Sayfa 2/2 İlkİlk 12
Arama sonucu : 12 madde; 9 - 12 arası.

Konu: EA'lar için CAppDialog Çalışmalarım

1. Esas

Alıntı Originally Posted by RebelTan Yazıyı Oku
    Merhaba,

EA konuları SPK yüzünden artık çok fazla gündeme gelmiyor ama ben kullanmaya devam ediyorum ve sistemimi geliştiriyorum.
    CAppDialog Panel Tek Tuş Eklentileri M1'de işlem yaparken çok hızlı olmamı sağlıyor.

SL ve TP ilerletmeden sonra Panel'e Takip Et (Trailing Stop) ekledim ve kara geçen işlemlerin hepsini tek seferde Takibe alabiliyor.
    EA farklı yerlerden işlem açtığında SL ve TP'ler farklı olduğu için SL ve TP'yi tek fiyata alma fonksiyonu ekledim.
    Açılan master işleme karşı istenilirse birebir Hedge yapabilecek bir seçenek mevcut. (Bazı aracı kurumlar izin vermeyebiliyor buna)

En son eklentim Ekonomik Takvim bağlantısı oldu,
    (hiçbir website XML,Soap gibi veri aktarım işlemleriyle bu verileri sağlamıyor bu yüzden manuel olarak bir mysql veritabanına giriyorum)
    Desktop APP olarak yazdığım Saat ve Eko Takvim eklentisine girilen Ekonomik Takvim verilerine bakarak MT4 ekranında hangi verinin yaklaştığını gösteriyor,
    zamanıyla beraber ve veri gelmeden 30 dk ve veri geldikten 10 dk sonrasına kadar işleme sokmuyor robotu.
    (30 ve 10dk yi daha sonra parametrik yapacağım)

Yavaş yavaş EA daha akıllı bir sistem haline gelmeye başladı.
    Ayrıca Kuantatif (Quant) Stratejiler ve Neural Network ile ilgili çalışmalara devam ediyorum.

Ekran görüntüsü:
    oliver velez ' in de risk yönetimi pozisyon ayarlamalarını iz sürenleri takip ettirebildiği üçüncü parti yazılımı var... ben henüz satın alma ihtiyacı hissetmedim ama çok yorgunluk olur ise mt4 e alacağım o yazılımı...

2. Esas

Alıntı Originally Posted by LUCKY INVESTOR Yazıyı Oku
    oliver velez ' in de risk yönetimi pozisyon ayarlamalarını iz sürenleri takip ettirebildiği üçüncü parti yazılımı var... ben henüz satın alma ihtiyacı hissetmedim ama çok yorgunluk olur ise mt4 e alacağım o yazılımı...
    Merhaba, Oliver Velez'in bir kaç videosunu seyrettim.
    Farklı bir Application üretmişler fakat strateji/mantığını bilmediğim için anlamadım.
    Bende Sinyal ve işlem kontrol/yönetim amaçlı bir desktop app geliştirdim fakat EA ile aynı zamanda
    cidden zor oluyor kodlama yapmak.

3. Esas

Panele yeni eklentiler yaptım,
    1. Sadece Short ve Long işleme girebiliyor (Expert Genel özelliklerinde bu mevcut ama anlık seçim zor olduğu için eklenti olarak yazdım)
    2. Açılan emirler arası Spread (Fiyat aralığı) anlık verebiliyorum. (Açılan emirlerin Fiyat aralık ortalamasıda otomatik olarak alınabilir)
    3. Oto Kapat 'ta en küçük kar 0.50$ (0.50$ parametrik 15$ yazarsak parametre olarak alacaktır) olunca bütün emirleri kapat işlemi devreye giriyor.
    4. Temizle ekrandaki bütün alış-satış işlemlerinin Arrow ve Line'larını temizliyor.
    5. + Short günün en yüksek seviyesinden yada bizim belirlediğimiz seviyenin üstünden Short'a girmemizi sağlıyor.
    6. - Long günün en düşük seviyesinden yada bizim belirlediğimiz seviyenin altından Long'a girmemnizi sağlıyor.

Panel'in geliştirmesini şu anlık tamamladım.

Artık NN ve Algoritmik Fiyat Modelleme ile ilgili (Algoritmik Fiyat Modelleme: Fiyat için Desen oluşturabilme stratejisi içerecektir. Bir nevi NN destekli Fiyat Modelleri oluşturma)

Testlerde oldukça iyi 4,5 hafta %36 büyüme sağladım.

Saygılar.

4. Esas

Selamlar.
    Elimde iyi olduklarını düşündüğüm birkaç .mq4 uzantılı expert var.
    Güncel mt4 build 1010 da derleme hataları veriyorlar. Bu expertlerin error'larını fixleyebilecek konuya hakim bir coder arkadaşın yardımına ihtiyacım var.

Yardımcı olabilecekler ulaşırlarsa çok memnun olurum.
    [email protected]

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •