Sayfa 2/128 İlkİlk 12341252102 ... SonSon
Arama sonucu : 1017 madde; 9 - 16 arası.

Konu: ZOREN - Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş.

Esas

28.10.2016 tarihli Yönetim Kurulu kararı çerçevesinde Esas Sözleşme tadiline ilişkin olarak Sermaye Piyasası Kurulu'nun 09.11.2016 tarihli, 29833736-110.04.02-E.11798 sayılı uygun görüşü ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın 18.11.2016 tarihli izni uyarınca onaylanan Şirket Esas Sözleşmesi'nin "Şirketin Sermayesi" başlıklı 6. maddesinin tadil edilmesine karar verilmiştir.
    *
    Sonuç ne çıktı, anlayan var mı?

Esas

Ne oldu şimdi genel kurul da?????

Sent from my GM 5 Plus d using Android mobile app

Esas

"Genel Kurul'da ne oldu?" mükemmel bir soru.

"Adam gibi bilgi olsa burada paylaşırdı" diye abuk subuk ahkam keser 2 satır yazının ne anlama geldiğini anlamaz.
    KY olarak soyulmaya müstehakız.

Anlatmaya çalışalım inşallah başarırız.

"Şirketin Sermayesi" başlıklı şirket ana sözleşmesinin 6. maddesi şu haldeyken:
    "Şirketin kayıtlı sermaye tavanı 1.000.000.000 (birmilyar) Türk Lirası (TL) olup, beheri 1 (bir) Kuruş (Kr) itibari değerde 100.000.000.000 (yüzmilyar) nama yazılı paya bölünmüştür."

Aşağıdaki hale dönüştü:
    "Şirketin kayıtlı sermaye tavanı 3.000.000.000 (Üçmilyar) Türk Lirası (TL) olup, beheri 1 (bir) Kuruş (Kr) itibari değerde 300.000.000.000 (Üçyüzmilyar) nama yazılı paya bölünmüştür."

YANİ
    Şirketin kayıtlı sermaye tavanı 1 milyarken 3 milyar oldu. Sermaye tavanı arttı. Henüz sermaye artmadı.

4. Esas

Alıntı Originally Posted by val Yazıyı Oku
    "Genel Kurul'da ne oldu?" mükemmel bir soru.

"Adam gibi bilgi olsa burada paylaşırdı" diye abuk subuk ahkam keser 2 satır yazının ne anlama geldiğini anlamaz.
    KY olarak soyulmaya müstehakız.

Anlatmaya çalışalım inşallah başarırız.

"Şirketin Sermayesi" başlıklı şirket ana sözleşmesinin 6. maddesi şu haldeyken:
    "Şirketin kayıtlı sermaye tavanı 1.000.000.000 (birmilyar) Türk Lirası (TL) olup, beheri 1 (bir) Kuruş (Kr) itibari değerde 100.000.000.000 (yüzmilyar) nama yazılı paya bölünmüştür."

Aşağıdaki hale dönüştü:
    "Şirketin kayıtlı sermaye tavanı 3.000.000.000 (Üçmilyar) Türk Lirası (TL) olup, beheri 1 (bir) Kuruş (Kr) itibari değerde 300.000.000.000 (Üçyüzmilyar) nama yazılı paya bölünmüştür."

YANİ
    Şirketin kayıtlı sermaye tavanı 1 milyarken 3 milyar oldu. Sermaye tavanı arttı. Henüz sermaye artmadı.
    Sn val; sermaye artırımı ve bedelli, bedelsiz diye ne zaman açıklanır? belli bir süresi var mı bunun?

Esas

Alıntı Originally Posted by kutlukhan Yazıyı Oku
    Sn val; sermaye artırımı ve bedelli, bedelsiz diye ne zaman açıklanır? belli bir süresi var mı bunun?
    Belli bir süresi yok sayın kutlukhan.
    Lakin Ocak 2017'de Osmangazi alımını bitirmek istiyoruz şeklinde bir duyuruları vardı bunların.
    Hızlı hareket etmeleri gerekiyor bunun için.
    Genel kurul kararlarının onaylanması aşaması da var.
    Sonrasında muhterem yönetim kurulu bir toplantı yapacak ve muhterem kararlarını açıklayacak.

Bizim şirketin ne kadar güzide olduğu 1 Aralık'ta açıklanmış EPDK kararını bugün KAP'ta duyurmasından belli. Bir de bu haberden sonra prim yaptı hisse. Yahu 1 Aralık 2016 haberi bu.

6. Esas

Zoren 1,550 ye yükseldi. İnşallah suni bir yükseliş değildir.
    YTD

7. Esas

3 senedir hissedeyim dun ciktim yarisini zararla bugun boom. 2 bedelliyede girmeme ragmen hala zarardaydim.

Dolarin artmasi ongoruluyor, sirketin borclari dolar. Bedelli gelecrk gibi. İlginc hakkaten beklemiyodum bunu.

Bol kazanc

Esas

Zorlu Enerji: Şirket, %100 oranında bağlı ortaklığı olan Zorlu Doğal Elektrik Üretim AŞ’nin Denizli ve Aydın il sınırlarında kurmakta olduğu ve toplamda 165 MW kurulu güce sahip olması planlanan Kızıldere III Jeotermal Enerji Santrali yatırımının 69,8 MW'lık 2. ünitesinin finansmanının sağlanması amacıyla çeşitli banka ve finansal kuruluşlarla görüşmelere başlandığını açıkladı.

Sayfa 2/128 İlkİlk 12341252102 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •