Sayfa 3/64 İlkİlk 123451353 ... SonSon
Arama sonucu : 507 madde; 17 - 24 arası.

Konu: TÜRKİYE'DE parite işlemleri için en güvenli aracı kurum

Duhul
    Jul 2005
    Gönderi
    12,182
    Blog Yazıları
    8

Esas

Alıntı Originally Posted by zvezda Yazıyı Oku
    Nerenle okuyorsun ki yazdığımı acaba?

Bu tür ifadeleri forumumuzda kullanamazsınız. Bu tür ifadeleri rahatça kullanacağınız forumlara geçiniz.

Esas

merhaba!
    araci kurumlar veya kisiler size sadece hesap aciyorlar ve cikan problerde destek evriyor.onlar sizin yaptiginiz islemlerden komisyonlarini alirlar. hesap acildiktan sonra tamamem size ait ve parayi kendiniz yatirip cekiyorsunuz.
    Bence kendiniz gidip direk brokerdan hesap acmaniz daha mantikli

Esas

fxdd kullanıyorum... hesap açma formalitesi eğer yabancı dil bilmiyorsanız biraz karışık gelebilir ama para çekme ve yatırma konusunda bugüne kadar hiç problem yaşamadım.

Esas

mini hesap açtığımızda zaten emirler piyasa iletilmiyor değilmi?mesela başlangıçta yatırdığımız 300 dolar 600 oldu bu aracı kurumlar bu parayı cebinden vermiyor mu?

Esas

Alıntı Originally Posted by emkoz Yazıyı Oku
    mini hesap açtığımızda zaten emirler piyasa iletilmiyor değilmi?mesela başlangıçta yatırdığımız 300 dolar 600 oldu bu aracı kurumlar bu parayı cebinden vermiyor mu?
    evet, çoğu kurumda böyle oluyor...

6. Esas

Forex in Türkiyedeki yasal durumu nedir ?
    Paramızı çektiğimizde herhangi bir kesinti vergilendirme oluyormu ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    Bol kazançlar.

Esas

Türkiyedeki kurumlar, bildiğim kadarıyla, sadece aracı durumdalar. tüm para işlemleri falan ana kurum üzerinden yürütülüyor, bu kurumlar sadece hesap formlarını ve hesap açma süreçlerini takip edip destek veriyorlar. o yüzden yasal açıdan sıkıntılı bir durum söz konusu değil.

para çektiğinizde stopaj gibi birşeyden söz ediyorsanız öyle bir şey söz konusu değil. vergilendirme hususunda ise yurtdışında elde etttiğiniz kazançları vergi dairesine bildirmek ve onun vergisini ödemekle mükellefsiniz. yani size kalmış. ama bir süre sonra vergi dairesi sizin yakanıza yakışıp, "efendim nereden geliyor bu hanların hamamların parası?" demesin!

8. Esas

Ben yaklaşık 2 sene Teletrade adında bir aşirketle çalıştım.Para transferlerinde ödemelerde hiçbir sorun yaşamadım.Fakat spreadler konusunda biraz sıkıntı yaşadım.Bu yüzden spread i oldukça düşük bir şirket olan Crown Forex'in demosunu deniyorum.Bu şirket hakkında bilgisi olan burada paylaşırsa sevinirim.

Sayfa 3/64 İlkİlk 123451353 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •