Sayfa 1/4 123 ... SonSon
Arama sonucu : 25 madde; 1 - 8 arası.

Konu: E sigara ile seyir günlerim

Duhul
    Nov 2013
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    5,454

Esas E sigara ile seyir günlerim

20 yıl boyunca sert sigara içen biri olarak elektronik sigaraya başladıktan sonra sigarayı içmeyeli 17 gün oldu.

sigarada bulunan binlerce kansorejen maddelerden kurtulmuş olduk. Bir çok net yazısında e cig' de kansorojen madde olduğu yazılır. Ne kadar doğrudur bilemiyorum..Zaten e cig yı yıllarca içmeyeceğim için çok uzun süre bu maddelere maruz kalacağımı düşünmüyorum.
    Bazı net yazılarında da bir çok ülkede Dr reçetesi ile satıldığı yazılır.
    sonuçta e cig, sigarayı bırakma aracı olarak geçici süreliğine kullanılmalıdır..

Duhul
    Nov 2013
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    5,454

Esas

Topikte e cig ile ilgili tecrübeler ve aletlerle ilgili sorunlar paylaşılabilir

Duhul
    Nov 2013
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    5,454

Esas

İngiltere Sağlık Bakanlığı'na bağlı Halk Sağlığı Kurumu, ülkede sigara içen yetişkin sayısının yüzde 16,9 ile tarihinin en düşük seviyesine indiğini açıkladı. Uzmanlara göre bu düşüşte elektronik sigara kullanımının artması etkili oldu.
    2012 yılında yetişkinlerin yüzde 19,3'ü kendisini sigara içicisi olarak tanımlarken, 2015'te bu oran yüzde 17'nin altına indi.
    Resmi verilere göre İngiltere'de bir milyondan fazla kişi sigarayı bırakmak için elektronik sigara denedi. 700 bin kişi ise reçete ile satılan nikotin bantları ve sakızları kullandığını söyledi.
    2,5 milyondan fazla kişi, sigarayı bırakmayı denediyse de yalnızca beşte biri başarılı olabildi.
    Halk Sağlığı Kurumu'na göre her şeye rağmen 2015, İngiltere'nin sigarayı bırakma konusunda en başarılı olduğu yıl. Çünkü ülkede 6 yıl önce sigarayı bırakmayı deneyip de başarabilen kişilerin oranı 7'de 1 civarındaydı.

Duhul
    Nov 2013
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    5,454

Esas

Son bir haftada çevremde üç kişiyi e sig' ya geçittirip sigarayı bırakmalarını sağladım.

Duhul
    Aug 2011
    İkamet
    NoCountryForOldMAN
    Gönderi
    823

Esas

Alıntı Originally Posted by Babinsky Yazıyı Oku
    Son bir haftada çevremde üç kişiyi e sig' ya geçittirip sigarayı bırakmalarını sağladım.

Tebrikler Sn.Babinsky, bu yazınızı görünce aklıma meşhur denizyıldızı hikayesi geldi, inş sigaradan kurtulan arkadaşlarınız bu kararlı tutumlarını sürdürüp daha sağlıklı ve mutlu yaşarlar

Duhul
    Jul 2010
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    9,784
    Blog Yazıları
    11

Esas

Sigarayı bırakmak iyi güzelde
    e sigaranında zararı var öncelikle aynı endüstrinin yan ürünü
    +
    yeni mamül olduğundan uzun vadede sonuçları bilinmiyor
    +
    sonuçta kimyasal soluyorsunuz ...

Haa
    "Geçiş dönemidir bırakacamm ama birden olmuyor, illa bişeyler içmek istiyorum el alışkanlığından kurtulamıyorum" falan diyorsanız tavsiyem puro,
    veya özelliklede cigarillo olabilir,
    een azından daha doğal/doğala yakın ...

Umarım hiç birini kullamazsınız ...

Alıntı Originally Posted by Koray 3448 Yazıyı Oku
    Elektronik Sigara Tehlikesi

Duhul
    Nov 2013
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    5,454

Esas

Temin ile ilgili sorular vardı.
    İnternette satılıyor ancak ist da oturanlar sirkecide çok daha ucuz fiyatlardan alabilir.
    Çok çeşitli marka ve fiyatlar var.
    150 liralık olan bir amerikan markası kullanıyorum.

Duhul
    Nov 2013
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    5,454

Esas

Sn koray katılıyorum
    Bu konuda kanıta dayalı bir çalışma göremedim
    Yıllardır kullanan arkadaşlar var.
    İçindeki maddelerin ne olduğunu biliyoruz en azından.
    Sigarada 1500 çeşit kanserojen madde var sanırdım
    4.500 e kadar söyleyen oldu..

Sayfa 1/4 123 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •