbirleri ile koordineli olan çok sayıda mudi) güç dengesini eşit hale getirebilir. Ve bu durumda her türlü eşitlikte banka kaybeder.

Buna rağmen MT ler gelin şu single input multiple output modelimize destek verin. Eşit olalım öyle güreşelim.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •