Sayfa 1/2 12 SonSon
Arama sonucu : 12 madde; 1 - 8 arası.

Konu: EA'lar için CAppDialog Çalışmalarım

1. Post EA'lar için CAppDialog Çalışmalarım

Merhabalar,

Uzunca bir süredir EA'lar üzerine çalışıyorum, arada karşıma çıkan sorun, engelleri paylaşıyorum.
    H1 ve H4 periyodlarında bir çok sistem geliştirdim ve son 2 aydır Scalping sistemleri üzerine ar-ge yapıyorum.

Sistem iyi bir noktaya geldi,
    M1 Scalping sistemleri için robotu çalıştır ve bakma mantığına biraz uzağım,
    (M1 deki oynaklık bazen SL çalışmasına ve Veri zamanları sistemin yanılmasına neden olabiliyor.
    Veri zamanı EA'yı devre dışı bırakacak bir yapım mevcut ve sistemlerime ekleyeceğim)

Bu yüzden MT4 terminal penceresinin + Yeni Emir ve Hedge kullanımını bir araya getirdiğimbir CAppDialog Panel geliştirdim.

Bütün emirlerin Tek Tuş ile kapatılması,
    İşlem durumunun Anlık görüntülenmesi,
    Alım ve satım işlemlerinin One Click Trading (Al-Sat) şeklinde yapılması
    ve anında tüm işlemleri Hedgelemek için kullanıyorum.

Sistemi pazarlama gibi bir düşüncem olmasa da Uzaktan Lisans Yönetimine kadar ekledim.

Sistemimi kullandıkça bugları ve eksiklerini kodlama yaparak gidermeye devam ediyorum.

CAppDialog için küçük bir ekran görüntüsü paylaşmak isterim,
    Farklı fikir, yorum, eleştiri yapacak arkadaşlar yazabilirler,
    Saygılar.

Esas

SPK otomatik robot kullanımına engelleme getirdi ve aracı kurumlar otomatik robot kullanımını kapattı şu anda. Metatrader platformu için durum böyle. Demo hesaplarda çalışıyordur belki bilmiyorum. gerçek hesaplarda robot kullanımı kapalı şu an için.. halen robot kullanımı açık olan aracı kurumlar var diye duydum ama onlar da kapatacak kısa süre içinde diyorlar.

3. Esas

Alıntı Originally Posted by Soydan Yazıyı Oku
    SPK otomatik robot kullanımına engelleme getirdi ve aracı kurumlar otomatik robot kullanımını kapattı şu anda. Metatrader platformu için durum böyle. Demo hesaplarda çalışıyordur belki bilmiyorum. gerçek hesaplarda robot kullanımı kapalı.
    SPK'nın böyle bir tebliği/mektubu yok, sadece aracı kurumların Genel Mektup 757'yi bu şekilde yorumlaması mevcut,
    kendi insiyatiflerini kullanarak bu engellemeyi yaptı bazıları. Türkiye'de EA çalıştıran kurumlar mevcut ve ben kullanıyorum.
    Kapalı olan kurumlar Demo dahil olmak üzere kapadılar.

Çok emin yazmışsınız ama maalesef hepsinde kapalı değil EA'lar.

Esas

emin yazmaktan değil, ben de robot kullanıyordum, kestiler birden.. arayıp sorunca aynen bu şekilde açıklama yaptılar ve "şu anda açık olan kurumlar varsa dahi onlar da kapatacaktır kısa süre içerisinde" dediler..

diyenlerin yalancısıyım.

diğer kurumları birebir arayıp sormadım.. zaman geçsin biraz netleşir durum. birinde kapalı birinde açık olmaz zaten.

5. Esas

Alıntı Originally Posted by Soydan Yazıyı Oku
    emin yazmaktan değil, ben de robot kullanıyordum, kestiler birden.. arayıp sorunca aynen bu şekilde açıklama yaptılar ve "şu anda açık olan kurumlar varsa dahi onlar da kapatacaktır kısa süre içerisinde" dediler..

diyenlerin yalancısıyım.

diğer kurumları birebir arayıp sormadım.. zaman geçsin biraz netleşir durum. birinde kapalı birinde açık olmaz zaten.
    SPK bu konuda net değil zaten,
    Social Trading ile ilgili bir tebliğdi yayınlanan. EA'lar kopya trading yapabilir evet ama bu şirket değil işlemci sorumluluğundadır.
    Aracı kurumların kaçış yolu oldu bu tebliğ farklı durumlar var yapılarıyla ilgili olarak.
    Bu şekilde işlemcilerin hepsini bir süre sonra yurtdışına kaçıracak sağolsun SPK yada aracı kurumlar.

6. Esas

Merhaba,

EA konuları SPK yüzünden artık çok fazla gündeme gelmiyor ama ben kullanmaya devam ediyorum ve sistemimi geliştiriyorum.
    CAppDialog Panel Tek Tuş Eklentileri M1'de işlem yaparken çok hızlı olmamı sağlıyor.

SL ve TP ilerletmeden sonra Panel'e Takip Et (Trailing Stop) ekledim ve kara geçen işlemlerin hepsini tek seferde Takibe alabiliyor.
    EA farklı yerlerden işlem açtığında SL ve TP'ler farklı olduğu için SL ve TP'yi tek fiyata alma fonksiyonu ekledim.
    Açılan master işleme karşı istenilirse birebir Hedge yapabilecek bir seçenek mevcut. (Bazı aracı kurumlar izin vermeyebiliyor buna)

En son eklentim Ekonomik Takvim bağlantısı oldu,
    (hiçbir website XML,Soap gibi veri aktarım işlemleriyle bu verileri sağlamıyor bu yüzden manuel olarak bir mysql veritabanına giriyorum)
    Desktop APP olarak yazdığım Saat ve Eko Takvim eklentisine girilen Ekonomik Takvim verilerine bakarak MT4 ekranında hangi verinin yaklaştığını gösteriyor,
    zamanıyla beraber ve veri gelmeden 30 dk ve veri geldikten 10 dk sonrasına kadar işleme sokmuyor robotu.
    (30 ve 10dk yi daha sonra parametrik yapacağım)

Yavaş yavaş EA daha akıllı bir sistem haline gelmeye başladı.
    Ayrıca Kuantatif (Quant) Stratejiler ve Neural Network ile ilgili çalışmalara devam ediyorum.

Ekran görüntüsü:

Esas

Expert ile ilgili çabaları takdir ettim.
    Ekonomik Takvim kısmı çok dolambaçlı olmuş. Yapılması gereken, expertin Webrequest() metoduyla herhangi bir ekonomik takvim sayfasını çağırıp, dönen kaynakta bazı keywordleri bularak tabloyu ayrıştırması. Bu şekilde zaman, önem, veri tanımı vb. değişkenlere kolaylıkla ulaşılabilir. Kritik verileri gösteren küçük bir tablo grafiğin köşesine basılabilir, satırların yanlarına kontrol butonları konabilir ve program çalışırken veri zamanları ile TimeLocal() arasındaki farklar sürekli kontrol edilebilir. Kolay gelsin.

8. Esas

Alıntı Originally Posted by Arap Sukru Yazıyı Oku
    Expert ile ilgili çabaları takdir ettim.
    Ekonomik Takvim kısmı çok dolambaçlı olmuş. Yapılması gereken, expertin Webrequest() metoduyla herhangi bir ekonomik takvim sayfasını çağırıp, dönen kaynakta bazı keywordleri bularak tabloyu ayrıştırması. Bu şekilde zaman, önem, veri tanımı vb. değişkenlere kolaylıkla ulaşılabilir. Kritik verileri gösteren küçük bir tablo grafiğin köşesine basılabilir, satırların yanlarına kontrol butonları konabilir ve program çalışırken veri zamanları ile TimeLocal() arasındaki farklar sürekli kontrol edilebilir. Kolay gelsin.
    Takdiriniz için teşekkür ederim.

Bahsettiğiniz yapıdaki WRequest methoduyla ilgili MQ4 kodlamaları zaten MQL5'in sitesinde bol bol mevcut,
    10larca kişi bunu yapmış ve zipleyip MQL5.com'a eklemiş, al kopyala yapıştır, çalıştır.
    Bu metod bilinen bir sistem üzerinden gitmek olurdu benim için.
    Veri girişini otomatize etmek için OleObject.Create methodlarını kullanmam lazım,
    daha önce eXcel entegrasyonlarında defalarca yaptım.

Bu yaptığım benim tarzım ve diğer entegrasyonlardan olarak farklı.
    DLL 'in farklı görevleride mevcut NN,DataTransfer,LicenceControl etc.
    Ekonomik Takvimi'de kendi sistemiyle kontrol etmesini istedim.
    Ayrıca bu sistem üzerine farklı verileri girme, işlemi durdurma gibi bir olanağımda mevcut X sitenin eco.cal.'ının değerlerine bağlı kalmıyor yapı.

Umuyorum ki sizde yazdığınız Expertlerde bu söylediklerinizi yapmışsınızdır.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •