Sayfa 3/3 İlkİlk 123
Arama sonucu : 20 madde; 17 - 20 arası.

Konu: Bıldır...Bu zamanlar...

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Geçen Yıl Facebook'ta yazdığım:

İZMİR'in Menemen İlçesi'nde her yıl 23 Aralık'ta yapılan devrim şehidi Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay'ı anma törenlerinde, Belediye Başkanı Tahir Şahin'in konuşmasının yasaklanmasından sonra, basın kuruluşlarına da sınırlama geldi. Törenleri sadece devlet ajansı AA ile TRT izleyebilecek. Genelkurmay Başkanlığı'nın bu akreditasyon uygulaması ilk kez yapılıyor.

Haber böyle...

Genelkurmay bu konuda aynen siyasi iktidar gibi neden sınırlamalardan yana bir yaklaşım içinde bilmeyen var mı?

Neden çok yakın zamana kadar laik bir çizgi içinde olduğu iddia edilen (!) Genelkurmay, Türk devrim tarihi içinde dinci kadroların en çok rahatsız olduğu bir sembol olayı sessizliğe gömmek ister?

Hadi daha net sorayım: Sizce TSK ve onun yönetimi Anayasa'da teminat altına alınmış laiklik prensibinden yana mıdır?

Ben 1980 Evren darbesi ile bu ülke yönetiminin dinci kadrolara teslim edilmesinden beri hiç bir zaman bu kanıda olmadım.

Hala eski genelkurmay başkanının fotoğrafını koyup da "eller havaya" çoşkusu içinde sosyal medyada yaygara yapan sözüm ona Atatürkçü insanların artık gaflet ve hatta delalet uykusundan uyanma zamanları geldi de geçiyor bile.

Ötedenberi "İzinde" bulunan sosyal medyanın yeme içme ve tatil yapma şampiyonları bu işlere ne demekte acaba?

Efem?

2. Esas

devleti yönetenlerin hepsi şuan emir erliği yapmaktadırlar.

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Bora Yaşar
    21 Aralık 2014 ·

Fas Kralı 5 uçakla gelmiş.
    Yarın bizimki de ilave Dört uçak ister mi dersiniz?

--------------

Tunus devlet başkanının uçağı da alındı...

5 oldu çoktan...

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

1973 yılının son günü...
    İzmir'e tayin olalı 1 sene kadar olmuş.
    O yılın başında geldiğimiz Ankara'dan sonra , kışını çok yumuşak bulup soba bile almadığımız bu güzel kentin havasına da alışmaya başlamışız. Üşüyoruz.
    Eşim hamile. Yılbaşını evde başbaşa geçirdik.
    Ertesi gün hamileliği ile ilgili bir şeylerden huzursuzlanan eşimle öğleye doğru sallana sallana, Sağlık Hastanesine gittik.
    Muayeneden çıkan sağlık personeli, doğumun eli kulağında olduğunu söyleyerek beni şoke etti.
    Ne bekliyorsam.
    Git evden gerekli eşyaları al gel dediler bana.
    Doktorumuz, hamileliğin başından beri bize yol gösteren rahmetli Nihat Önderoğlu. Sevgili ağabeyim.
    Evimiz Hatay'da. Alsancak'tan Hatay'a nasıl gittim geldim bilmiyorum.
    Geldiğimde doğum gerçekleşmişti. Kızımız, bizi aile yapan ilk göz ağrımız dünyaya merhaba dedi.
    O gece, tüm günün heyecanından (sanki doğumu ben yapmışım gibi), refakatçi yatağında horul horul uyurken, eşim her zamanki sosyalliği ile kaynaştığı hastalarla sohbet ederek geçirmiş.
    Hala başıma kakılır o uyku.
    Kızımın doğum günü bugün.
    Her yeni yıla merhaba derken, benim için çok özel bir sevinç nedeni oldu ilk kızımın doğum tarihi.
    Hoş geldin yeni yıl.
    Hoş geldin kızım.
    Dünyaya ve gönlüme hoş geldin.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •