Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
Arama sonucu : 36 madde; 33 - 36 arası.

Konu: Foreksi Denemek İsteyenler

Duhul
    Sep 2010
    İkamet
    İstanbul,Üsküdar
    Gönderi
    1,934

Esas

Alıntı Originally Posted by LUCKY INVESTOR Yazıyı Oku
    arkadaşım o yatırımın trade in vadesi ile ilgili olarak kişiye göre değişir ama , fx piyasası için uzun vadeli yatırım yeri değil demek bilgi eksikliğidir. tekrar ediyorum siz kısa vadeli bakabilirsiniz fakat fx piyasasını kısa vadeli olarak tanımlayamazsınız. böyle bir durum söz konusu değil. tekrar ediyorum YANLIŞ ! bilgi veriyorsunuz.

'' çünkü fx piyasası neticede uzun vadeli yatırım yeri değil '' yazmanız , sermaye piyasaları hakkında ne kadar eksik ve hatalı bilgi sahibi olduğunuzu gösterir. bir cfa , spl lisanslı birisine sorun o size izah eder.

parite ticareti artık bireysel yatırımcının traderın da iki tuşla bilgisayarından erişebileceği kendi emir gerçekleştirebilceği hale geldiği için , eksik gedik bilgiler havada uçuşuyor.
    O zaman düzeltiyorum fx piyasalarında işlem yapan yatırımcılar uzun vadeli yatırım için değil de daha çok spekülatif amaçlar için fx piyasalarını tercih ediyor.
    Birde benim amacım burda işlem yapmak isteyenlere yardımcı olmak. Kimseye makro, mikro ekonomi veya finansal Piyasalar hakkında saatlerce ders vermek değil.
    Burda ki çoğu kişi para kazanmak için çaba sarf ediyor. Kimse Dolar teminatlı hesapta audcad long pozisyon aldığında önce dolar mı satılıyor Aud mu alınıyor diye bakmıyor. Herkes spekülatif işlemler yaparak para kazanmaya çalışıyor.

Sent from my C5303 using Android mobile app

2. Esas

Forex girmek için tc de ikamet isteniyor şu an kıbrıstayım ne yapabilirim ?

3. Esas

Selamlar.
    Elimde iyi olduklarını düşündüğüm birkaç .mq4 uzantılı expert var.
    Güncel mt4 build 1010 da derleme hataları veriyorlar. Bu expertlerin error'larını fixleyebilecek konuya hakim bir coder arkadaşın yardımına ihtiyacım var.

Yardımcı olabilecekler ulaşırlarsa çok memnun olurum.
    [email protected]

4. Esas

Merhaba

Ben bu konuda bilgi almak isterim. İlk sorum şu.

Kaldıraçsız işlem yapmak istiyorum. Aslında doğrudan döviz alış satışını forex sistemi üzerinden düşük spread ile yapmak istiyorum.

Bu durumda sizce normal bir bankadan döviz alıp satmaya göre riskler nelerdir? Swap faizi ve komisyon olduğunu duydum. Kaldıraçsız işlemlerde bunlar can yakacak düzeylerde oluyor mu ?

Kaldıraçsız işlem yaparken olur da uzun süre pozisyon taşırsak, paramız ne hızda erir ?

Aracı kurumlardan güvenilir olanlar hangileri, spread'i düşük olanlar hangileri.

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •