Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
Arama sonucu : 32 madde; 25 - 32 arası.

Konu: Matriks Gold'da sistem tester kullanmak.

Duhul
    Dec 2007
    İkamet
    Eskişehir
    Gönderi
    10,339

Esas

Matriks Formülleri topiğimiz var
    oradaki son yazdığım Ref li komutlarla yapılabilir yapamazsanız bir ara bakmaya çalışırım.

http://www.hisse.net/forum/showthrea...28162&page=210

neyse buraya yazayım.
    denemeden yazdım umarım yanlış değildir.
    al
    cross ref(h,-1),c
    sat
    cross (c,ref(l,-1))

systester ve Expert advisör 2 sinde de çalışır.

Esas

Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    http://www.hisse.net/forum/blog.php?bt=4310
    blogta resimlerle anlatmaya çalıştım elimden geldiğince bilgim dahilinde yazdım kullanmak isteyen arkadaşlar bilginiz olsun.

Kolay gelsin.
    Sayin Bear_Bull Hocam,

yukardaki link'in calisan hali varmidir?
    Iyi calismalar,

DM

Duhul
    Dec 2007
    İkamet
    Eskişehir
    Gönderi
    10,339

Esas

Sn mnokia

blogta resimler nasılsa kalır diye bilgisayara format atarken o resimleri yedekledim mi bilmiyorum

aynı resimleri tekrar hazırlayıp yüklemek çok zamanımı alır aynı şeylerle uğraşmak sıkıntı veriyor artık.

o kadar uğraşıp resim sitelerine yüklüyorsun belli bir süre sonra yüklediğin siteden siliniyor yada site kapanıyor

Alıntı Originally Posted by dmnokia Yazıyı Oku
    Sayin Bear_Bull Hocam,

yukardaki link'in calisan hali varmidir?
    Iyi calismalar,

DM

Esas Tesekkurler

Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    Sn mnokia

blogta resimler nasılsa kalır diye bilgisayara format atarken o resimleri yedekledim mi bilmiyorum

aynı resimleri tekrar hazırlayıp yüklemek çok zamanımı alır aynı şeylerle uğraşmak sıkıntı veriyor artık.

o kadar uğraşıp resim sitelerine yüklüyorsun belli bir süre sonra yüklediğin siteden siliniyor yada site kapanıyor

Eyvallah sayın Bear_Bull hocam,
    Aaa olurmu oyle sey demek isterdim ama sizi çok iyi anlıyorum. Aynı şeyleri tekrar, tekrar yapmak büyük sıkıntı. Belki google'dan falan bir eski kopyasını buluruz. Saygilarimla,

DM

Esas

Matriks'te system tester kullanımı

Bu konu ile bir topik açılmış aslında ama ne bir anlatan olmuş nede tarif eden.

mantık olarak http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=17849
    Sistem nasıl yapılır topiğinde Metasotock için anlatılmış. Hem sistem yapımı hem systester ile ilgili açıklamalar var.
    XDiscovery arkadaşıma emekleri için buradan tekrar teşekkürler.

Bende elimden geldiğince resimler ile Matriks için buradan anlatmaya çalışacağım.
    Umarım faydalanacak arkadaşlar bulunur. matriks te açılmış bir grafiğin üzerinde iken

KHN >> System tester >>> yeni sistem diyoruz.

3. resimdeki yapılan işlemi kullandığımız opt sayısı kadar yapmak durumundayız.
    3 opt kullandığımızdan 3 kez yapılacak ve
    alt
    adım olarak sistemin test etmesi gereken aralıkları gireceğiz.
    yaptığımız kadarı ile Macd için uygun seviyeleri sistemi çalıştırdığımızda sonuç olarak verecektir bu sonuçlar ile veya kendi standard değerleri ile sonradan tekrar yazıp hisse veya Endexler üzerinde nerelerde al ve sat verdiğini % kaç getiri/ götürü sağladığını
    zararlı ve karlı işlem sayısını test sonucunda görebiliriz.

simülasyonu çalıştırıp değerlerimizi bulduktan sonra
    oradaki değerlere göre kendinize yeni bir macd formülü yazabilirsiniz.
    Bis standard değerlere göre yazılmış macd(26,12,9) ile devam edelim.

standart macd simülasyonumuzu çalıştıralım.

karşınıza çıkan yerdeki yerleri isteğimize göre doldurup çalıştır dedikten sonra sonuçları karşımıza çıkaracaktır.

Sayın Bear Bull; yukardaki bigileriniz için teşekkür ediyorum. Resimler görünmediği için sizden yeniden bi yükleme yapamnızı istiyorum zira konu tarafımca anlaşılamamıştır. Saygılar...

Duhul
    May 2011
    İkamet
    127.0.0.1
    Gönderi
    1,710

Esas

Sistem testerdaki getiriyi gerçekte hiçbir zaman elde edemiyorsunuz. Niye çünkü saçmalık şu ki o macd yada most dedikleri yada diğerleri günlükte kesti diye alarm veriyor ona göre alıyorsunuz yada satıyorsunuz. ertesi gün fiyat tersine biraz hareket edince, dün kesmiş olan gösterge bugün pardon kesmemişim aynen devam diyor Tarihsel datalarla similasyonda sonraki günün verileri hep belli olduğundan, siz kesin kesişimleri görüyorsunuz. Gerçekte öyle olmuyor.

Esas

merhaba arkadaşlar,

rsi50üstü+macd14-5 al+5 barlık basit h.o üstü 3 arka arkaya kapanış = al

matrikste formül yazmayı bilmediğim için(çok uğraştım nette ama açıklayıcı bir bilgi bulamadım) denemeyi düşündüğüm yukarıdaki formülü nasıl yazabilirim?yardım eden arkadaş(a)lara şimdiden teşekkürler...

Esas

arkadaşlar system tester üzerinden otomatik al-sat için lisans gerekiyor bu lisans ücretlimidir aracı kurumdan mı matriksden mi alınmalıdır.

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •