Sayfa 2/665 İlkİlk 12341252102502 ... SonSon
Arama sonucu : 5319 madde; 9 - 16 arası.

Konu: THYAO Türk Hava Yolları

Esas

faaliyet zarari ve hasilatta kasim verileri sonrasi ozellikle %8.8 lik dishat yolcu kaybi nedeniyle hic oralara girmeden, yeni sayfanin ugurlu gelmesini dilerim.
    elimizde kurlarda ki hareket ve brent hedge disinda pek olumlu done yok, bunlari paylasim ..

9 aylik borclanmadan kaynaklanan duruma gore. cari kurlar kapanis
    115.25 usd/jpy
    1.0560 eur/usd
    1.0176 chf/trl
    3.4869 usd/trl

thyao etkisi ,
    son ceyrek 644.5 mio usd kur farki geliri, ve brentten +15 mio usd turev islem geliri yazmis durumda... yillikta kur farki geliri +86.5 mio usd ile yilin en pozitif seviyesine cikmis durumda, VIP ucagin parasi cikti

Azalan yolcu sayisinin hasilat uzerindeki baskisi yillik kaybi %6 nin ustune atacak..
    Ancak yerde yatan ucaklarin bakim giderlerinin otelenme olasiligi, reklam ve pazarlama giderlerindeki ilk 3 ceyrek deki agresif pazarlama stratejisinin sert bir sekilde azalmasinin beklenmesi, kontrat sureleri sona eren ucaklarin devirlerinin baslamasi ve bunun kira giderleri uzerinde ki olumlu etkisi, azalan ucus sayisina parallel petrol artsada yakit giderleinde bir miktar usd bazli azalis, suregelen perosneli yerde tutmaya yonelik egitim ve ucretsiz izin stratejisinin bir miktar etkisi, konsolide artan kargo hacmi ve perosnel giderlerinin agirlikli trl olmasinin usd bilancoya giderler tarafinda olumlu etksisi vs. vs.
    sonucunda yillik faaliyet zarari (yat ve ozk haric) beklentimi koruyorum, -404 mio USD esas faaliyet zarari, kur farkinin yarattigi olumlu dinusun etkisi ile vergi oncesi 206.7 mio usd zarar, mashup sonrasi cari kurlar ile -161 mio usd , yaklasik -562 mio tl kapanis sonucuna ulasiyorum..
    burada 3. ceyregin gecmis yillarda oldugu gibi yilin tumunu kurtarmaya yetecek bir performans gosterememesi, daha dogrusu, ilk 6 aylik donmed olusan faalietten kaynaklanan zararin yuksek olmasi, ve ykuruluunu bunu onceden goremeyip onlem alamamasini gorebiliriz.. Giderler tarafina mudahale de gec kalinmistir...son ceyrekte hamleler yogun ancak yeterli gelmeyecek, ykurulujnu kurtaran faaliyet disi gelirlerden ozellikle kur farkinin olumluya donmesi kurtaracak.. sene sonu net zarar yada kardan cok favok tarafi isin esasini gosterecek...

detayli bakarsak kur faki tarafina eur/usd in innalimaz bir etkisi var, burada cari son ceyrege katkisi +229 mio usd olurken yilliga etkisi + 146 mio usd
    chf tarfinda son ceyrek etkisi +15.4 mio usd yillikta +11 mio usd
    jpy tarafi ise son ceyrek +399.2 mio usd etkis ederken, yillikta zarar hala devam etmekte -70.6 mio usd.. burada jpy nin yukselisinin surmesi yillik zarar miktarini azaltacaktir, benim rakamlarima gore hersey sabit jpy 124.00 seneyi zararsiz kaptmamak anlmaina gelir...

726 mio usd fvaok hedefimi koruyorum, usd 1.58 - tl 5.51 maximum bu favok ile ulasilabilecek noktadir, 2017 de bundan kotu olmaz ise, temettu olmadigindan net k/z odaklanmamak lazom, %15 iskontolu islem gormekte bana gore, ytd

2017 beklentiniz olumsuz ise, iskontolu degil pahali , buna benzer bir yil yasariz diyorsaniz %15 iskonto ve mevduat getirisi arasinda ki iliski, yok daha iyi diyorsaniz zaten iskontonun boyutu ne kadar daha iyi bir favok yaratacagina gore degisecktir...

iyi haftasonlari...

Esas

Senin yada benim birsey dememize gerek yok bildiklerini okuyorlar

Sent from my SM-G930F using Android mobile app

Esas

Yeni sayfa Yeni umutlar...

Esas

Giderler ve nasil yonetildigi ????
    Personel tarafina dokunmadan , genel taleo duzeyinde bir degisiklik olmaz ise ve konjonturel etkilerin surmesi durumda, bu isi cozemezler..
    Bana gore wetlease calismlari, ops leasing anlsmalarinin devri, ucaklarin siparislerinin otelenmesi, frekans ve konma sayilarindaki azalis, tumu giderleri cok olumlu yonde etkileyecek kararlar, ancak yeterli degil malesef, yakittaki artisan sektorun genelinde bir sorun oldugu dusunuldugunde bilet fiyatlarina etksinin cok fazla olacaginin dusunmuyorum...
    personel tarafinda bir azalis olmadan onemli bir hamle yapmamis olurlar, burasi tamamen ozel bir sirket olsaydi, ilk hamlenin o taraftan geldigini gorurduk...
    transit ucus politikasi son derece hayat kurtarici oldu, zarari net tarafta sisiren kur farki ki bunlarin cogu orta uzun vadeli borclar, tekrardan pozitife gecmesi olumlu oldu. ayni sorunla yillar icinde karsilasacagiz tekrar lakin 2016 icin nefes aldirdi...bilanco makyaji acisindan ykurulu nu da rahatlatti...
    turizm sorunun Rusya ile cozulemsi charter ucuslari olumlu etkileyeceginden, tarifeli ucan thy icin degilde Lufthansa ile %50 ortakligi olan sun express ops katkisini guclendirebilir ki burada genelde Almanya baslangic olan ucuslarin oldugu unutulmamamli..
    Turizm cari acigi olan bizim gibi bir ulke icin, sanki petrol dgazi olan bir ulke gibi dusunulmeli, net ihracat-ithalat dengesi icin ulkeyi kurtaran neredyse tek sector .. usya ile toparlamak yetmeyecektir, Yunanistana Ispanyaya Italyaya kacan Avrupalilari da buraya cekmek sarttir.. bunun nasil olacagini tartismak yersiz..

Suriye tarafi yakinda cozulecek umudum var, Irak tarafi da ve ic terror in bertaraf edilmesinin yaratacgi kdv havacilik icin onemli..
    tabii Trump sonrasi, Fed Faiz arttirlamari, baskanlik secimleri, yuksek usd borcu olan ozel sector, cari acik ve yuksek issizlik , ic did terror vs.vs. bogusmamiz gereken bir ton sorun var... umarim stabil bir hale gelebir, sirketin gercek gucuneulastigini gororurz.
    Ki ozkaynkalrdan yedigi bir yil yemeye devam edecegi yillarin bir baslangici olabilir...

Defter degeri uzerinden fiyatlama yapmak sakincali, Net k/z uzerinde yorum yapmakta, esas faaliyetler odaklanilmasini oneririirm nacizane... Bakalim digger bir Rizeli GM'un ve malum atanmis ahbab cavus ykurulunun hamlelri neler olacak ...

sevgiler

5. Esas

http://i.hizliresim.com/NlgEaP.png
    Boğa borsa yorumu alıntıdır

yazdıklarım tamamen hayal ürünüdür yatırım tavsiyesi değildir

6. Esas

Alıntı Originally Posted by mehmet16 Yazıyı Oku
    http://i.hizliresim.com/NlgEaP.png
    Boğa borsa yorumu alıntıdır

yazdıklarım tamamen hayal ürünüdür yatırım tavsiyesi değildir
    yine de umut vericiydi, tşkler.

7. Esas

thyo:4,78 tl bu gün itibarı ile tarihe not düştük bakalım ne olacak.

Esas ee

Alıntı Originally Posted by antalya0709 Yazıyı Oku
    thyo:4,78 tl bu gün itibarı ile tarihe not düştük bakalım ne olacak.
    bos ver be usta....
    https://www.youtube.com/watch?v=zcebUecJBZ0

Sayfa 2/665 İlkİlk 12341252102502 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •