Sayfa 2/18 İlkİlk 123412 ... SonSon
Arama sonucu : 143 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Babalar gununuz Kutlu olsun!!

Thumbs up

hissenet e de bu yakışır. bütün forumlardan önce burada açılmıştır umarım. tüm BABA ların günü şimdiden kutlu olsun

Duhul
    Jan 2004
    Gönderi
    3,041
    Blog Yazıları
    2

Esas Babalar günü

Alıntı Originally Posted by SunShine
    Her ne kadar AnnE'ler günü topiğini sn AnnE açamadıysa da, Babalar günü topiğinin sn BaBo tarfından açılmış olması, babalar günü'nün anlam ve ehemmiyeti açısından takdire şayandır.

Kendilerini ayrıca tebrik etmek lazım.

Saygılarımla.

Haftanın yazılarına aday olmalı bu yazı.

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Istanbul ve Kanada
    Gönderi
    11,394
    Blog Yazıları
    6

Thumbs up Yorumsuz

Bir-Iki mesaj...

-hörmetler efendim

-seven ve sevilen babaya selamlar))

-saygı ve sevgilerimle BaBo...

-Allah herkese senin gibi bir baba nasip etsin..

-benim de iki oğlan var..biri 14 diğeri 17 yaşında.. çok iyi anlıyorum sizi..

-Ben de 10 yaşındaki oğluma öpücük konduruyorum sayın bıkmışbrokır..onu çok ama çok seviyorum...

Paylasmak istedim.....
    Son düzenleme : bikmisbroker; 23-05-2004 saat: 16:25.

Esas

Baba olmak güzeldir. Çocukları sevmek de güzeldir. Çocuklar babaları tarafından çok sevilirler. Baba olmanın anlamı çocuk doğurtmak ve sevmek gibi görülsede aslında baba olmak demek çocuğunu yaşama en iyi şartlarda hazırlamak ve ne pahasına olursa olsun çocuklarının hayatını korumak demektir.

Eski çağlarda çocuklar kurban edilirmiş. Eylemi gerçekleştirenler de babalar olurmuş nedense. Çinde yakın zamana kadar kız çocuklarının canlı canlı gömüldüğü haberleri gelirdi. Ülkemizde, özellikle de Anadolu'da kız çocuğa pek iyi bakılmaz her nedense, bulduğunu giyer, okula gitse de olur gitmese de, onu pek adam yerine koymazlar.

Bir babanın çocuklarının olması, onları sevmesi, zaman zaman onların başını okşaması, bazen desteklemesi güzeldir ama genelde baba olmanın testi bunlar değildir. Allah kimseyi zorlu testlerle sınamasın, örneğin evladı kurtulamayacağı bir hastalığa tutulan bir baba babalık testindedir. Çocuk onkoloji bölümünde terk edilen hasta çocuk sayısı veya yeni doğan bölümünde problemi olan çocuğun terk edilme oranı tahmin edemeyeceğiniz derecede yüksektir. Zeka özürlü olduğu için veya fiziksel özürlü olduğu için kötü davranılan sokağa ölmeye terk edilen binlerce çocuk var. Nitekim ölüyorlar da. Özürlü olmayan ve tamamen normal çocuklara sırf ekonomik nedenlerle bakmak istemeyen babaların var olduğunu da biliyoruz, binlerce çocuk aramızda anasız babasız yalınayak tiner çekerek dolaşıyor, herkes o çocuğun 20 yaşını görmeden öleceğinden emin.

Baba olmak güzeldir, tatlısu babalığı da olsa güzeldir. Eğer çocuğunuza baktığınız zaman içini titriyor boğazınıza bir şeyler tıkanıyorsa, eğer onu her ne pahasına olursa olsun korumaya kanınızın son damlasına kadar hazırsanız, onun hayata hazırlanması için gerekli parayı hiç tereddüt etmeden kendi refahınızı zora soksa da karşılamaya hazırsanız siz iyi bir babasınız demektir. İnşallah bunu zorlu testlerle anlamanız gerekmez.

Babalar gününüz kutlu olsun.

Esas

duygulandırdınız. yüreğinize sağlık

Esas

hiç bir babaya zorlu testler isabet etmesin.amin.
    dank ettirici, bam telini kopartıcı yazınız, sayın chem73 gibi benide duygulandırdı.....saygılar sayın objektif.

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Istanbul ve Kanada
    Gönderi
    11,394
    Blog Yazıları
    6

Esas

Alıntı Originally Posted by Objektif
    Baba olmak güzeldir, tatlısu babalığı da olsa güzeldir. Eğer çocuğunuza baktığınız zaman içini titriyor boğazınıza bir şeyler tıkanıyorsa, eğer onu her ne pahasına olursa olsun korumaya kanınızın son damlasına kadar hazırsanız, onun hayata hazırlanması için gerekli parayı hiç tereddüt etmeden kendi refahınızı zora soksa da karşılamaya hazırsanız siz iyi bir babasınız demektir. İnşallah bunu zorlu testlerle anlamanız gerekmez.
    Amin...

Thumbs up tebrikler

Benim de iki çocuğum var ama; babalar günü baba olanlara da aynı zamanda
    bu duyguyu yaşamak isteyen herkese kutlu olsun

Hisse net her zaman yine önde

Sayfa 2/18 İlkİlk 123412 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •